11 . Przyjaciele Tifosek (hala) 10 -38 4

13.12 godz. 12:50, Redeco, Sedzia: Damian Nowak
Skład: Masztalerz, Falisz, Pustelnik, Brychcy, Bereźnicki, Rot, Nowak, Więcek, Kosicki, Zioła
Skład: Wędzonka, Hałas, Marszałek, Backer, Głodek, Orszewski, Molenda
16' Kamil Rot
34' Karol Brychcy
12' Marcin Orszewski
40' Marcin Backer
Zawodnik meczu: Marcin Orszewski (Jeden z ojców sukcesu. Jarek na boisku był niemal wszędzie, zarówno w obronie, jak i w ataku. Autor bramki i asysty. Wyróżnić należy również Piotra Wędzonkę i Jarosława Marszałka.)

Porażki we Wrocbalu na parkiecie Redeco nie doznali jeszcze gracze Ybah Tigers. Ci w zeszłym sezonie w imponującym stylu wygrali 1 ligę i chcą zakotwiczyć w wrocbalowym raju jak najdłużej. Grając z debiutatem - Politechniką Wrocławską OldBoys łatwo nie będzie, gdyż Ci posiadają dużą dozę doświadczenia, nabytego w nieistniejącej już Sadidzie. PWR może rozpracować "Tygrysów" za sprawą jednej osoby, łączącej obie te ekipy, czyli dzięki Jarosławowi Marszałkowi, który na sztucznej trawie reprezentuje barwy drużyny Kamila Rota. Czy okaże się on tajną bronią i sprawi, że "Niebiescy" przegrają pierwszy mecz w hali przy Rogowskiej?

3' Niepwena interwencja Jakuba Masztalerza po centrze Backera. Piłka trafia pod nogi Piotra Wędzonki, który uderza tylko i wyłącznie w asekurującego golkipera - obrońcę.
5' Obrońca Ybahu zagrywa piłkę pechowo do Backera, a ten zbyt długo czeka i w ostatniej chwili piłkę zabiera mu Tomasz Falisz.
7' Jarosław Marszałek kontra Jakub Masztalerz i górą bramkarz.
8' Falisz strzela sprzed pola karnego i strzał ten dobrze broni Marek Hałas.
11' Falisz do Rota i ten strzela wprost w wychodzącego bramkarza.
12' (1:0) - Kontra Politechniki. Mariusz Molenda do Marcina Backera, ten oddaje Molendzie, który zagrywa jeszcze do Marcina Orszewskiego, który strzałem do pustej bramki daje prowadzenie swoim kolegom.
13' Backer vs Masztalerz i bramkarz Ybahu uprzedza napastnika Politechniki.
16' - Kamil Rot fauluje wślizgiem Orszewskiego i zostaje ukarany żółtą kartką.
17' Wędzonka oddaje płaski strzał sprzed pola karnego, który intynktownie broni Masztalerz.
18' Dwa strzały Marszałka i dwie świetnie interwencje Masztalerza.
18' Kontra Ybah i Więcek przegrywa pojedynek z Hałasem.
20' Mariusz Molenda uderza sprzed pola karnego i strzał ten nogami broni Masztalerz.
24' Backer prostopadle zagrywa do Marszałka i ten trąca sprytnie piłkę, którą pewnie łapie Masztalerz.
24' Piotr Wędzonka uderza z rzutu wolnego - obok słupka.
27' - Czas dla Ybahu.
28' Marszałek z prawej strony strzela - nad poprzeczką.
28' Brychcy uderza piłkę z powietrza i ta trafia wprost w koszyczek bramkarzowi.
29' Orszewski do Marszałka, a ten trafia tylko w boczną siatkę.
31' Wędzonka prostopadle do Orszewskiego i próba lobu tego drugiego, ta ląduje obok bramki.
32' Molenda zabiera piłkę obrońcy Ybahu i strzela nieznacznie obok bramki.
33' Pustelnik wybija piłkę z linii bramkowej po strzale Molendy.
33' - Czas dla Politechniki.
34' (1:1) - Więcek zagrywa piłkę z prawej strony, bramkarz niepewnie interweniuje i piłkę do pustej bramki pakuje Karol Brychcy.
34' Zagranie Pustelnika i Brychcy mógł dać prowadzenie Ybahowi, ale nie zamyka akcji strzałem.
36' Więcek sprzed pola karnego i piłkę na raty wyłapuje Hałas.
37' Backer do Wędzonki, a ten oddaje kąśliwy strzał minimalnie obok dalszego słupka bramki "Tygrysów".
37' W kontrze Pustelnik naciskany przez Wędzonkę uderza nad poprzeczką.
40' (2:1) - Krótko rozegrany rzut rożny. Orszewski z rogu na przedpole i Backer płaskim strzałem pokonuje Masztalerza.

Kolejny mecz "na styku", pełen walki i emocji, po którym bardziej cieszyć może się PWR, bo zgarnął trzy punkty, strzelajac zwycięskiego gola w samej końcówce meczu. Co do "Tygrysów" to przegrywają pierwszy mecz na parkiecie Redeco, w historii występów w naszej lidze. Politechnika Wrocław OldBoys następny mecz rozegra z Kantorem HIT, zaś Ybah Tigers nastepnym razem również podejmie Kantor.

Marcin Orszewski (Politechnika OldBoys Wrocław)