27.02 godz. 21:10, Olimpijski boisko1, Sedzia: Damian Nowak
Skład: Masztalerz, Kalinowski, Paukszt, Kniaź, Hauzer, Murdzek, Mor, Sitko, Zdnowski, Słonina
Skład: Grześkowiak, Wawrzyniak, Baros, Łakomski, Paluszkiewicz, Puchała, Rodriguez-Lovera, Laśkiewicz
6' Tomasz Sitko
8' Krzysztof Mor
10' Tomasz Sitko
11' Michał Zdnowski
12' Aleksander Kniaź
13' Grzegorz Słonina
14' Grzegorz Słonina
15' Aleksander Kniaź
15' Grzegorz Słonina
17' Jakub Masztalerz
18' Łukasz Hauzer
19' Grzegorz Słonina
20' Grzegorz Słonina
21' Grzegorz Słonina
23' Grzegorz Słonina
23' Łukasz Hauzer
28' Grzegorz Słonina
30' Grzegorz Słonina
33' Łukasz Hauzer
37' Grzegorz Słonina
38' Tomasz Sitko
16' Patryk Paluszkiewicz
17' Bruno Rodriguez-Lovera
19' Arkadiusz Wawrzyniak
27' Patryk Paluszkiewicz
35' Patryk Paluszkiewicz
Zawodnik meczu: Grzegorz Słonina (11 bramek strzelonych i kilka asysty i nic dopowiadać nie trzeba. Grzesiek niemal w pojedynkę rozbił rywala i na pewno długo po nocach będzie się śnił Pawłowi Laśkiewiczowi. )

Dosyć jednostronnie zapowiada się pojedynek w grupie A, gdzie walcząca o utrzymanie Rewelacja Sezonu zagra z bijącym się o tytuł mistrzowski - Szpilmacherami. Nie wielkie szanse dają bukmacherzy "Szerszeniom" na korzystny rezultat, bowiem "Szpilki" tylko raz straciły punkty i to z liderującym expertmeble.pl. Czy drużyna Arkadiusza Wawrzyniaka znajdzie sposób na takie gwiazdy jak Słonina, Sitko czy Paukszt? Przekonamy się już za 40 minut!

2' Marcin Murdzek wychodzi sam na sam z Pawłem Laśkiewiczem i przegrywa ten pojedynek.
5' (0:1) - Po początkowej dominacji Szpilmacherów, w końcu piłka wpada do siatki, a pakuje ją tam - Grzegorz Słonina.
6' (0:2) - "Szpilki" idą za ciosem i drugiego gola dla nich w tym meczu zdobywa kapitan Tomasz Sitko.
8' (0:3) - Krzysztof Mor oddaje płaski strzał sprzed pola karnego i pokonuje tym samym Laśkiewicza.
9' Dwie wspaniałe interwencje Jakuba Masztalerza po strzałach Bruno Rodrigueza Lovery.
10' (0:4) - Tomasz Sitko wykorzystuje podanie Mora i z bliska przy słupku trafia do siatki.
11' (0:5) - Michał Zdanowski podwyższa prowadzenie swojej drużyny.
12' (0:6) - Aleksander Kniaż z bliska zamyka akcje strzałem do pustej bramki.
13' (0:7) - Fenomenalna skuteczność Szpilmacherów i po indywidualnej akcji Grzegorz Słonina zdobywa kolejną bramkę.
14' (0:8) - Znowu w akcji "Szpilki" i znowu Słonina. To jest nokaut!
15' - Żółtym kartonikiem za ostry faul ukarany Kniaż.
15' (0:9) - Grzegorz Słonina uderza sprzed pola karnego i mamy kolejną bramkę.
16' (1:9) - W końcu udana akcja Rewelacji Sezonu. Patryk Paluszkiewicz wychodzi sam na sam z Masztalerzem i piękną podcinką pokonuje bramkarza rywali.
17' (1:10) - Jakub Masztalerz uderza z własnego pola karnego, nie spodziewał się Laśkiewicz, że piłka po udarzeniu Kuby wpadnie do siatki.
17' (2:10) - Odpowiedź Rewelacji Sezonu i piłkę do siatki pakuje Lovera.
18' (2:11) - Łukasz Hauzer zdobywa kolejnego gola - oj gonią podopieczni Kalinowskiego, expertmeble.pl w strzelonych bramkach.
19' (3:11) - Rozmontowana defensywa Szpilmacherów. Lovera w tempo do Wawrzyniaka, ten umieszcza piłkę w pustej bramce.
19' (3:12) - Znowu nie trzeba było długo czekać na odpowiedź rywali, bowiem kolejnego gola w tym meczu zdobywa Słonina.
20' (3:13) - Słonina dokonuje dzieła zniszczenia i po raz kolejny piłkę z siatki musi wyciągać Laśkiewicz.
21' (3:14) - Znowu mocne otwarcie Szpilmacherów i uderzeniem z woleja Słonina zaskakuje Laśkiewicza. Jest to siódma bramka Grześka w tym meczu.
23' (3:15) - Grzegorz Słonina wychodzi sam na sam z bramkarzem rywali i uderzeniem przy słupku zdobywa gola.
23' (3:16) - Hauzer uderza z dystansu i znowu pada gol. Różnica klas między obiema drużynami jest ogromna...
24' Kalinowski z dystansu i słupek ratuje Laśkiewicza, po chwili dobitka Hauzera nad poprzeczką.
26' Bruno Rodriguez Lovera uderza z woleja i świetnie broni Jakub Masztalerz.
27' - Żółta kartka dla Paluszkiewicza i rzut wolny. Do piłki podchodzi Mor i dobrze broni po jego uderzeniu Laśkiewicz.
28' (3:17) - Grzegorz Słonina sprzed pola karnego i uderzeniem przy słupku pokonuje po raz dziewiąty bramkarza rywali.
30' (3:18) - Mocny strzał po ziemi Słoniny i znowu piłkę przepuszcza Laśkiewicz.
32' Lovera staje oko w oko z Masztalerzem i przegrywa ten pojedynek.
33' (3:19) - Hauzer oddaje strzał i po interwencji bramkarza piłka wpada do siatki.
35' (4:19) - Mamy pierwszą bramkę Rewelacji w tej połowie, a strzałem przy słupku Masztalerza pokonuje Paluszkiewicz.
37' (4:20) - Grzegorz Słonina niekryty przed polem karnym, decyduje się na próbę z dystansu i piłka od słupka wpada do siatki.
38' (4:21) - Słonina z prawego skrzydła w tempo do Sitko, który zamyka akcje uderzeniem do pustaka.

Mecz ten można opisać w wielu słowach - demolka, deklasacja, teatr jednego aktora... Szpilmacherzy pogromem nad Rewelacją Sezonu pokazali, że nie zamierzają składać broni w kwestii walki o mistrzostwo, bowiem mają tylko o 7 bramek mniej zdobytych od rywali. "Żółto-czarni" mają jeszcze szanse na zapewnienie sobie utrzymania, ale pod warunkiem, że wygrają wszystkie pozostałe mecze do końca. Następny mecz "Szpilek" to starcie z TLA, zaś "Szerszenie" zagrają z Aurrerą Polską!