13.02 godz. 20:10, Redeco, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Dobosz, Gul, Guźniczak, Zwierzyński, Pikul, Procyszyn, Walczak, Janik, Nowakowski
Skład: Fiedler, Pondel, Pondel, Semotyuk, Baran, Słowiński, Kopeć, Studnicki, Skotnicki, Mackiewicz
6' Paweł Dobosz
13' Marcin Janik
16' Krzysztof Walczak
26' Jarosław Procyszyn
2' Piotr Baran
8' Piotr Baran
15' Bartosz Fiedler
18' Tomasz Słowiński
21' Piotr Baran
35' Tomasz Słowiński
Zawodnik meczu: Piotr Baran (Trafił to co miał trafić. Trafił też to czego nie powinien. Wykazał się też Tomasz Pondel, który aktywnie napędzał ataki swojej drużyny.)

Pierwsza liga również powoli się rozstrzyga - wiadomo już kto będzie do końca walczył o utrzymanie, a kto o awans. Do tej pierwszej grupy trzeba zaliczyć zamykający tabelę Tomtex, który choć do doznaje kompromitujących porażek, to jednak nie punktuje i żeby wrocić do walki o życie - musi pokonać w najbliższą sobotę - Moico. Podopieczni Pawła Dobosza również nie mogą być pewni swego, ale przynajmniej są podbudowani, ponieważ ostatnio niespodziewanie rozbili - Husarię Bagdad - 10:1. To musi być przestroga przed drużyną braci Pondel, która w razie przegranej - strasznie pokomplikuje sobie sytuacje w tabeli. "Czerwoni" nie wygrali ligowego spotkania od czterech potyczek - czy teraz w końcu nadejdzie przełamanie? Przekonamy się!
Zapowiada się dobry mecz starych ligowych znajomych. Mecze zawsze obfitowały w gole więc nie inaczej powinno być i tym razem.

2' (1:0) - Piotr Baran dopada do bezpańskiej piłki i wychodzi w sytuacji sam na sam ze Zbigniewem Guźniczkiem nie dając szans bramkarzowi Moico.
5' Mamy ładne ofensywne spotkanie z akcjami obu ekip ale bez klarownych sytuacji.
6' (1:1) - Kontra Moico w sytuacji najlepiej odnajduje się Paweł Dobosz, który delikatnie trącił piłkę, a ta wtoczyła się do bramki.
8' (2:1) - Szybka kontra Tomtexu. Tomasz Pondel mija rywala i wykłada piłkę Baranowi który dopełnił formalności.
10' Wyśmienita okazja przed Doboszem jednak tym razem Michał Pondel wychodzi ze starcia obronną ręką.
13' (2:2) - Marcin Janik pakuje piłkę do pustej bramki po doskonałym podaniu Jarosława Procyszyna.
14' T.Pondel staje oko w oko z Guźniczakiem jednak górą bramkarz białych.
15' (3:2) - Dwa rzuty wolne dla Tomtexu, po drugim piłka przypadkowo trafia w Bartosza Fiedlera, który prawdopodobnie, mięśniem pośladkowym wielkim, pakuje piłkę do siatki.
16' (3:3) - Krzysztof Walczak nie kazał długo czekać na wyrównanie. Pewnym strzałem po długim rogu trafia kolejną łatwą bramkę dla swojej ekipy.
18' (4:3) Podanie za plecy wydawało się niecelne, jednak Tomasz Słowiński sięga piłkę i trafia po podaniu Szymona Kopcia.
21' (5:3) - Sędzia Andrzej Malec doskonale wyczuł akcję i zasygnalizował przywilej, a Baran wyśmienicie zmieścił piłkę między słupkiem a ręką bramkarza.
22' T.Pondel uderza sprzed pola karnego, ale minimalnie niecelnie.
26' (5:4) Kolejny błąd w obronie i tym razem Procyszyn trafia bramkę kontaktową.
27' M. Pondel w pojedynku z Walczakiem nie daje się pokonać, po chwili okazja dla Tomtexu ale bez powodzenia.
28' Kolejny strzał T.Pondla broni Guźniczak, po chwili kapitan Tomtexu pada ścięty przed polem karnym.
32' Orkes niedokładnej gry przerywa Moico. Fiedler minęty na raz, ale M.Pondel powstrzymuje strzał Dobosza. Pojedynki tej pary stają się powoli ozdobą meczu.
33' Kolejna sytuacja Moico - Janik staje oko w oko z M.Pondlem i ten drugi ofiarnie wygarnia mu piłkę spod nóg.
35' (6:4) - Marcin Mackiewicz zagrywa ostro, w pole karne, a tam nogę dokłada Słowiński.
35' Kapitan Moico prosi o czas jednak nie ma na sobie opaski kapitańskiej i zgodnie z regualminem sedzie nie przerywa gry. Swoją opaskę chce mu pożyczyć rywal. Dobry przykład gry fair mimo nerwowego meczu.
37' M.Pondel wyśmienicie ratuje sytuacje po strzale Janika.

Bardzo zacięte i ofensywne spotkanie z ogromem sytuacji podbramkowych. Tutaj każdy mógł wygrać, ale uczyniła to tylko jedna drużyna i był nią Tomtex. Dzięki tej wygranej "Czerwoni" zrobili kolejny "kroczek" w kierunku utrzymania, ale nie mogą spocząć na laurach i muszą w kolejnych meczach również zgarniać pełną pulę. Ekipa Pawła Dobosza przegrywając - spada do strefy spadkowej, a to zapowiada, że walka o utrzymanie będzie jeszcze bardziej emocjonująca. Najbliższy mecz "Połączonych Piłką" to spotkanie z Husarią Bagdad. Moico z kolei zmierzy sie z money4you!