9 . Geostandard Wrocław (hala) 11 -17 10

06.02 godz. 20:10, Redeco, Sedzia: Adrian Miedziński
10 : 6
( 1 : 2 )
Skład: Olszewski, Żal, Zaborski, Padziński, Kalisz, Izydorczyk, Deryło, Działoszek
Skład: Skrzypecki, Skrzypecki, Czapran, Czerwiński, Jarosławski, Lisicki, Kondratowicz, Mzyk
16' Michał Izydorczyk
17' Marcin Kalisz
26' Marcin Kalisz
28' Adrian Deryło
35' Michał Padziński
36' Adrian Deryło
40' Marcin Kalisz
17' Robert Skrzypecki
23' Tomasz Lisicki
27' Mateusz Skrzypecki
30' Krzysztof Mzyk
31' Adrian Kondratowicz
32' Tomasz Lisicki
35' Marek Olszewski (Gol samobójczy)
37' Tomasz Lisicki
38' Tomasz Lisicki
39' Tomasz Lisicki
Zawodnik meczu: Tomasz Lisicki (Zdobył połowę bramek, które udało się ustrzelić jego ekipie. Licznik trafień Tomasza w tym pojedynku zatrzymał się na pięciu golach. )

O trzecie zwycięstwo z rzędu i przedostanie się do drugiej połówki tabeli powalczy w najbliższy weekend - spadkowicz - Hectas. "Pingwiny" o trzy punkty powalczą z nieprzewidywalnym Brzmieniem Miasta. Ekipa Marka Szpyry walczy w tym sezonie o awans i na pewno niezlekceważy niżej usytuowanego przeciwnika, zwłaszcza, że ten w razie wygranej mógłby ich przegonić. Jedni i drudzy zrobią wszystko, żeby wygrać, ale kto po końcowej syrenie będzie cieszył się z victorii?

1' W bramce "Pingwinów" stać dzisiaj będzie Daniel Działoszek.
2' W słupek uderza strzał z dystansu Mateusza Skrzypeckiego.
4' Z metra w Daniela Działoszka trafia Krzysztof Mzyk.
6' Mzyk zagrywa do Kondratowicza, a tego strzał na rzut rożny odbija bramkarz Hectasu.
8' Strzał Marcina Kalisza z linii bramkowej wybija Jarosław Jarosławski.
10' Uderzenie głową Michała Izydorczyka broni Tomasz Czapran. Po chwili ten sam gracz strzela minimalnie obok bramki.
12' Adrian Kondratowicz przegrywa starcie sam na sam z Danielem Działoszkiem.
14' Kolejna dobra interwencja Działoszka, który tym razem świetnie broni strzał Skrzypeckiego.
15' Marek Olszewski uderza mocno, ale niecelnie...
16' W odpowiedzi w bramkarza strzela Michała Izydorczyka.
16' - Czas dla Hectasu.
16' (0-1) - Radość w obozie "Pingwinów"! Po podaniu Olszewskiego bramkę zdobywa Michał Izydorczyk.
17' (1-1) - Po dograniu Mzyka gola zdobywa Robert Skrzypecki.
17' (1-2) - Błyskawiczna odpowiedź "Pingwinów" i za sprawą Marcina Kalisza ponownie na prowadzeniu Hectas.
18' Piękny gest fair-play zawodników Hectasu, którzy widząc kontuzjowanego Adriana Kondratowicza wybili piłkę na aut.
21' Nad bramką przelatuje strzał z rzutu wolnego Krzysztofa Mzyka.
23' Obok bramki ląduje strzał zza pola karnego Rafała Zaborskiego.
23' (2-2) - Po dograniu z autu Jarosława Jarosławskiego gola zdobywa Tomasz Lisicki.
25' Uderzenie Marka Olszewskiego nogami odbija Tomasz Czapran.
26' Kalisz uderza i futbolówkę na rzut rożny odbija Czapran.
26' (2-3) - Po minięciu bramkarza, gola z ostrego kąta zdobywa Marcin Kalisz.
27' (3-3) - Z najbliższej odległości bramkarza pokonuje Mateusz Skrzypecki.
28' - Za rozpoczęcie gry bez gwizdka żółty kartonik ogląda Adrian Deryło.
30' (4-3) - Bramkę z metra strzałem w krótki róg zdobywa Krzysztof Mzyk.
31' (5-3) - Adrian Kondratowicz strzałem w samo okienko podwyższa prowadzenie swojej ekipy!
32' (6-3) - Rywali dobija Tomasz Lisicki.
33' Nogami uderzenie Czerwińskiego odbija Działoszek.
35' (6-4) - Z najbliższej odległości bramkę zdobywa Michał Padziński.
35' (7-4) - Niefortunną interwencją we własnym polu karnym bramkę samobójczą zdobywa Marek Olszewski.
36' (7-5) - Olszewski zagrywa do Kalisza, ten dogrywa do Adriana Deryło i mamy kolejną bramkę dla "Pingwinów".
37' (8-5) - Tomasz Lisicki po dograniu Adriana Kondratowicza zdobywa hattricka.
38' (9-5)  - Kolejne trafienie Tomasz Lisickiego.
39' (10-5) - Kontra Brzmienia Miasta i piątą bramkę zdobywa Tomasz Lisicki.
40' (10-6) - W ostatniej akcji spotkania bramkę zdobywa Marcin Kalisz.

Nie udało się Hectasowi wygrać po raz trzeci z rzędu, gdyż fenomenalnie grający "Biało-czerwoni" byli tego dnia nie do zatrzymania i zaaplikowali "Niebieskim" aż 10 bramek, tracąc przy tym sześć. Dzięki temu triumfowi drużyna Brzmienia Miasta awansowała na miejsce premiowane awansem do pierwszej ligi i z pewnością zrobi wszystko, aby w niej zostać aż do ostatniego spotkania w drugiej lidze. W następnej kolejce o kolejne trzy oczka "Futbolowcy" zagrają ze Starą Elitą, zaś "Pingwiny" czeka starcie z Drukgrafem Mirków.