14.02 godz. 16:10, Redeco, Sedzia: Tomasz Pondel
Skład: Wiktorowski, Puchała, Różański, Zięcina, Słonecki, Toczek
Skład: Tomaszewski, Maryniak, Cacanakos, Rożek, Olejnik, Węgłowski, Sornat, Kruszona, Surmaczewski, Falkiewicz, Tatomir, Małolepszy, Lotarski
13' Robert Puchała
15' Marek Słonecki
36' Kamil Zięcina
6' Piotr Cacanakos
7' Marek Surmaczewski
12' Paweł Małolepszy
16' Marek Surmaczewski
29' Marek Surmaczewski
36' Paweł Małolepszy
37' Marek Surmaczewski
39' Piotr Cacanakos
Zawodnik meczu: Piotr Różański (Gdyby nie interwencje Piotrka - Astech - przegrałby dwucyfrowym wynikiem. Różański zanotował wiele świetnych interwencji i często wychodził obronną z pojedynków z zawodnikami MPK.)

Najwięcej grania, czyli też największa dawka piłkarskich emocji będzie miała miejsce w rozgrywkach 2 ligi, w których zostanie rozegranych aż...10 spotkań! Tylko cztery drużyny nie zagrają podwójnych potyczek - będą to MPK Wrocław, Kuehne+Nagel Bielany, Stowarzyszenie Odra-Niemen oraz Żar Tropików. Pierwsi zmierzą się z fatalnie spisującym się ostatnio Astechem. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne musi ograć ekipę Roberta Puchały, aby utrzymać pozycję lidera po siódmej kolejce. Wszystkie liczby wskazują na debiutanta, ale trzeba pamiętać, że dopóki piłka w grze - nie wolno skreślać - "Niebieskich". Tym nie podoba się cotygodniowe notowanie porażek i kiedyś muszą w końcu się przełamać. Czy ten moment nastanie na starcie z niepokonanym liderem? Zobaczymy. Astech dzisiaj zdziesiątkowany pod względem kadrowym - tylko z jedną zmianą - nominalnym bramkarzem w polu i w mocno rezerwowym składzie.

2' Krzysztofa Maryniak staje przed szansą na gola, ale przegrywa pojedynek z dobrze wychodzącym do niego Piotra Różańskiego.
3' W odpowiedzi Marta Toczek - uderza na bramkę, ale piłka przelatuje bardzo daleko niej.
6' (1:0) - Szybka akcja MPK - trzech na jednego. Piotr Cacanakos-Krzysztof Maryniak i jeszcze raz Cacanakos pakuje piłkę do pustej bramki - piętką.
7' (2:0) - Marek Surmaczewski podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
9' Robert Puchała zagrywa w tempo do Marty Toczek, a ta mając dogodną sytuację, zbyt długo zwlekała z oddaniem strzału i została w ostatniej chwili zablokowana.
10' Mocny strzał Łukasza Sornata - do koszyczka łapie Różański.
12' Składna akcja Astechu. Kamil Zięcina w tempo zagrywa do Marcina Wiktorowskiego, a ten z bliska trafia wprost w Marka Rożka.
12' (3:0) - Kontra MPK. Paweł Małolepszy wychodzi sam na sam z bramkarzem i płaskim strzałem go pokonuje.
13' (3:1) - Puchała oddaje mocny strzał z dystansu, który przy słupku wpada do siatki! Asystę przy tym trafieniu notuje Zięcina.
13' - Czas dla Astechu!
14' (3:2) - Zięcina w tempo zagrywa do Marka Słoneckiego, który precyzyjnym strzałem przy słupku pokonuje Rożka.
15' Puchała w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafia w dobrze wychodzącego z bramki golkipera MPK.
16' Instynktowna interwencja Różańskiego po strzale Surmaczewskiego.
16' (4:2) - W zamieszaniu pod polem karnym Astechu piłkę do siatki z najbliższej odległości pakuje Surmaczewski.
17' Różański wygrywa pojedynek jeden na jeden z Różańskim.
18' Adam Kruszona oddaje strzał sprzed pola karnego, który ląduje na poprzeczce bramki Astechu. Po chwili Kruszona znowu staje przed szansą na gola, ale przenosi futbolówkę obok bramki.
19' Węgłowski sprzed pola karnego uderza - Różański zbija piłkę na rzut rożny.
21' Cacanakos przymierzył z dystansu, ale jego uderzenie przelatuje tuż nad poprzeczką.
21' Słonecki centruje piłkę w pole karne, gdzie stacjonuje Zięcina. Próba ta jest dobra, bowiem Zięcina oddaje strzał z główki, który nogami broni Tomasz Tomaszewski.
22' Marek Falkiewicz oddaje mocny strzał sprzed pola karnego, który do boku zbija Różański.
25' Małolepszy z dystansu strzela, po czym piłkę pewnie łapie Różański.
26' Strzał Kruszony nogami broni Różański, po chwili dobitka Małolepszego ląduje w rękach bramkarza.
27' Słupek po strzale Olejnika. Po chwili w słupek trafia też Puchała.
29' (5:2) - Cacanakos z bliska uderza wprost w Różańskiego, po chwili piłka do Cacanakosa wraca, a ten oddaje ją do lepiej ustawionego Surmaczewskiego, który pakuje piłkę do pustej bramki.
31' Cacanakos w wyśmienitej sytuacji nie trafia do bramki.
32' Robert Lotarski uderza wprost w koszyczek bramkarzowi .
33' Surmaczewski przegrywa pojedynek z Różańskim.
34' Suramczewski mija obrońcę i strzela nieznacznie obok słupka!
34' - Czas dla Astechu!
35' Kolejna udana interwencja Rózańskiego, który wyszedł obronną ręką z pojedynku z Lotarskim.
36' Świetna interwencja Różańskiego po strzale Olejnika.
36' (6:2) - Małolepszy podwyższa prowadzenie swojej drużyny pewnym strzałem z bliskiej odległości.
36' (6:3) - Zięcina zmiejsza prowadzenie przeciwników.
37' (7:3) - Surmaczewski strzałem z najbliższej odległości pokonuje Różańskiego.
38' Kolejna udana interwencja Różańskiego, znowu po strzale Olejnika.
39' (8:3) - Cacanakos mija Różańskiego i pakuje piłkę do pustej bramki.
40' Lotarski staje przed szansą na gola, ale przegrywa pojedynek z Różańskim.

Astech mimo ogromnych kłopotów kadrowych, postawił się faworytowi i choć do sensacji brakowało, to jednak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne musiało się sporo napocić, aby wyjść z tego spotkania zwycięsko. Siła ławki rezerwowych pomogła w odniesieniu kolejnej wygranej, która pozwoliła tej drużynie wrócić na fotel lidera. "Niebiescy" natomist znowu przegrali i raczej zakończą sezon na przedostatnim miejscu w stawce. Kolejny mecz MPK to hitowy pojedynek z wiceliderem - Drukgrafem Mirków. Drużyna Roberta Puchały zagra z kolei z piątym - Cloud Raiders.