10.01 godz. 12:00, Redeco, Sedzia: Adrian Miedziński
Skład: Olszewski, Żal, Zaborski, Padziński, Kalisz, Izydorczyk, Deryło, Mela, Działoszek
Skład: Krzysztofczyk, Bąbalicki, Dudzik, Krawczyk, Majchrowicz, Glaz
15' Marcin Kalisz
16' Marek Olszewski
27' Daniel Działoszek
2' Witold Krzysztofczyk
10' Witold Krzysztofczyk
19' Witold Krzysztofczyk
24' Marcin Krawczyk
25' Andrzej Bąbalicki
Zawodnik meczu: Witold Krzysztofczyk (Wraz z Łukaszem Majchrowiczem byli nie do zatrzymania dla defensywy Hectasu, ale to Witek był w tym meczu tym, który poprowadził Starą Elitę do cennego triumfu. Krzysztofczyk strzelił hattricka i zanotował asystę. )

Dwie bardzo doświadczone drużyny w naszej lidze - Stara Elita to przecież debiutant tylko z nazwy, a Hectasu to nawet nie trzeba przedstawiać. Dwie znane firmy, a więc zapowiada się zacięty pojedynek. Do tego każda z nich walczyć będzie o premierowe punkty w sezonie, ponieważ pierwsza kolejka przyniosła porażki. Czy defensywa dowodzna przez Marcina Żala znajdzie sposób na zatrzymanie bramkarzostrzelnego duetu przeciwników - Łukasz Majchrowicz-Witold Krzysztofczyk? Przekonamy się!

2' (1-0) - Witold Krzysztofczyk uderza sprzed pola karnego i jego uderzenie ląduje w bramce pod poprzeczką.
5' Dwa groźne strzały graczy Hectasu - najpierw Olszewski, a po chwili Izydorczyk i mamy dwie udane interwencje Sebastian Glaz.
8' Łukasz Majchrowicz oddaje mocny strzał z pola karnego, który istyntkownie nogami broni Łukasz Mela.
9' Majchrowicz popędził prawą stroną i zakończył swoją szarżę strzałem obok słupka.
10' (2-0) - Dwójkowa akcja Krzysztofczyka-Majchrowicz-Krzysztofczyk i Witold mija Melę i trafia do pustej bramki.
11' Łukasz Majchrowicz uderza z prawej strony, tylko i wyłącznie w słupek!
12' Olszewski uderza z rzutu wolnego, tylko i wyłącznie w słupek!
14' Izydorczyk w pole karne zagrywa do Kalisza, który z bliska derza wprost w bramkarza.
14' Majchrowicz w indywidualnej akcji, po minięciu 2 rywali - przegrywa pojedynek z bramkarzem.
15' Kalisz oszukał obrońcę, ale przegrał pojedynek z golkiperem Starej Elity.
15' (2-1) - Marcin Kalisz uderza sprzed pola karnego, piłka odbija się od słupka i wpada do bramki.
16' Łukasz Majchrowicz obok słupka uderza, Izydorczyk wprost w koszyczek bramkarzowi.
16' (2-2) - Szybka akcja Hectasu i Marek Olszewski mocnym strzałem doprowadza do wyrównania.
17' To powinien być trzeci gol dla "Pingwinów". Żal wystawia piłkę jak na tacy Padzińskiemu, a ten mając przed sobą pustą bramkę - przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
18' Kolejne okropne pudło tym razem nie trafia Działoszek do pustej bramki.
19' Majchrowicz po krótko rozegranym rzucie wolny uderza tylko w boczną siatkę.
19' (3-2) - Krzysztofczyk zaskakuje bramkarza Hectasu bezpośrednio z rzutu rożnego. Jest to hattrick tego zawodnika. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić.
22' Olszewski huknął z dystansu - słupek! Dobitka - nad poprzeczką!
23' Kalisz do Izydorczyka i ten trafia tylko i wyłącznie w boczną siatkę.
23' Żal uderza sprzed pola karnego i znowu Starą Elitę przed stratą bramki ratuje słupek!
24' (4-2) - Kontra Starej Elity. Witold Krzysztofczyk podaje do Marcina Krawczyka, a ten z wielkim trudem wpycha piłkę do bramki.
25' (5-2) - Andrzej Bąbalicki płasko strzela z pola karnego i piłka pod nogami Meli wpada do siatki.
26' Deryło zgrywa piłkę do Olszewskiego, który trafia w dobrze ustawionego Glaz.
27' (5-3) - Działoszek płaskim strzałem zmiejsza prowadzenie Starej Elity.
31' Majchrowicz uderza z rzutu wolnego i na raty piłkę łapie Mela.
32' Majchrowicz mija bramkarza, ale trafia wprost w asekurującego go obrońcę.
33' Olszewski wykorzystuje niezdecydowanie obrońcy SE przy wybiciu i uderza wprost w wychodzącego Glaza.
34' Majchrowicz płasko uderza sprzed pola karnego i jego uderzenie nogami broni Mela.
36' Bąbalicki ma przed sobą bramkarza i strzela wprost w niego. Po chwili dobija - obok słupka.
38' - Czas dla Starej Elity!

Bardzo zacięte spotkanie, które zakończyło się nieznacznym zwycięstwem Starej Elity. Ta po prostu w niedzielne południe miała lepiej nastawione celowniki od swojego rywala i Witolda Krzysztofczyka w składzie, który czego się nie dotknął to zamieniało się w bramkę, albo przynajmniej - groźną sytuację. Tak więc dawny Łysy&Bomba może cieszyć się z pierwszych punktów w lidze i o kolejne powalczyć już za tydzień, grając z sąsiadem w tabeli - Żarem Tropików. "Pingiwny" z kolei o przełamanie zalążku złej serii powalczą z wiceliderem - MPK Wrocław.