9 . Geostandard Wrocław (hala) 11 -17 10

24.01 godz. 16:30, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
2 : 2
( 0 : 2 )
Skład: Mielcarski, Król, Szczurek, Szczurek, Szczurek, Dębowski, Wąsik, Loba
Skład: Tomaszewski, Maryniak, Olejnik, Cacanakos, Rożek, Olejnik, Węgłowski, Sornat, Surmaczewski, Filip, Falkiewicz, Głodek, Tatomir, Małolepszy, Lotarski
15' Krzysztof Szczurek
16' Mariusz Szczurek
19' Marek Rożek
22' Jarosław Głodek
25' Łukasz Sornat
29' Piotr Cacanakos
31' Piotr Cacanakos
31' Łukasz Sornat
Zawodnik meczu: Daniel Loba (Prawdziwy dzień konia miał bramkarz Geostandard, bronił jak w transie i dzięki jego dobrej postawie między słupkami ekipa Szczurka mogła cieszyć się z pierwszych punktów w tej edycji.)

Wicelider - MPK Wrocław,  zmierzy się z ligowym outsiderem - Geostandardem Wrocław. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie może zlekceważyć doświadczonego rywala, który usilnie stara się odbić od dna i czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Czy defensywa dowodzona przez Mariusza Szczurka da radę powstrzymać tak usposobionych ofensywnie i bramkostrzelnych zawodników jak Piotr Cacanakos, Paweł Małolepszy czy Łukasz Sornat? Zobaczymy.

3' Przy piłce utrzymuje się MPK, starają się rozgrywać długo piłkę i szukać okazji strzeleckich.
4' Groźnie uderzał Małolepszy, bramkarz rywali odprowadził piłkę wzrokiem.
5' Małolepszy staje oko w oko z Lobą, trafia prosto w niego, mamy tylko rzut rożny.
6' Pierwsza okazja przed Geostandard, Krzysiek Szczurek posłał piłkę obok bramki.
8' MPK przed szansą na zdobycie pierwszej bramki, Cacanakos podaje do Surmaczewskiego, ten uderza na bramkę, piłkę z linii bramkowej wybija Krzysiek Szczurek.
10' Słupek ratuje MPK przed utratą bramki, Szczurek zagrywa Wąsika a ten oddaje niecelny strzał.
12' Udana interwencja bramkarza Geostandard, broni strzał Sornata.
13' Małolepszy zagrywa na skrzydło do Olejnika, ten uderza z ostrego kąta i trafia w słupek.
15'  (0:1) Mamy pierwszą bramkę w meczu, Krzysztof Szczurek uderza nie do obrony.
16'  (0:2) Geostandard idzie za ciosem, Mariusz Szczurek uderza w długi róg.
17' Dwie fantastyczne interwencje Daniela Loba, broni strzały Cacanakosa i Surmaczewskiego.
18' Wciąż trwa oblężenie bramki Geostandard, MPK ma problemy z celownikiem.
19' - Zagranie ręką Marka Rożka przed polem karnym, sędzia Andrzej Malec pokazuje czerwoną kartkę bramkarzowi MPK.
19' - Między słupkami staje drugi bramkarz MPK Tomasz Tomaszewski.
21' MPK wciąż w osłabieniu.
22'  (1:2) Mamy bramkę kontaktową, Jarosław Głodek uderzył z dystansu w samo okienko, golkiper bez szans !!!
23' Obrońca MPK ofiarnie interweniuje w polu karnym i blokuje strzał Mariusza Szczurka.
24' MPK już w komplecie.
25'  (2:2) Remis !!! Łukasz Sornat uderzył z tzw. "dużego palca" piłka ku zaskoczeniu bramkarza wpada do siatki.
26' Dużo pracy wciąż ma bramkarz Geostandard, w ostatniej chwili wybija piłkę ręką na rzut rożny po strzale Surmaczewskiego.
27' Dariusz Olejnik uderza z dystansu,piłka przeleciała obok bramki.
29' - Piotr Cacanakos ukarany żółtą kartką za zła zmiane.
31' - Piotr Cacanakos ukarany drugą żółtą kartką a w konsekwencji czerwoną kartką za wejście bez zgody sędziego.
31' - Niesportowe zachowanie Łukasza Sornata, MPK w kolosalnych kłopotach.
32' MPK dzielnie się broni, Dębowski trafia w słupek.
33' MPK uzupełnia skład o jednego zawodnika, emocje sięgają zenitu, Geostandard nie potrafi wykorzystać przewagi liczebnej.
34' Rzut wolny dla MPK tuż za linią pola karnego, Adrian Olejnik trafia prosto w mur.
35' Mielcarski udrza z dystansu, Tomaszewski wybija piłkę na rzut rożny.
36' Kapitalna interwencja bramkarza MPK broni nogami strzał Dębowskiego, po chwili akcja MPK, Surmaczewki mija Loba i strzela na bramkę, piłkę z linii wybija powracający Dębowski.
38' Piłka po strzale Małolepszego odbija się od zewnętrznej krawędzi słupka i wychodzi poza pole gry.
39' MPK wali głową w mur, dzielnie broni się Geostandard.
40' Piłka meczowa dla Geostandard, Łukasz Król wychodzi sam na sam i trafia prosto w bramkarza.

Szalony mecz ! Dziś było wszystko ładne bramki, żółte, czerwone kartki oraz sporo emocji. MPK straciło punkty na własne życzenie, brak skuteczności oraz nieznajomość regulaminu srogo ich kosztowało. Geostandard Wrocław zdobywa pierwszy punkt w obecnej edycji. Mamy nadzieje, że teraz będzie tylko lepiej. W następym meczu MPK Wrocław zmierzy się z Żarem Tropików, Geostandard powalczy o punkty z K+N Bielany.