9 . Geostandard Wrocław (hala) 11 -17 10

16.01 godz. 16:50, Redeco, Sedzia: Adrian Miedziński
2 : 7
( 1 : 2 )
Skład: Tomaszewski, Maryniak, Olejnik, Cacanakos, Rożek, Olejnik, Węgłowski, Sornat, Surmaczewski, Filip, Falkiewicz, Głodek, Małolepszy, Lotarski
Skład: Olszewski, Żal, Skowyra, Andrzejewski, Padziński, Kalisz, Izydorczyk, Deryło, Mela, Działoszek
15' Paweł Małolepszy
16' Paweł Małolepszy
26' Waldemar Węgłowski
31' Marek Surmaczewski
32' Jacek Filip
36' Łukasz Sornat
40' Paweł Małolepszy
5' Marek Olszewski (Rzut karny)
25' Adrian Deryło
31' Marek Olszewski
Zawodnik meczu: Paweł Małolepszy (Paweł był bardzo aktywny, stwarzając najwięcej problemów defensywie Hectasu. Małolepszy ustrzelił hattricka i zanotował asystę. )

Po spadku z 1 ligi - nienajlepiej radzą sobie Hectas i Geostandard Wrocław, które przegrały swoje dwa pierwsze mecze i w trzeciej kolejce pragną się przełamać. Zadanie jednak łatwe nie będzie. "Pingwiny" zmierzą się bowiem z niepokonanym liderem - MPK Wrocław, które posiada obecnie drugą najskuteczniejszą ofensywę w lidze. Tercet Cacanakos-Tatomir-Sornat może rozpracować każdą defensywę w lidze, a ta Hectasowa nie wygląda najlepiej. Każdy inny wynik niż wygrana Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego - będzie sensacją, ale team Marcina Żala lubi przecież zaskakiwać - co pokazała m.in edycja jesienna! Hectas gra dzisiaj bez nominalnego bramkarza, w którego rolę wcieli się Daniel Działoszek!

2' Łukasz Sornat oddaje mocny strzał z dystansu, który przelatuje nieznacznie obok bramki.
3' Patryk Andrzejewski strzela z prawej strony i piłkę na raty broni Marek Rożek.
4' Waldemar Węglowski dostaje piłkę na pole karne i z bliska trafia tylko i wyłącznie w bramkarza.
4' Marcin Kalisz faulowany w polu karnym przez Rożka i sędzia Adrian Miedziński dyktuje rzut karny.
5' (1:0) - Marek Olszewski podchodzi do jego wykonania i pewnym strzałem pokonuje Rożka.
7' Sytuację sam na sam z bramkarzem przegrywa Deryłko.
10' Michał Izydorczyk staje oko w oko z bramkarzem, mija go i trafia tylko i wyłącznie w słupek!
11' Indywidualna akcja Andrzejewskiego, który popędził piłką kilkanaście metrów, minął po drodze obrońcę i oddał mocny strzał, który został przeniesiony nad poprzeczkę przez Rożka.
15' (1:1) - Paweł Małolepszy mija krótkim zwodem obrońcę i oddaje płaski strzał, który wpada do siatki tuż przy słupku! Mamy remis!
16' (1:2) - Małolepszy dostaje piłkę w pole karne i pewnym strzałem z bliska daje prowadzenie MPK!
18' Marek Surmaczewski oddaje płaski strzał spod bramki, który nogami broni Działoszek.
18' Rzut karny przedłużony za szósty faul,ale fatalnie przestrzelony przez Jacka Filipa.
19' Adrianowi Deryło - Rożek wygrania piłkę spod nóg.
19' Filip z bliska trafia w słupek!
25' (2:2) - Deryło doprowadza do wyrównania.
26' (2:3) - Waldemar Węglowski dostaje piłkę w pole karne od Cacanakosa i płaskim strzałem pokonuje Działoszka. Znowu prowadzenie MPK.
27' Świetna interwencja Działoszka, który wygrał pojedynek jeden na jeden z Małolepszym.
30' Olszewski na skrzydło zagrywa do Kalisza, który decyduje się na strzał. Ten jest jednak niedokładny i piłka po nim ląduje na bocznej siatce.
31' Cacanakos dostaje piłkę na przedpole i jego techniczne uderzenie ląduje na słupku!
31' (2:4) - Surmaczewski pewnym strzałem przy dalszym słupku pokonuje Działoszka.
31'  - Taktyczny faul Olszewskiego i sędzia Miedziński karze go żółtą kartką.
32' (2:5) - Jacek Filip podwyższa prowadzenie dla swojej drużyny.
35' Sornat uderza z rzutu wolnego - nieznacznie obok słupka.
36' (2:6) - Sornat pewnym strzałem w długi róg bramki zdobywa kolejnego gola dla swojej drużyny.
37' Piłkę po strzale Małolepszego z linii bramkowej wybija Kalisz.
38' Olszewski z woleja uderza - w słupek!
40' Izydorczyk sprzed pola karnego uderza - obok słupka.
40' (2:7) - Małolepszy pakuje piłkę do siatki po dobrym podaniu Dariusza Olejnika.

Do 30 minuty gra była dosyć wyrównana i bardzo zacięta, jednakże po tym czasie wyższy bieg wrzuciło MPK Wrocław i rozbiło kolejnego rywala, robiąc tym samym kolejny ważny krok w kierunku awansu do 1 ligi. Co do spadkowicza, to ciągle szuka formy i ciągle pozostaje bez premierowych punktów w sezonie! Najbliższy mecz Hectasu to pojedynek z Żarem Tropików. MPK Wrocław natomiast o kolejne punkty powalczy z Geostandardem Wrocław.