15.02 godz. 15:40, Redeco, Sedzia: Michał Baraniecki
5 : 11
( 0 : 4 )
Skład: Kazimierczak, Komorowicz, Bogdaszewski, Styczyński, Schmidt, Jaworski, Wojtasik
Skład: Szal, Gudra, Maziarz, Szuper, Gudra, Kowalczyk
3' Paweł Bogdaszewski
10' Artur Komorowicz
13' Adrian Jaworski
20' Dariusz Wojtasik
22' Dariusz Wojtasik
27' Dariusz Wojtasik
30' Paweł Bogdaszewski
31' Artur Komorowicz
36' Włodzimierz Styczyński
38' Adrian Jaworski
39' Artur Komorowicz
23' Piotr Kowalczyk
26' Piotr Kowalczyk
29' Piotr Kowalczyk
32' Marcin Szuper
38' Mateusz Gudra
Zawodnik meczu: Artur Komorowicz (Główny reżyser gry Michałków - kilka asyst i zdobyty hattrick! )

Brat Albert i Michałki to drużyny walczące o utrzymanie, kto w tym meczu zwycięży przybliży się do pozostania w 1 lidze! Lepiej w tabeli stoją akcje "Biało-zielonych", ale "Pomarańczowi" dysponują większym doświadczeniem! W obu ekipach na bramce staną nominalni zawodnicy z pola - Maciej Gudra w Bracie i Konrad Schmidt w Michałkach!

Początek nieco spokojny - żadna z drużyn nie chce zbytnio się otwierać, bo stawka tego meczu jest wysoka.
2' Wzorowa kontra Brata Alberta, Piotr Kowalczyk wycofuje piłkę na przedpole do wbiegającego Michała Maziarza - jednak za mocno.
3' (0:1) - Mamy otwarcie wyniku. Włodzimierz Styczyński wystawia futbolówkę na pustaka do Remigiusza Kazimierczaka, a Remek nie marnuje takiej sytuacji!
4' Kowalczyk uderza z dystansu i dobrze jego strzał broni Konrad Schmidt!
5' Maziarz wystawia idealną piłkę do niepilnowanego w polu karnym Kowalczyka, a ten z bliska trafia koło słupka bramki Michałków!
7' Kowalczyk w tempo do Szupera i świetnie po jego strzale broni Schmidt!
7' Czas dla Michałków!
8' Kowalczyk odgrywa piłkę do Szala, a ten przegrywa pojedynek ze Schmidtem!
9' Bogdaszewski strzela z dystansu i świetnie broni Maciej Gudra!
10' (0:2) - Artur Komorowicz zamyka akcje Michałków i piłka po nodze interwencji Szala trafia do siatki!
11'   - Czas dla Brata Alberta!
11' Uderzenie Mateusza Gudry z przed pola karnego i świetnie futbolówkę do boku zbija Konrad Schmidt!
13' (0:3) - Adrian Jaworski decyduje się na siłowe uderzenie na bramkę i po rękach golkipera Brata Alberta piłka wpada w samo okienko!
15' Piotr Kowalczyk uderza z dystansu i trafia koło bramki!
17'  - Zmiana bramkarza w Bracie Albercie. Marcin Szuper zastępuje Macieja Gudrę!
19' Rozklepana defensywa BA - Styczyński zamyka akcje i po ofiarnej interwencji Szala piłka wychodzi na rzut rożny!
20' (0:4) - Wojtasik wykorzystuje prezent od Macieja Gudry - głową pakuje piłkę do pustej bramki!
20'  - Koniec pierwszej połowy.
21' Szal bez szału! Radek uderza bardzo niecelnie z dystansu!
22' (0:5) - Szybka kontra Michałków - Kazimierczak w tempo do Wojtasika i mamy piątą bramkę w tym spotkaniu!
23' (1:5) - Gudra strzela z prawego skrzydła i nogami broni Schmidt. Po chwili piłka trafia do Piotra Kowalczyka, który techniczym uderzeniem za zasłony zasakuje golkipera Michałków!
25' Wojtasik uderza z dystansu i nogą dobrze broni Gudra.
26' (2:5) - Kowalczyk przywraca nadzieje i strzałem koło słupka zaskakuje Schmidta!
26'   - Czas dla Michałków!
27'  - Na bramkę wraca Maciej Gudra.
27' (2:6) - Wojtasik mając wiele czasu i miejsca uderzył z popularnego "czuba" i pokonał tym samym Macieja Gudrę!
29' (3:6) - Brat Albert walczy - zaskakujący strzał oddaje Kowalczyk i zmniejsza przewagę Michałków.
30' (3:7) - Rozklepana defensywa "Biało-zielonych" i po podaniu Artura Komorowicza, Paweł Bogdaszewski natychmiastowo odpowiada.
31' (3:8) - Zabójczo skuteczni są dzisiaj gracze "Pomarańczowych" - Gudrę pokonuje Komorowicz.
32' (4:8) - Szuper znowu odpowiada, wykorzystując dobre zagranie Kowalczyka - mamy grę cios za cios!
33' Styczyński dostaje świetnie podanie przed bramkę i z bliska trafia w wychodzącego Gudrę.
34' Kontra BA i Piotr Kowalczyk trafia minimalnie koło słupka bramki Konrada Schmidta!
35' Szuper wystawia piłkę Kowalczykowi, który z woleja trafia wprost w koszyczek bramkarzowi.
35' Znowu akcja Kowalczyka i znowu zmarnowana!
36' (4:9) - Styczyński podwyższa prowadzenie swojej drużyny strzałem tuż przy słupku!
36'   - Czas dla Brata Alberta!
37' Styczyński do Wojtasika i ten przegrywa pojedynek z bramkarzem.
37' Kowalczyk w kontrze okazuje się gorszy od Konrada Schmidta!
37' Gudra staje przed szansą na zniwelowanie straty, ale nie trafia w bramkę. Po chwili to samo czyni Włodek Styczyński, ale ten nie trafił do pustej bramki.
38' Szal prostopadle zagrywa do Szupera, ten strzela i kapitalnie nogą interweniuje Schmidt!
38' (4:10) - Jaworski zdobywa dziesiątą bramkę dla Michałków.
38' (5:10) - Natychmiastowa odpowiedź i Mateusz Gudra zmniejsza rozmiary porażki.
39' (5:11) - Komorowicz dokonuje dzieła zniszczenia!
40' Styczyński uderza z pola karnego i dobrze nogą broni Gudra.
40' Mateusz Gudra zamyka akcje i świetnie interweniuje golkiper rywali.

Bardzo ważną wygraną odnotowały Michałki, które rozbijając Brata Alberta pokazały, że nie zamierzają poddawać się, jeśli chodzi o utrzymanie. Brat Albert przegrywając kolejny mecz pokomplikował sobie sytuacje - team Macieja Gudry znajduje się już w strefie spadkowej, z resztą tak samo jak "Pomarańczowi". Od przyszłego tygodnia BA rozpoczyna arcytrudny maraton, a w nim zmierzy się z czołową trójką ligi - na początek czeka ich starcie z The Hornets. Z kolei Michałki powalczą z FC Barmeloną!