Skład: Kulesza, Żal, Walczak, Maślak, Zaborski, Padziński, Kalisz
Skład: Król, Szczurek, Gradowski, Szczurek, Głodek, Mońko, Szczurek, Gawron, Masztalerz, Majka
31' Marcin Walczak
36' Marcin Kalisz
37' Rafał Kulesza
3' Marek Gawron
16' Krzysztof Szczurek
29' Marek Gawron
32' Krzysztof Szczurek
40' Krzysztof Szczurek
Zawodnik meczu: Marcin Kalisz (Kolejny dobry mecz w wykonaniu Marcina. Swój świetny występ udokumetnował hattrickiem!)

Walka o utrzymanie wchodzi w decydującą fazę. W dzisiejszym spotkaniu dojdzie do pojedynku dwóch ekip z dolnej części tabeli. Obie drużyny potrzebują punktów, aby w przyszłym sezonie także występować na zapleczu Superligi. W meczu o stawkę nikt nie może odpuścić, tak więc czekają nas wielkie emocje!

1' (0:1) - Marcin Kalisz popędził lewą stroną i strzałem przy dalszym słupku zaskoczył Jakuba Masztalerza! Błyskawiczne otwarcie wyniku!
3' (1:1) - Na uderzenie z dystansu decyduje się Mariusz Szczurek i w polu karnym piłkę przecina Marek Gawron, który tym samym zaskakuje zastępującego Krzysztofa Przybylskiego - Rafała Zaborskiego!
5' Kapitalne zagranie Rafała Kuleszy do Marcina Żala, a ten z bliska trafia koło słupka bramki rywali!
Po mocnym początku, teraz na boisku zrobiło nam się nieco nudno - nic się nie dzieje!
15' Uderzenie Padzińskiego z dystansu i dobrze broni Kuba Masztalerz.
16' (2:1) - Krzysztof Szczurek w kontrze, strzałem pod poprzeczkę pokonuje Łukasza Zaborskiego!
18' Kapitalna interwencja po strzale Mariusza Szczurka - Łukasza Zaborskiego!
22' (2:2) - Rafał Kulesza zagrywa do Marcina Kalisza, a ten strzałem "do pustaka" doprowadza do wyrównania.
24' Po zdobyciu bramki, Hectas stara się zgarnąć całą pulę!
25' Marcin Kalisz uderza z dystansu, lecz trafia wprost w Jakuba Masztalerza.
26' Mariusz Szczurek zagrywa długą piłkę do Piotra Szczurka, ten uderza z pierwszej piłki, lecz minimalnie się myli i mamy aut bramkowy.
27' - Czas dla Geostandardu.
29' (2:3) - Marek Gawron wyprowadza swoją ekipę na prowadzenie!
30' (3:3) - Niedługo trwałą radość Geostandardu! Marcin Walczak doprowadza do wyrównania!
31' (3:4) - Rozstrzelał nam się Marcin Walczak! To jego druga bramka w odstępie 60 sekund!
32' (4:4) - Mariusz Szczurek podaje do Krzyśka Szczurka i po raz kolejny mamy remis!
33' Kontra Geostandardu, Piotr Szczurek uderza na bramkę, lecz ta próba zablokowana przez obrońcę niebieskich.
34' Marcin Kalisz wychodzi sam na sam z Jakubem Masztalerzem, ale przegrywa pojedynek z goalkeeperem.
36' Wojciech Gradowski uderza z dystansu, ale ta próba bardzo nieudana.
36' (4:5) - To jest jego dzień! Marcin Kalisz zdobywa hattricka w tym spotkaniu!
36' - Czas dla Hectasu.
37' (4:6) - Rafał Kulesza uderza z dystansu po ziemi i mamy dwubramkową przewagę Hectasu.
39' Żal zagrywa do Walczaka, a ten fatalnie pudłuje i zaprzepaszcza świetną okazję na zdobycie gola.
40' (5:6) - Szkoda, że tak późno! Krzysztof Szczurek zmniejsza stratę do rywala!

Obie drużyny do ostaniej minuty walczyły o korzystny rezulta. Po końcowym gwizdku w lepszych humorach znajdowały się popularne "Pingwiny". Dzięki kompletowi punktów Hectas zrównał się oczkami z trzema innymi ekipami i w następnym pojedynku powalczy z Interamem o wyjście ze strefy spadkowej. Geostandard także powalczy o utrzymanie ich rywalem będzie... Interam!