16.01 godz. 20:10, Redeco, Sedzia: Michał Baraniecki
2 : 6
( 1 : 2 )
Skład: Kinal, Kosma, Goguł, Garcarek, Garłowski, Łutczak, Placek, Ślusarczyk, Dudziak, Pietruszka, Dudała
Skład: Fiedler, Pondel, Pondel, Semotyuk, Baran, Kopeć, Gruszka
19' Jakub Pietruszka
20' Bartosz Dudziak
23' Michał Goguł
25' Piotr Garcarek
34' Michał Goguł
38' Jacek Dudała
3' Andriy Semotyuk
32' Szymon Kopeć
Zawodnik meczu: Jakub Pietruszka (Kuba kreował grę beniaminka i był nie do zatrzymania dla defensorów Tomtexu. Pietruszka zdobył kluczową dla przebiegu tego spotkania - bramkę wyrównującą, po której GM-owi poszło już z górki. )

Dzień wcześniej Tomtex podejmie innego beniaminka - GM Roads. Ten ostatnio przekonywająco wygrał dwa mecze, a więc jest na fali. Pierwszoligowy debiutant ma ochotę na kolejne triumfy, które pozwoliłyby im w marcu świętować awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do tego jednak daleka droga, a więc trzeba skupić się na najbliższym pojedynku. Team braci Pondel jest solidny, ale nie posiada w swoich szeregach tak wiele znakomitych indywidualności takich jak m.in Łukasz Borczyński, Michał Goguł, Jakub Pietruszka, Damian Garłowski, Piotr Garcarek czy Jacek Dudała. Ci zawodnicy stanowią o sile GM-u i poradziliby sobie w każdej innej drużynie z pierwszej ligi. Czy "Biali" będąc na fali - pokonają następnego przeciwnika, czy może rywal ukróci ich poczynania i zrobi ogromny krok w kierunku utrzymania?

3' (1-0)Semotyuk otwiera wynik spotkania po okresie wyrównanej gry w środkowej strefie boiska.
5' Pietruszka mija Gruszkę i groźne strzela przy słupku.
7' Rośnie przewaga GM Roads. Raz po raz próbują zaskoczyć Pondla, najaktywniejszy Pietruszka. Uderzał dwa razy jednak niecelnie.
9' Huraganowe ataki GM nie przynoszą efektu. Groźnie uderzał Dudała, ale Pondel przytomnie broni brzuchem.
11' Doskonałe podanie dociera do Dudały jednak płaskie uderzenie po raz kolejny broni Pondel.
13' Walka walka i jeszcze raz walka. To nie szachy, ale nikt nie narzeka. Tomasz Pondel omal nie wybił szyby... panu Bogu w oknie.
16' Gruszka wypuszcza w uliczkę Fiedlera, a ten sam na sam z Kinalem minimalnie obok słupka.
19' (1-1) W końcu przełamanie GM. Pietruszka z zimną krwią wykańcza akcje.
20' (1-2) Dudziak uderza i Pondel nieszczęśliwe interweniuje. Piłka odbija się od nogi golkipera i wpada do bramki.
22' (1-3) Kolejny błąd Pondla. Niegroźnie strzelał Goguł a piłka po ręce bramkarza wpada do siatki.
24' Nieśmiałe próby Tomtexu bez efektów.
25' (1-4) Bomba z połowy boiska, instynktownie bronił Pondel, do piłki dopada Garcarek i dobija nad bezradnym bramkarzem.
30' Rozegranie rzutu wolnego zakoczyło graczy Tomtexu bez konsekwencji.
31' Pietruszka w słupek.
32' (2-4) Szybko rozegrany rzut wolny i z pierwszej piłki trafia Kopeć.
33' (2-5) Dudała do Goguła i GM Roads podnosi prowadzenie.
36' Kopeć obok słupka.
38' (2-6) Jacek Dudała spokojnie wykańcza akcje i rozwiewa wszelkie wątpliwości.
40' Kosma w Pondla, po chwili Garcarek w spojenie.

GM Roads odnosi trzecie zwycięstwo z rzędu i pokazuje tym samym, że nie zamierza rezygnować z walki o awans do Superligi. Gracze Piotra Garcarka byli zdecydowanie lepsi od Tomtexu, który nie miał zbytnio pomysłu na grę. Następny mecz drużyna braci Pondel rozegra już jutro z kolejnym beniaminkiem - Realem Compensacion, z kolei GM za 2 tydodnie zmierzy się z money4you.