9 . Geostandard Wrocław (hala) 11 -17 10

13.12 godz. 17:50, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
( 1 : 3 )
Skład: Tomaszewski, Maryniak, Olejnik, Cacanakos, Rożek, Olejnik, Węgłowski, Sornat, Kruszona, Surmaczewski, Falkiewicz, Głodek, Tatomir, Małolepszy, Lotarski
Skład: Przywieczerski, Krzysztofczyk, Dudzik, Krawczyk, Majchrowicz, Ludwicki, Ziemecki
4' Łukasz Sornat
11' Paweł Małolepszy
13' Jarosław Głodek
21' Paweł Małolepszy
27' Łukasz Sornat
32' Piotr Tatomir
32' Jarosław Głodek
38' Łukasz Sornat
7' Łukasz Majchrowicz
25' Łukasz Majchrowicz
31' Łukasz Majchrowicz (Rzut karny)
35' Łukasz Majchrowicz
Zawodnik meczu: Łukasz Sornat (Zmora ekipy Stara Elita! Sprawiał rywalom najwięcej trudu, a swój kapitalny występ udokumentował zdobyciem trzech bramek! Na wyróżnienie zasługuje Łukasz Majchrowicz, który czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców.)

Dwie drużyny, które kiedyś w naszej lidze zachwycały wszystkich, wracają do grania i na pewno mierzą wysoko. Mistrz pierwszej edycji futsalowej we Wrocbalu - MPK Wrocław podejmie bardzo doświadczony i solidny zespół - Starą Elitę. Pierwsi posiadają w swoich szeregach jednak niewielu graczy, którzy pamiętają złote medale sprzed kilku lat, drudzy nie zmienili się aż tak bardzo. Z grania w Superlidze w 4Word zrezygnował Łukasz Majchrowicz, który wraz z Witoldem Krzysztofczykiem ma przywrócić swojej drużynie dawny blask. "Rekiny" jak i MPK walczyć będą o najwyższe cele, a jak zakończy się ich bezpośrednie starcie? Przekonamy się!

2' Groźne, ale niecelne uderzenie z dystansu Łukasza Sornata.
4' Łukasz Majchrowicz oddaje zaskakujący strzał i świetnym refleksem popisuje się Marek Rożek.
4' (0-1) - Po indywidualnej akcji bramkę zdobywa Łukasz Sornat, który po minięciu dwóch rywali bez trudu pokonuje goalkeepera.
6' Obok bramki ląduje mocny strzał Piotra Cacanakosa.
7' (1-1) - Do wyrównania doprowadza niezawodny Łukasz Majchrowicz, który wygrał pojedynek szybkościowy z defensywą MPK i z zimną krwią pokonał Rożka.
8' Tylko na słupku zatrzymuje się atomowe uderzenie z dystansu Piotra Cacanakosa.
10' Minimalnie niecelna próba z rzutu wolnego w wykonaniu Majchrowicza.
11' (1-2) - Piekielnie mocne uderzenie zza pola karnego Pawła Małolepszego i ponownie na prowadzeniu ekipa MPK!
13' (1-3) - Przed polem karnym Majchrowiczowi futbolówkę odbiera Jarosław Głodek i z wielkim spokojem podwyższa prowadzenie swojej ekipy!
14' Łukasz Majchrowicz wychodzi sam na sam z bramkarzem, mija go, lecz za daleko wypuścił sobie futbolówkę i będziemy mielu aut bramkowy dla MPK.
15' Startę do rywala starają się zmniejszyć zawodnicy w czarnych trykotach, lecz jak na razie bezskutecznie.
16' Faulowany przed polem karnym jest Witold Krzysztofczyk i sędzia odgwizduje rzut wolny, do futbolówki podchodzi Łukasz Majchrowicz, lecz trafia prosto w mur. Chwilę później piłka ponownie spada pod jego nogi, lecz świetną interwencją popisuje się Rożek i mamy rzut rożny.
18' Starcie sam na sam z Jarosławem Przywieczerskim przegrywa Łukasz Sornat.
20' Kolejna atomowa próba z dystansu Cacanakosa, lecz tym razem niecelna...
21' Przywieczerski broni nogą płaski strzał Głodka.
21' (1-4) - Tym razem bramkarz Starej Elity się nie popisał. Po jego błędzie prowadzenie dla MPK podwyższył Paweł Małolepszy.
23' Starcie sam na sam z Tomaszewskim przegrywa Łukasz Majchrowicz.
25' Najpierw w bramkarza uderza Cacanakos, a po chwili w słupek trafia Łukasz Majchrowicz.
25' (2-4) - Drugą bramkę w tym spotkaniu zdobywa Łukasz Majchrowicz, który popisuje się ogromną przytomnością w polu karnym rywali.
27' Bardzo niecelnie z dystansu uderza Dariusz Olejnik.
27' (2-5) Po zagraniu Surmaczewskiego bramkę zdobywa Łukasz Sornat.
29' Świetną interwencją popisuje się Przywieczerski, który wygrywa starcie z Robertem Lotarskim.
30' Tylko na bocznej siatce zatrzymuje się uderzenie Majchrowicza.
31' (3-5) Za faul na Łukaszu Majchrowiczu sędzia odgwizduje rzut karny. Do piłki podchodzi Łukasz Majchrowicz i pewnym strzałem po raz trzeci wpisuje się na listę strzelców.
32'   (3-6) - Strzałem z ostrego kąta bramkę zdobywa Piotr Tatomir.
32' (3-7) - Jarosław Głodek zdobywa kolejną bramkę dla MPK!
33' Udana interwencja goalkeepera Starej Elity po uderzeniu Jarosława Głodka.
35' (4-7) - Na raty bramkarza MPK pokonuje Łukasz Majchrowicz.
37' Kluczowa interwencja Dariusza Olejnika, który zatrzymuje groźną kontrę rywali.
38' Bez trudu strzał z dystansu Łukasza Majchrowicza chwyta Tomasz Tomaszewski.
38'   (4-8) - Strzałem w krótki róg hattricka kompletuje Łukasz Sornat.
39' Dwukrotnie górą w starciu z graczami MPK Jarosław Przywieczerski.

W starciu drużyn, które powróciły do Wrocbalowej ligi halowej górą zawodnicy MPK Wrocław, którzy nie bez problemu ograli Starą Elitę. W rywalizacji Majchrowicz-Sornat górą ten pierwszy, lecz po końcowym gwizdku w lepszych nastrojach był ten drugi. W następnym spotkaniu "Rekiny" zmierzą się z Hectasem, "MPK" zaś "skrzyżuje rękawice" z 3M.