08.03 godz. 16:30, Redeco, Sedzia: Michał Baraniecki
( 3 : 0 )
Skład: Zwierzyński, Guźniczak, Janik, Guźniczak, Topornicki, Walczak, Pikul, Szymański
Skład: Dychus, Przyjemski, Konkel, Jankowski, Mikołajczyk, Młynarczyk, Skonieczny, Godzwon, Dychus
25' Kamil Pikul
33' Przemysław Topornicki (Rzut karny)
7' Mateusz Młynarczyk
8' Mirosław Konkel
10' Mirosław Konkel
27' Krzysztof Mikołajczyk
35' Paweł Jankowski
39' Adrian Przyjemski
40' Jędrzej Skonieczny
Zawodnik meczu: Jędrzej Skonieczny (Kapitalnie bronił dzisiaj Jędrzej umożliwiając w dużej mierze strzelanie bramek. )

Spotkanie dwóch starych znajomych z rozgrywek Drugiej Ligi B. W poprzednim sezonie The Hornets zanotowali jedyną porażkę w swojej grupie, właśnie z Deadline Wrocbal (3:4), czyli dzisiejszą FC Barmeloną. Szykuje się więc okazja do rewanżu graczom Alojzego Dychusa, którzy usilnie walczą o promocje do Superligi. "Barmelończycy" nie radzą sobie najlepiej w tym sezonie, ale 3 punkty z 9, które mają, zanotowali odnosząc trzy remisy z potentatami - Ybahem, WrSportem i Ołbinem! Czy Przemysław Topornicki i spółka powstrzymają kolejnego hegemona 1 ligi? Przekonamy się już za 40 minut!

1' - Rozpoczęcie spotkania
3' Mirosław Konkel do Mateusza Młynarczyka, ale Mateusz przegrywa pojedynek z Zbigniewem Guźniczakiem.
6' Indywidualna akcja Michała Guźniczaka, który przy linii "skręcił" dwóch rywali, lecz przegrał rywalizacje z Jędrzejem Skoniecznym.
7' (1:0) - Mateusz Młynaryczyk zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i po interwencji Guźniczaka piłka wpada do siatki.
8' (2:0) - The Hornets idzie za ciosem, piłkę przejmuje Mirosław Konkel i płaskim strzałem przy słupku pokonuje Guźniczaka.
10' (3:0) - Zabójcze trzy minuty w wykonaniu "Szerszeni". Mirek Konkel oddaje po raz kolejny dobry strzał i piłka od słupka wpada do bramki.
12' Paweł Jankowski w tempo zagrywa do wybiegającego Młynarczyka, który przegrywa pojedynek z golkiperem Barmelony.
13' Rzut wolny dla "Zielonych". Do piłki podchodzi Marcin Janik i fatalnie przestrzela.
14' Jankowski uderza na bramkę, piłkę blokują obrońcy i futbolówka trafia do będącego w polu bramkowym Alojzego Dychusa. Ten z bliska nie trafił nawet w bramkę.
15' Kupczyk oddaje mocny strzał po ziemi i piłkę na raty łapie Jędrzej Skonieczny.
16' Walczak wychodzi sam na sam z Skoniecznym i stara się go przelobować. Niestety nic z tego, bowiem piłkę z linii bramkowej wybija Mirosław Konkel, ratując tym samym swojego bramkarza.
18' Konkel rozciąga akcje na prawe skrzydło do Młynarczyka, Mateusz oddaje techniczne uderzenie po którym piłkę na rzut rożny zbija Guźniczak. Po chwili kontra FCB i Skoniecznego ratuje słupek. Próbował w tej sytuacji Krzysiek Walczak.
19' Mikołajczyk do Młynarczyka i strzał Mateusza instynktownie broni Guźniczak.
21' Konkel wycofuje piłkę do Dychusa, lecz strzał Alojzego w boczną siatkę.
22' Marcin Janik oddaje mocne uderzenie z narożnika pola karnego po którym dobrze broni Skonieczny.
24' Indywidualna akcja Przemysława Topornickiego zakończona uderzeniem koło słupka.
25' - Żółta kartka dla Kamila Pikula za przerwanie dobrej kontry.
27' (4:0) - Rozklepana defensywa Barmelony i piłkę do siatki, po podaniu Jankowskiego pakuje Mikołajczyk.
28' Paweł Godzwon staje oko w oko ze Zbigniewem Guźniczakiem i świetnie nogami broni bramkarz rywali.
30' Po raz kolejny rozmontowana defensywa Barmelony i Godzwon po raz kolejny przegrywa pojedynek z Guźniczakiem.
32' Trzy wspaniałe interwencje Guźniczaka po strzałach "Szerszeni".
33' (4:1) - Powalony Marcin Janik w polu karnym The Hornets i słusznie arbiter Michał Baraniecki wskazuje na "wapno". Do piłki podchodzi Przemysław Topornicki i zdobywa honorową bramkę dla swojej drużyny.
35' Dwójkowa akcja Janika i Topornickiego, Przemek podaje na pustaka do Marcina i ten nie trafia gola, bowiem fenomenalnie w stylu karate, w powietrzu nogami z bramki wybija piłkę Skonieczny.
35' (5:1) - Kontra drużyny Dychusa i do pustej bramki piłkę pakuje Paweł Jankowski.
36' Uderzenie Walczaka z rzutu wolnego i instynktownie broni po raz kolejny Skonieczny.
37' Michał Guźniczak staje przed szansą na gola, ale natrafia na przeszkodę w postaci Jędrzeja Skoniecznego, który dzisiaj po prostu fruwa w bramce.
39' (6:1) - Młynarczyk do Przyjemskiego i Adrian kończy akcje strzałem do pustaka.
40' - Żółta kartka dla Skoniecznego za wyjazd z piłką poza własne pole karne.
40' Zwierzyński oddaje strzał sprzed pola karnego i świetnie broni Skonieczny.

The Hornets odnieśli kolejne ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans. Barmelona przegrała, ale ze względu na wpadki Geostandardu i Brata Alberta zapewniła sobie utrzymanie. "Szerszenie" za tydzień zakończą rozgrywki meczem na szczycie z Ybah Tigers, z kolei "Zieloni" podejmą pewny już utrzymania Interam!

Jędrzej Skonieczny (The Hornets)

Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: m.pondel@wrocbal.pl
 - Gol; - Przerwa w grze;  - żółta kartka;  - czerwona kartka;  - druga żółta kartka;
 - kontuzja;  - znacząca zmiana;  - czas dla drużyny/przerwa w grze.