27.01 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
( 1 : 2 )
Skład: Niemczyk, Kubica, Markiel, Bednarski, Szyszka, Panaś, Byrski, Szyszka, Zborowski
Skład: Szal, Figlarz, Gudra, Biel, Maziarz, Kowalczyk, Gudra
5' Paweł Panaś
9' Remigiusz Markiel
31' Remigiusz Markiel
40' Dawid Niemczyk
16' Piotr Kowalczyk
39' Piotr Kowalczyk
40' Maciej Gudra
Zawodnik meczu: Łukasz Zborowski (Wyprawiał istne cuda w bramce TLA, dwoił się i troił, lecz niestety wystarczyło to "tylko" do remisu... Na wyróżnienie zasługuje Remigiusz Markiel.)

Zasłużenie, aczkolwiek dla wielu dość zaskakujące jest to, że Brat Albert jest wiceliderem ligi, z kompletem, dwóch zwycięstw. Po pokonaniu Auto Trucku i NGE, teraz "Zieloni" chcą ograć TLA. TLA, które nie wygrało ligowego spotkania od...25 maja 2015! Czy w końcu drużyna Remigiusza Markiela się przełamie, grając na dobrze znanym przez siebie terenie? Ostatnio po kontuzji powrócił lider "Błękitnych" - Markiel, który pokazał już, że mimo poważnej kontuzji, nie zapominał jak gra się w piłkę - strzelając Auto Truckowi - trzy bramki. Czy teraz w końcu trafienia Remka dadzą upragniony triumf? Brat Albert na pewno będzie miał na uwadze popisy supersnajpera TLA, ale czy da radę go powstrzymać?

2' Niecelne uderzenie z dystansu Macieja Gudry. Piłka co prawda po tym strzale wpadła do siatki, ale bramki stojącej poza boiskiem.
4' Michał Maziar mocno zza pola karnego i świetnym refleksem błysnął Łukasz Zborowski.
5' (0-1) - Zaskakującym uderzeniem z "dużego" palca Pawła Panasia i mamy gola dla TLA.
7' Po strzale Bednarskiego piłka zatrzymuje się na słupku!
8' Nad poprzeczką przelatuje uderzenie Piotra Kowalczyka.
9' (0-2) - Remigiusz Markiel obraca się z obrońcą na plecach, oddaje lekki strzał na bramkę i futbolówka wpada obok zdezorientowanego Figlarza.
11' Bardzo nieudana próba z rzutu wolnego w wykonaniu Dawida Niemczyka.
13' Radosław Szal przegrywa starcie z bramkarzem TLA.
14' Uderzenie Maziarza z trudem broni Zborowski.
16' (1-2) - Za sprawą skutecznej dobitki Piotra Kowalczyka "Zieloni" łapią kontakt.
18' Kowalczyk "nawinął" obrońcę, lecz jego uderzenie broni Zborowski.
22' Markiel z rożnego do Panasia, lecz ten zbyt mocno uderza w piłkę i mamy aut bramkowy dla Brata Alberta.
23' Uderzenie Rafała Biela na słupek paruje Łuksz Zborowski.
25' Indywidualna akcja Kowalczyka i po raz kolejny z opresji TLA ratuje Zborowski.
27' Remigiusz Markiel schodzi z piłką do środka, oddaje mocny strzał i futbolówkę na rzut rożny paruje Tomasz Figlarz.
29' Długa piłka Maziarza wprost na głowę Macieja Gudry, lecz uderzenie tego drugiego przelatuje obok bramki.
31' (1-3) - Strzałem od słupka wynik podwyższa Remigiusz Markiel.
33' Niecelnie z rzutu wolnego uderza Michał Maziarz.
35' Strzał z wolnego Dawida Niemczyka nogami broni Tomasz Figlarz.
37' Rafał Biel uderza z dystansu i piłka po rękach bramkarza ociera poprzeczkę!
39' (2-3) - Radość w obozie "Zielonych"! Bramkę kontaktową ponownie zdobywa Piotr Kowalczyk.
40' (3-3) - Maciej Gudra doprowadza do wyrównania.
40' - Już po meczu za niesportowe zachowanie czerwoną kartką ukarany Dawid Niemczyk.

Bardzo niewiele brakowało, aby "Błękitni" wygrali pierwsze spotkania od maja 2015 roku! Dla Markiela i spółki podział punktów, gdzie bramkę stracili w 40 minucie spotkania był niczym klęska. Co odczuć można było we flustracji Dawida Niemczyka, który po końcowym gwizdku dał się ponieść niesportowym emocjom... Dla "Zielonych" zaś remis, wywalczony w ostatniej akcji spotkania był zwieńczeniem piorunującej końcówki. W następnym spotkaniu TLA zmierzy się z FC ŻWiR, natomiast "Zielonych" czeka starcie z Cloudem.