30.01 godz. 20:20, Olimpijski boisko1, Sedzia: Adrian Miedziński
expertmeble.pl
10 : 6
( 5 : 4 )
Skład: Jaworski, Groblicki, Schroeder, Pastuszek, Pastuszek, Motyka, Motyka, Kubik, Luchowski, Kurpet, Kadyło, Pepliński, Muczyński
Skład: Pudełko, Masłowski, Struski, Zawodny, Kurzeja, Głowik, Józefowicz, Odemski
1' Mirosław Motyka
11' Mirosław Motyka
13' Michał Motyka
18' Maciej Luchowski
35' Tomasz Kubik
36' Radosław Groblicki
2' Piotr Zawodny
9' Artur Głowik
16' Marcin Józefowicz
17' Artur Głowik
20' Rafał Pudełko
22' Marcin Józefowicz
27' Rafał Pudełko
29' Rafał Pudełko
37' Marcin Józefowicz
38' Marcin Józefowicz
Zawodnik meczu: Marcin Józefowicz (Marcin był motorem napędowym swojej drużyny i praktycznie w pojedynkę wygrał mecz - 4 bramki strzelił i zanotował 4 asysty.)

Ciężkie zadanie czeka Diabłów&Magiców, którzy jako pierwsi będą chcieli pokonać dobrze radzące sobie expertmeble.pl. Obie drużyny dzieli różnica jednego punktu, ale D&M rozegrało jeden mecz więcej i tylko zwycięstwo ich zadowoli. Team Artura Głowika jeszcze nie przegrał i będzie się starał podtrzymać dobrą passę, bowiem gdy zwycięży to z powrotem wróci na podium.

1' (0:1) - Mocny początek D&M podeszli wysoko pressingiem i od razu pogubiło się expertmeble. Michał Motyka faulowany przed polem karnym i mamy rzut wolny. Do piłki podchodzi Mirosław Motyka i płaskim strzałem koło muru zaskakuje Michała Odemskiego!
2' (1:1) - Natychmiastowa odpowiedź Expermeble - Józefowicz zagrywa ostro w pole karne, a tam piłka odbija się od Piotra Zawodnego, który doprowadza do remisu!
3' Groblicki mógł wyprowadzić swoich na prowadzenie, ale z bliska spudłował.
5' Po strzelonym golu do roboty wzięła się drużyna Artura Głowika, która przycisnęła i nawet zdobyła bramkę, tyle, że w nieprzepisowy sposób, gdyż wcześniej faulowany był stoper D&M.
8' Rafał Pudeło sprzed pola karnego strzela na bramkę - instynktownie jego strzał broni Piotr Pepliński. Dobita i tym razem broni
9' (2:1) - Józefowicz do Głowika i ten strzałem po ziemi nie dał żadnych szans Peplińskiemu.
10' Znowu mocny strzał Pudeło i znów kapitalnie Pepliński. Po chwili znowu Pudeło w akcji i jego uderzenie minimalnie mija słupek.
11' (2:2) - Dzieje nam się na boisku - Diabły&Magicy nie dają za wygraną, bowiem do remisu doprowadza Mirek Motyka. Jego strzał z bliska był zbyt trudny dla Michała Odemskiego!
12' Starszy z braci Motyka mógł dać prowadzenie swojej drużynie, ale zamykając akcje brata - z bliska fatalnie przestrzelił!
13' (2:3) - Wrzutka na pole karne Expertmeble i tam najlepiej zachowuje się Michał Motyka, który uderzeniem szczupakiem w krótki róg.
16' (3:3) - Józefowicz w indywidualnej akcji, mija obrońcę, mija bramkarza i doprowadza do remisu.
17' (4:3) - Artur Głowik podchodzi do rzutu wolnego i mocnym strzałem zaskakuje Piotra Piotra Peplińskiego.
18' (4:4) - Znowu mamy remis, tym razem do wyrównania doprowadza Maciej Luchowski
19' Uderzenie Józefowicza sprzed pola karnego - instynktownie nogami broni Pepliński!
20' (5:4) - Rzut rożny dla Expertmeble - szybkie rozegranie i piłkę w zamieszaniu do bramki pakuje Rafał Pudełko. Nieuzasadnione protesty D&M.
22' (6:4) - Paweł Sturski do Marcina Józefowicza, a ten z bliska nie daje żadnych szans golkiperowi. Rozklepana defensywa Diabłów&Magiców!
23' Mirek Motyka z dystansu po rykoszecie i świetnie broni Odemski. W odpowiedzi Tomasz Kurzeja trafia w słupek.
24' Znowu Mirek Motyka sprzed pola karnego i znowu instynktownie interweniuje Odemski! D&M cisną przeciwnika, ale nie mogą się wstrzelić - jak nie bramkarz to obrona expermeble.pl blokuje liczne próby rywala!
27' (7:4) - Z ostrego kąta akcje zamyka Kurzeja, ale trafia koło słupka. Po chwili już piłka wpada do siatki. Józefowicz do Pudełko, który od słupka pokonuje Peplińskiego.
29' (8:4) - Znowu akcja duetu Józefowicz-Pudełko. Pierwszy po wymanewrowaniu dwóch rywali odgrywa i akcje zamyka ten drugi!
30' Dariusz Pastuszek w indywidualnej akcji, ale jego strzał z bliska bardzo dobrze nogami broni Michał Odemski!
32' Józefowicz wychodzi sam na sam i próbuje lobować wychodzącego Peplińskiego - ten jednak nie daje się zaskoczyć i jest rzut rożny.
33' Po rozegraniu z rzutu rożnego piłka ląduje pod nogami Artura Głowika, który decyduje się na mocny strzał - ten zatrzymuje się na poprzeczce!
35' (8:5) - Tomasz Kubik wykorzystując fakt, że miał wiele miejsca - wchodzi w pole karne jak w masło i uderzeniem z dużego palca pokonuje Michała Odemskiego.
36' (8:6) - Kontra D&M dwóch na jednego - Motyka w tempo do Groblickiego, który wchodzi z piłką do bramki!
37' (9:6) - Józefowicz znajduje się w dogodnej sytuacji i mając przed sobą tylko Peplińskiegpo - zaskakuje bramkarza rywala.
38' (10:6) - Znowu Józefowicz w akcji i znowu zdobywa gola - jest już po meczu!
39' Rozpaczliwe ataki D&M, ale liczne strzały tej drużyny nie znajdują drogi do bramki Odemskiego!

Po bardzo emocjonującym meczu wygrywa expertmeble.pl, które dzięki tej wygranej nadal pozostaje w czubie tabeli i ciągle będąc niepokonane ma szanse na mistrzostwo. Diabły&Magicy w pierwszej połowie prezentowali się bardzo dobrze, ale w drugiej rywal ich dopadł i wypunktował, sprawiając, że D&M wróciło do strefy spadkowej! W kolejnym meczu zespół Artura Głowika podejmie Aurrerę Polską, z kolei połączone drużyny "skrzyżują rękawice" z FC Lux Torpedą!