9 . Geostandard Wrocław (hala) 11 -17 10

13.03 godz. 16:20, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
( 1 : 2 )
Skład: Maryniak, Cacanakos, Rożek, Olejnik, Węgłowski, Sornat, Kruszona, Surmaczewski, Falkiewicz, Głodek, Tatomir, Małolepszy, Lotarski, Nebelski
Skład: Słowicki, Nawłoka, Skrzypecki, Skrzypecki, Bartosik, Lisicki, Kondratowicz, Falkiewicz, Mzyk
7' Piotr Tatomir
12' Paweł Małolepszy
25' Łukasz Sornat
39' Waldemar Węgłowski
3' Tomasz Lisicki
11' Krzysztof Mzyk
33' Paweł Bartosik
Zawodnik meczu: Łukasz Sornat (Dwie bramki i asysta to dorobek Łukasza w tym meczu. Był motorem napędowym swojej drużyny, a jego zagrania pozwoliły odnieść zwycięstwo dające srebrne medale.)

Szlagierem ostatniej kolejki w drugiej lidze będzie pojedynek drużyn, które o awans powalczą w bezpośrednim starciu. Mowa o meczu MPK Wrocław - Brzmienie Miasta. Tylko wygrana da przepustkę do pierwszej ligi teamowi Marka Szpyry. Podobnej myśli jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które choć przez cały sezon było niemalże na szczycie tabeli, to jednak w razie niepowodzenia może nie uzyskać promocji. Liczymy więc na istny mecz o życie, w którym walka będzie się toczyć do ostatniej minuty, do ostatniej kropli potu, a obie strony zapewnią nielada gratkę dla kibiców. Kto zostanie bohaterem tego widowiska i wprowadzi swoją drużynę do pierwszej ligi? Marek Surmaczewski, Paweł Bartosik, Piotr Cacanakso, Krzysztof Mzyk, a może ktoś zupełnie inny? Przekonamy się!

2' Pierwsze uderzenie Łukasza Sornata broni Adrian Nawłoka, a po chwili ten sam gracz fatalnie kiksuje i mamy aut bramkowy dla Brzmienia Miasta.
3' (1-0) - Błąd defensywy MPK wykorzystuje Tomasz Lisicki i "Biali" obejmują prowadzenie.
5' Błąd Marka Rożka przy wyprowadzeniu piłki, który zagrywa ją do Adriana Kondratowicza, a ten bez namysłu oddaje strzał, który do boku paruje goalkeeper MPK, a po chwili dobitkę Wojciecha Słowickiego odbija na rzut rożny.
7' (1-1) - Precyzyjnym uderzeniem z dystansu do wyrównania doprowadza Piotr Tatomir.
9' - Czas dla Brzmienia Miasta.
11' - Żółta kartka dla Krzysztofa Mzyka za przerwanie faulem korzystnej akcji rywala.
12' Starcie z Nawłoką przegrywa Piotr Tatomir.
12' (1-2) - Po minięciu obrońcy, strzałem w długi róg gola zdobywa Paweł Małolepszy.
14' Zablokowany strzał z dystansu Pawła Bartosika.
16' Bez trudu uderzenie Sornata łapie Adrian Nawłoka. Po chwili ten sam zawodnik ponownie przegrywa starcie z goalkeeperem Brzmienia Miasta.
18' Marek Surmaczewski wykłada futbolówkę Piotrowi Cacanakosowi, a ten w dogodnej sytuacji fatalnie kiksuje...
21' - Zmiana w bramce MPK - w miejsce Marka Rożka oglądać będziemy Mariusza Nebelskiego.
23' Świetna interwencja Nebelskiego po strzale z "dużego" palca Roberta Skrzypeckiego.
25' Strzał z woleja Małolepszego do boku zbija Nawłoka.
25' (1-3) - Futbolówkę po uderzeniu Pawła Małolepszego odbija goalkeeper "Białych", ta spada pod nogi Łukasza Sornata, który mocnym strzałem zza pola karnego pokonuje bezradnego Nawłokę.
27' Spokojnie, długą wymianą piłki swoje akcje konstruują gracze MPK, czyhając na błąd rywala i postawienie przysłowiowej "kropki nad i".
29' Nogą strzał Roberta Skrzypeckiego broni Mariusz Nebelski.
31' Kąśliwa próba z rzutu wolnego Krzysztofa Mzyka instynktownie obroniona przez goalkeepera MPK.
32' Ponownie górą Nebelski po strzale Mzyka.
33' (2-3) - Paweł Barosik "zakręcił" obrońcą po czym oddał niesygnalizowany strzał, który pokonuje Mariusza Nebelskiego.
34' - Czas dla Brzmienia Miasta.
35' Akcja Lisickiego zakończona niecelnym uderzeniem.
37' Krzysztof Maryniak wyprzedza rywala, odbiera mu futbolówkę po czym oddaje potężny strzał, ktróy zatrzymuje się na poprzeczce!
38' Uderzenie Adriana Nawłoki z połowy boiska końcami palców nad poprzeczkę przenosi Nebelski.
38' Strzał Maryniaka trafia w słupek, po chwili dobitka Waldemara Węgłowskiego bardzo nieudana.
39' (2-4) - Kontra MPK! Krzysztof Maryniak podaje do Łukasza Sornata, ten "wykłada" piłkę Waldemarowi Węgłowskiemu, który ustala wynik spotkania.

W hicie drugiej ligi minimalnie lepsza ekipa MPK, która tym samym wywalczyła srebrne medale na zakończenie zmagań. Brzmienie Miasta miało w końcówce sezonu ugrać nawet mistrzostwo, lecz nie wykorzystało swojej szansy i rozgrywki kończy na szóstej lokacie. Mimo braku awansu team Roberta Skrzypeckiego pokazał się z bardzo dobrej strony i zapewne za rok ponownie włączy się do walki o promocję do pierwszej ligi. Wygranym oraz przegranym dziękujemy za wspaniałe widowisko oraz za wspólnie spędzoną zimę i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.