07.03 godz. 21:20, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
5 : 5
( 3 : 4 )
Skład: Niemczyk, Kubica, Markiel, Legiejew, Bednarski, Szyszka
Skład: Płaziński, Antczak, Piechna, Szandrocho, Rybacki, Charzewski, Jarząb, Bigdowski, Szewczyk, Łaski, Pruchnik, Jędrzejewski
1' Remigiusz Markiel
8' Remigiusz Markiel
10' Remigiusz Markiel
16' Remigiusz Markiel
39' Remigiusz Markiel
14' Konrad Bigdowski
19' Konrad Bigdowski
20' Łukasz Łaski
28' Krzysztof Piechna
28' Damian Szewczyk
40' Łukasz Łaski
Zawodnik meczu: Remigiusz Markiel (Remek zagrał tak jak za swoich starych dobrych czasów. Praktycznie 99% strzałów TLA to uderzenia kapitana tej drużyny. Markiel był niezwykle aktywny - strzelił wszystkie pięć bramek dla TLA w tym meczu. )

"Błękitni" w tym sezonie jeszcze nie wygrali i narazie nic nie wskazuje, żeby miało to się zmienić. "Czerwoni" muszą jednak uważać, bo drużyna Remigiusza Markiela potencjałem dysponuje sporym i w każdej chwili, grając bez większej presji - może w końcu odpalić. Jedno jest pewne, jeżeli AmRest chce za rok występować w najwyższej klasie rozgrywkowej, nie może zlekceważyć przeciwnika i musi go po prostu pokonać. TLA na pewno tanio "skóry nie sprzeda", ale czy jego starania w końcu przyniosą zamierzony efekt. "Błękitni" zagrają dzisiaj bez zmian.

1' Uderzenie z połowy Remigiusza Markiela z trudem na rzut rożny, nogami zbija Maciej Jędrzejewski.
1' (0:1) - Markiel bezpośrednio z rzutu rożnego strzela i pokonuje tym samym Jędrzejewskiego.
4' Z rzutu wolnego uderza Markiel i futbolówka przelatuje nieznacznie obok bramki.
6' Instynktowna interwencja Mateusza Leciejewa po strzale Piotra Antczaka.
7' Techniczny strzał Markiela - przelatuje obok tuż nad poprzeczką.
7' Krystian Pruchnik z bliskiej odległości uderza wprost w dobrze ustawionego Leciejewa.
8' (0:2) - Markiel strzałem pod poprzeczkę pokonuje Jędrzejewskiego po raz drugi w tym meczu!
10' (0:3) - Markiel zaskakuje bramkarza strzałem z rzutu wolnego.
14' (1:3) - Konrad Bigdowski huknął z dystansu i piłka po ingerencji bramkarza i niepewnej interwencji obronnej defensora - wpada do siatki.
16' (1:4) - Indywidualna akcja Markiela, który zabrał się z piłką z połowy, minął obrońcę i płaskim uderzeniem obok interweniującego Jędrzejewskiego, pakuje piłkę do siatki.
17' Świetna interwencja Leciejewa po uderzeniu Piechnny.
18' Z bliskiej odległości strzela Bigdowski i przegrywa pojedynek z Leciejewem.
19' (2:4) - Bigdowski strzałem z główki z pola karnego, pod poprzeczkę - zmiejsza dystans do rywala.
20' (3:4) - Fatalny błąd w defensywie TLA. Trzech obrońców nie dało rady Łukaszowi Laskiemu, który wbiegł w pole karne i strzałem po ziemi zaskoczył Leciejewa.
21' Markiel sprzed pola karnego strzela - obok słupka.
24' Markiel mija obrońcę i oddaje potężne uderzenie z dystansu, które z trudem przed siebie odbija Jędrzejewski.
27' (4:4) - Bartosz Szandrocho do Krzysztofa Piechny, który doprowadza do remisu strzałem z najbliższej odległości.
28' (5:4) - Błąd w defensywie TLA. Z piłką w pole karne wbiega Damian Szewczyk i płaskim uderzeniem przy słupku daje prowadzenie FC AmRest.
29' Z połowy strzela Markiel i pewnie piłkę po jego uderzeniu łapie Jędrzejewski.
32' Z bliskiej odległości uderza z woleja Szandrocho
33' Markiel huknął z dystansu - obok bramki. Po chwili znowu uderza Markiel i znowu futbolówka przelatuje obok bramki.
34' Piechna dostaje piłkę na pole karne i z woleja trafia w Leciejewa.
37' Markiel uderza z woleja, ale tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
38' Markiel przed szansą na kolejnego gola, ale w ostatniej chwili zostaje zablokowany.
38' Markiel z rzutu rożnego zagrywa na przedpole do Tomasza Bednarskiego, którego uderzenie z pierwszej piłki przelatuje wysoko nad poprzeczką.
38' Bigdowski z bliska uderza w poprzeczkę.
39' (5:5) - Markiel mija obrońcę i potężnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje Jędrzejewskiego! Znowu mamy remis!
40' - Za grę bez gwizdka żółtą kartką zostaje ukarany Łaski!

Grąjące cały mecz bez zmian - TLA zaskoczyło faworyzowany AmRest i praktycznie przez fatalne błędy w defensywie - straciło upragnione trzy oczka. Dzięki fenomenalnej postawie Remigiusza Markiela "Błętkini" uratowali punkt, który mocno pokrzyżował plany medalowe "Czerwonym". W następnym tygodniu ekipa Jerzego Tymofiejewa podejmie trzeci w stawce - FC brightONE, natomiast TLA o premierowe zwycięstwo w sezonie powalczy z NG Engineering.