Skład: Gul, Serwatka, Gorczyński, Koszerny, Szymański, Ujas, Żmudziński, Zawisza, Ziółkowski, Jaworski, Kubiszyn
Skład: Gawłowski, Rumin, Waleszczyński, Śliżewski, Czarnecki, Stasiak, Zając, Dudek, Mosiej, Kaletka, Siemek, Zając, Kozłowski
14' Marcin Zawisza
17' Marcin Zawisza
21' Marcin Koszerny
30' Marcin Koszerny
37' Jacek Żmudziński
37' Marcin Koszerny
8' Krzysztof Waleszczyński
15' Piotr Zając
22' Wojciech Dudek
25' Marcin Stasiak
30' Adam Mosiej
Zawodnik meczu: Marcin Zawisza (Bardzo dobry występ Marcina, który w trudnych momentach zdobywał ważne bramki. )

Do starcia sąsiadów w tabeli dojdzie w grupie drugiej. Tam zmierzą się ze sobą drużyny mające jeszcze szanse na medale na koniec sezonu. Fulanito może co najwyżej zdobyć te brązowe, Moico ma nadzieje na złoto. Obie ekipy więc muszą dzisiaj wygrać, aby mieć szanse osiągnąć zamierzone cele. Obie drużyny są w skrajnie innych nastrojach - "Chorwacka szachownica" ostatnio na własne życzenie, przegrała z FC Wrocław Academy, zespół Pawła Dobosza zaś rozbił niepokonanego dotychczas lidera - Tomtex Widawa Wrocław! W meczu bezpośrednim żadna nie będzie ostawiać nogi! Który duet okaże się lepszy? Ten z Fulanito - Marcin Stasiak - Piotr Zając (11+22 bramki), czy może ten z Moico - Damian Serwatka - Przemysław Ujas (12+11 bramek)?

1' Strzał Stasiak na rzut rożny wybija Żmudziński!
2' Uderzenie z wolejna Piotra Zająca trafia w boczną siatkę bramki przyjezdnych.
3' Ujas z lewej nogi i świetną paradą popisuje się Gawłowski!
4' Strzał Serwatki o centymetry mija okienko bramki Rafała Gawłowskiego.
5' - Za wznowienie gry "bez gwizdka" żółtą kartką ukarany Marcin Koszerny.
8' (1-0) - Ależ błąd Jacka Żmudzińskiego!!! Po jego nieudanym rajdzie, piłkę przejmuje Krzysztof Weleszczyński i strzałem z własnej połowy zdobywa bramkę.
10' Spotkanie nam się nieco zaostrzyło, gwizdek sędziego nie przestaje milczeć.
11' (1-1) - Marcin Koszerny zdobywa bramkę uderzeniem z rzutu wolnego!
13' Po strzale Wojtka Dudka piłkę bez trudu łapie Jacek Żmudziński.
14' Strzał Przemka Ujasa nogami broni Rafał Gawłowski.
14' (1-2) -Po podaniu Ziółkowskiego na listę strzelców wpisuje się Marcin Zawisza.
15' (2-2) - Piotrek Zając zobaczył wysuniętego Żmudzińskiego i pięknym lobem pokonał goalkeepera przyjezdnych!
17' (2-3) - Prosta strata Marcina Stasiaka, piłkę przejmuje Marcin Zawisza i strzałem z dystansu wyprowadza Moico na prowadzenie.
19' Strzał Stasiaka z woleja na aut wybijają obrońcy!
21' Po strzale Przemka Ujasa piłka trafia w poprzeczkę!
21' (2-4) - Strzał z dystansu Marcina Koszernego wpada w krótki róg i mamy kolejną bramkę dla Moico,
22' (3-4) - Wojtek Dudek strzałem sprzed pola karnego pokonuje Jacka Żmudzińskiego!
23' Błąd Marcina Stasiaka naprawia Michał Śliżewski i mamy aut dla Moico.
25' Za zagranie ręką przed polem karnym sędzia Nowak dyktuje rzut wolny dla Fulanito.
25' (4-4) - Do piłki podchodzi Marcin Stasiak i piekielnie mocnym strzałem od słupka zdobywa gola!
27' Uderzenie z rzutu wolnego Marcina Koszernego świetnie broni Rafał Gawłowski.
28' Wojtek Dudek uderza piętką, lecz kapitalną paradą popisuje się Jacek Żmudziński.
30' (4-5) - Adam Mosiej uderzeniem z woleja wyprowadza Fulanito na prowadzenie.
30' (5-5) - Nie długo trwała radość gości! Do wyrównania doprowadza Marcin Koszerny.
31' Rzut wolny dla Moico do piłki podchodzi Marcin Koszerny i trafia w obrońcę, który stał na linii bramkowej.
33' Próba przelobowania Rafała Gawłowskiego zakończona niepowodzeniem. Bramkarz przyjezdnych bez problemów łapie futbolówkę.
35' Świetną paradą po strzale Marcina Zawiszy popisuje się Gawłowski.
37' - Za zagranie piłki przed polem karnym, czerwonym kartonikiem ukarany bramkarz Moico - Jacek Żmudziński.
37' Na bramkę wchodzi Bartłomiej Gul.
37' - Posypało się kartkami! Czerwony kartonik dla Marcina Koszernego.
38' Do końca spotkania na boisku będziemy oglądać tylko czterech graczy Moico.
39' Moico broni całą drużyną, gracze w białych koszulkach nie opuszczają własnego pola karnego.
40' "Obrona Częstochowy" w wykonaniu podopiecznych Pawła Dobosza przyniosła efekty i mamy remis.

Od pierwszych minut na boisku iskrzyło... Spotkanie to miało wiele zwrotów akcji, kuriozalnych bramek oraz kar indywidualnych... Zawodnikom Moico w końcowej fazie spotkania puściły nerwy. W 37 minucie, gdy sędzia odwizdał zagranie ręką poza polem karnym bramkarza Moico, rozpoczęło się prawdziwe piekło. Paru zawodników w białych koszulkach nie potrafiło pogodzić się z decyzjami arbitra i w sposób mało kulturalny wyrażało swoje niezadowolenie. Padło wiele niepotrzebnych oraz nieodpowiednich słów. Emocje emocjami, lecz podstawowe zasady kultury należy zachować... Najbliższe spotkanie drużyny Pawła Rumina to starcie z KP Ogrodomania. Moico zaś podejmie Auto Truck!