15.01 godz. 19:30, Olimpijski boisko1, Sedzia: Tomasz Pondel
6 : 4
( 3 : 2 )
Skład: Koniewski, Niemczyk, Kubica, Markiel, Bednarski, Szyszka, Panaś
Skład: Borysewicz, Halek, Onufrowicz, Krowicki, Borysewicz, Kaniecki, Dziura, Romejko, Nowakowski, Wyskiel
7' Remigiusz Markiel
20' Remigiusz Markiel
26' Remigiusz Markiel
28' Maciej Kubica
6' Artur Halek
13' Grzegorz Wyskiel
20' Grzegorz Wyskiel
29' Zbigniew Krowicki
35' Grzegorz Wyskiel
36' Tomasz Kaniecki
Zawodnik meczu: Grzegorz Wyskiel (Motor napędowy Auto Trucku. To dzięki jego zagraniom udało się zgarnąć komplet punktów. Grzesiek ustrzelił hattricka i zaliczył dwie asysty. Na wyróżnienie zasługuje również Remigiusz Markiel. )

Jednym z faworytów do wygrania 2 ligi może być doświadczony Auto Truck, który w poprzednim sezonie niemalże utrzymał się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ekipa Zbigniewa Krowickiego na starcie zmierzy się z TLA, które jesienią radziło sobie fatalnie. Ostatnie miejsce w 2 lidze WLB i to bez odniesionego, żadnego zwycięstwa. Duże znaczenie w tej kwestii miała poważna kontuzja kapitana i najlepszego strzelca drużyny - Remigiusza Markiela. Markiel pod balonem czuje się jak ryba w wodze, o czym świadczy fakt, że rok temu był drugim najlepszym strzelcem ligi. Czy defensywa dowodzona przez Marcina Borysewicza znajdzie sposób na zatrzymanie tego supersnajpera?

3' Adrian Dziura huknął z dystansu - Zborowski zbija piłkę przed siebie. Do dobitki dobiega Grzegorz Wyskiel, ale jego potężna dobitka ląduje na poprzeczce.
6' (1:0) - Artur Halek potężnie uderzył z dystansu i zmieścił piłkę tuż obok bezradnego Zborowskiego. 1:0 dla Auto Trucku!
7' (1:1) - Precyzyjne uderzenie Remigiusza Markiela ląduje idealnie przy dalszył słupku bramki Auto Trucku! Mamy remis!
Dużo niecelnych strzałów zwłaszcza ze strony Auto Trucku.
13' (2:1) - Halek podaje do Grzegorza Wyskiela, który strzałem z pola karnego daje prowadzenie Auto Truckowi.
15' Poprzeczka po strzale Damiana Nowakowskiego.
17' Filip Borysewicz i znowu poprzeczka ratuje Zborowskiego.
20' (2:2) - Marcin Borysewicz zagrywa wprost pod nogi Remigiusza Markiela, a supersnajper TLA nie marnuje tego prezentu i doprowadza do wyrównania.
20' (3:2) - Szybka odpowiedź AT. Grzegorz Wyskiel pięknym strzałem pod poprzeczkę nie daje żadnych szans Zborowskiemu.
23' Uderzenie Dawida Niemczyka z prawej strony - pewnie wyłapane przez Marcina Borysewicza.
26' (3:3) - Krzysztof Koniewski zagrywa w tempo do Remigiusza Markiela, a ten pewnym strzałem pokonuje Marcina Borysewicza. Znowu mamy remis! To jest hattrick tego zawodnika!
27' Kubica sprzed pola karnego - nad poprzeczką.
28' (3:4) - Kubica mając trochę miejsca przed polem karnym oddaje piękny strzał z dystansu i tym samym daje prowadzenie TLA.
29' (4:4) - Wyskiel zagrywa do Krowickiego, który pewnym strzałem doprowadza do wyrównania.
33' Pojedynek jeden na jeden z Halkiem wygrywa Zborowski.
34' W odpowiedzi Niemczyk uderza tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
35' (5:4) - Dziura zagrywa do Wyskiela, a ten nie marnuje jego podania kompletuje hattricka.
36' (6:4) - Wyskiel zagrywa do Kanieckiego, który podwyższa prowadzenie AT.
37' Halek uderza sprzed pola karnego, ale przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
37' Markiel z dystansu i piłkę po rykoszecie od obrońcy łapie Borysewicz.
38' Dwa mocne uderzenia Koniewskiego i dwa obronione przez Borysewicza.
39' Po niepewnej interwencji Zborowskiego, piłki do pustej bramki, z dosyć ostrego kąta - nie pakuje Filip Borysewicz.

Pierwszy mecz piątkowego matchday'u był fascynujący. Do końca ważyła się sprawa, kto zgarnie cenne trzy punkty. Nieznacznie lepsi okazali się gracze Zbigniewa Krowickiego, którzy powinni bić się w tym sezonie o awans. Formę pokazała również ekipa Remigiusza Markiela, która pewnie jeszcze nie rzadko napsuje krwi przeciwnikom. Najbliższe spotkanie obie drużyny zagrają z Bratem Albertem. Auto Truck zmierzy się z nim 18 stycznia, a TLA - 27 stycznia.