01.03 godz. 19:00, Redeco, Sedzia: Damian Nowak
4 : 5
( 3 : 2 )
Skład: Angrecki, Stachowski, Przybysławski, Przybysławski, Rejentowicz, Wielkopolski, Wyszumirski, Wach, Rzepczyński
Skład: Kulesza, Żal, Maślak, Zaborski, Padziński, Kalisz, Izodorczyk
10' Rafał Rejentowicz
13' Rafał Rejentowicz
24' Krzysztof Stachowski
26' Maciej Wach
38' Michał Przybysławski
5' Marcin Kalisz
15' Marcin Kalisz
18' Marcin Kalisz
36' Marcin Żal
Zawodnik meczu: Marcin Kalisz (Prawdziwy mózg drużyny Hectasu, niestety jego kapitalny mecz nie pomógł Pingwinom na ugranie choćby jednego punktu. Spotkanie zakończył z trzema bramkami i asystom.)

O pozostanie w 1 lidze ciągle walczą Hectas i Interam. Pierwszym nawet 6 punktów w dwóch ostatnich meczach może nic nie dać, ale muszą do tego dążyć, by marzyć o pozostaniu na zapleczu Superligi. Drudzy są na fali i w ostatnich 4 meczach ugrali 10 punktów! Obie motywowane ostatnimi sukcesami mogą ugrać wiele i tutaj nikt nie będzie odstawiał nogi, bo "Pingwiny" w razie wpadki pożegnają się z 1 ligą, z kolei drużyna Rafała Przybysławskiego może wtedy przysporzyć sobie nie lada kłopotów, czyli drżeć do samego końca o ligowy byt.

1' Dzisiaj między słupkami Hectasu zobaczymy nominalnego obrońcę - Rafała Zaborskiego.
2' Uderzenie z ostrego kąta Marcina Żala na rzut rożny odbija Marcin Wielkopolski.
5' (1-0) - Kontra Hecastu, którą na bramkę zamienia Marcin Kalisz.
7' Uderzenie Rafała Kuleszy o metry mija bramkę Marcina Wielkopolskiego.
9' Strzał z dystansu Rzepczyńskiego pewnie chwyta Rafał Zaborski.
10' (1-1) - Rafał Rejentowicz mocnym strzałem w górny róg bramki pokonuje Zaborskiego.
12' Świetnym refleksem przy uderzeniu Kalisza popisuje się teraz Marcin Wielkopolski!
13' (1-2) - Rafał Rejentowicz po raz drugi pokonuje Zaborskiego!
15' (2-2) - Po podaniu Andrzeja Maślaka do remisu doprowadza Marcin Kalisz.
16' Po uderzeniu Marcina Kalisza futbolówka trafia w słupek i wraca do gry.
18' (3-2) - To jest jego dzień! Marcin Kalisz po raz trzeci pokonuje Marcina Wielkopolskiego!
20' Michał Padziński nie trafia do pustej bramki w dogodnej sytuacji. To powinna być czwarta bramka dla Hectasu.
22' Po strzale Rafała Kuleszy pewną interwencją popisuje się Marcin Wielkopolski.
24' Rafał Rejentowicz przekłada piłkę z lewej na prawą nogą, oddaje strzał, ale fatalnie kiksuje.
24' (3-3) - Do wyrównania doprowadza Krzysztof Stachowski!
26' (3-4) - Po podaniu z rzutu rożnego Rafała Przybysławskiego bramkę zdobywa Maciej Wach.
28' Ależ było blisko, aby Hectas doprowadził do wyrównania! W zamieszaniu pod polem karnym w słupek trafia Rafał Kulesza.
31' W ostatnich minutach coraz mocniej atakują gracze Hectasu. Tylko niedokładność pod polem karnym Wielkopolskiego powoduje, że nadal przegrywają.
33' Uderzenie z dystansu Marcina Żala na raty broni Marcin Wielkopolski.
34' - Czas dla Interamu.
35' Po uderzeniu Macieja Wacha piłka trafia w słupek! Dopada do niej Rejentowicz, lecz próba przelobowania goalkeepera okazuje się nieudana.
36' (4-4) - Marcin Żal strzałem z "dużego palca" pokonuje Wielkopolskiego.
38' (4-5) - Michał Przybysławski wyprowadza Interam na prowadzenie!
39' Próba zakoczenia Wielkopolskiego nie udała się - strzał Marcina Kalisza trafia tylko w boczną ścianę...

Hectas po dzisiejszej porażce stał się pierwszą drużyną z 1 ligi, której za rok nie będziemy oglądać na zapleczu Superligi. Pomimo ambitnej walki, nie udało się zapunktować w starciu z Interamem, który dzięki zwycięstwu awansował na piątą lokatę.