02.02 godz. 21:20, Olimpijski boisko2, Sedzia: Adrian Miedziński
expertmeble.pl
Aurrera Polska
6 : 11
( 4 : 4 )
Skład: Niedomagała, Pudełko, Czajkowski, Masłowski, Struski, Zawodny, Gołębiowski, Karpiel, Kurzeja, Głowik, Józefowicz
Skład: Sanchez, Urrestarazu, Quesada, Eizaguirre, Abad, Nieto, Przybysławski, Budniewski, Papior
1' Rafał Pudełko
3' Marcin Józefowicz
12' Piotr Zawodny
17' Artur Głowik
26' Łukasz Czajkowski
28' Marcin Józefowicz
29' Marcin Józefowicz
32' Rafał Pudełko
33' Marcin Józefowicz
36' Tomasz Kurzeja
40' Artur Głowik
1' Arkadiusz Papior
3' Arkadiusz Papior
8' Cesar Sanchez
15' Arkadiusz Papior
22' Rafał Przybysławski
37' Gorka Urrestarazu
Zawodnik meczu: Marcin Józefowicz (Marcin znowu poprowadził expertmeble.pl do wygranej - strzelił najwięcej bramek w swojej drużynie, bo aż 4, zanotował też kilka asyst.)

W kolejnym starciu w grupie A - ligowy outsider - Aurrera Polska mierzyła się z aspirującym do mistrzowskiego tytułu expertmeble.pl. Mecz drużyn znajdujących się w skrajnie odmiennych miejscach w tabeli, z innymi celami na sezon, zapowiadał się bardzo jednostronnie. Do tej pory team Alvaro Castellanosa nie poczuł smaku zwycięstwa, Expertmeble zaś na odwrót - nie zaznał goryczy porażki. Jedni chcieli się postawić, drudzy podtrzymać dobrą passę, ale nikt nie chciał oglądać tutaj pogromu i właśnie na to trzeba było liczyć, że będą w tym starciu emocje.

Pierwsza połowa rozpoczęła się w fenomenalny sposób i ogólnie była bardzo emocjonująca. Już w pierwszej akcji zawodnik expertmeble.pl - Rafał Pudełko dał swojej drużynie prowadzenie - z połowy, wznawiajac piłkę zaskoczył zastępującego w bramce Jana Duduslkiego - Gotzona Eizaguirre! Kilka sekund później identyczną akcję przeprowadziła Aurrera Polska. Swoich sił z połowy spróbował Arkadiusz Papiór i...ta próba powiodła się, na tyle, że mieliśmy remis! Ta akcja pokazała, że drużyna ze strefy spadkowej "tanio skóry w tym meczu sprzedawać nie będzie chciała". W trzeciej minucie znów "Biało-czerwoni" wyszli na prowadzenie, a gola zdobył lider tego zespołu Marcin Józefowicz. No i w tym przypadku również nie trzeba było czekać długo na odpowiedź. W kolejnej akcji Arek Papiór znowu dał o sobie znać i znowu pokonał Marka Niedomagałę! Po bardzo mocnym poczatku, przez pięć minut gra się uspokoiła i po tym pierwszy raz w tym meczu na prowadzenie wyszła ekipa Castellanosa, zaś strzelcem bramki został Cesar Sanchez! Dość nieoczekiwany obrót spraw spowodował, że zespół Artura Głowika znowu musiał zaatakować i znowu wyszedł na prostą po golu Piotra Zawodnego! 3:3, a do końca pierwszej połowy obu drużynom udało się jeszcze po razie pokonać golkipera drużyny przeciwnej. Tak więc do przerwy byliśmy świadkami dość wyrównanej walki i remisu - 4:4!

W drugiej połowie Aurrera nie miała już tyle szczęścia. Co prawda 120 sekund po wznowieniu gry "Obcokrajowcy" wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Rafała Przybysławskiego, ale był to ich przedostatni gol w tym meczu! W przeciagu 10 minut od 26 do 36 minuty expertmeble.pl wyładowywało sportową złość na outsiderze i w tym czasie trzykrotnie Marcin Józefowicz i po razie Łukasz Czajkowski, Tomasz Kurzeja i Rafał Pudełko pokonywali Gotzona Eizaguirre! Przy prowadzeniu 10:5, na cztery minuty przed końcem meczu, było wiadome już kto sięgnie po komplet punktów. W końcówce jeszcze padły dwie bramki; Gorki Urrestarazu i ta Artura Głowika, która zakończyła strzelanie w tym spotkaniu!

Ostatecznie faworyt nie zawiódł i zwyciężając 11:6 wskoczył na najniższy stopień podium! Aurrera zaś powalczyła, ale było to za mało na ligowego potentata. Przyszły mecz "Błękitnych" już w środę z zamykającym tabelę Hard Balls United - może w tym meczu nadejdzie przełamanie? Expertmeble natomiast w piątek "skrzyżuje rękawice" z TLA!