17.01 godz. 17:20, Redeco, Sedzia: Michał Baraniecki
9 : 2
( 3 : 1 )
Skład: Przybylski, Kulesza, Walczak, Dudek, Maślak, Zaborski, Padziński, Kalisz, Izodorczyk
Skład: Stec, Falisz, Pustelnik, Brychcy, Bereźnicki, Nycz, Rot, Nowak, Zioła, Stec
12' Radosław Dudek (Rzut karny)
21' Marcin Kalisz
8' Kamil Rot
9' Paweł Pustelnik
16' Tomasz Falisz
19' Szymon Stec
24' Karol Brychcy
26' Andrzej Zioła
27' Szymon Stec
29' Tomasz Falisz
33' Łukasz Nowak
38' Paweł Pustelnik
Zawodnik meczu: Szymon Stec (Ten młody chłopak zaskakuje wszystkich. Dwie bramki i dwie asysty to jego dorobek. Na początku był mało widoczny, ale z biegiem minut poczynał sobie coraz lepiej. )

W ostatnim meczu z WrSportem, Hectas się przełamał i w końcu wygrał. Naładowani dobrą energią mogą pokusić się o zwycięstwo z zaskakująco dobrze radzącym sobie Ybahem. Faworytem są gospodarze, ale wiele w tym spotkaniu będzie zależeć nie tylko od gry defensywnej obu zespołów, ale i od napastników. Ostrzymy sobie zęby na pojedynek dwóch świetnych snajperów - Szymona Steca z "Tygrysów" i Radosława Dudka z "Pingwinów". Miejmy, nadzieje, że nie będzie to mecz do jednej bramki!

Obie drużyny od samego początku dobrze grają w defensywie i obie nie pozwalają swoim rywalom na wiele.
3' Indywidualna akcja Radosława Dudka, który mija dwóch obrońców i strzela z konta, ale w boczną siatkę.
5' Łukasz Nowak wychodzi sam na sam z bramkarzem, chce zagrać do lepiej ustawionego Szymona Steca, ale przecina to podanie świetnym wyjsciem z bramki - Krzysztof Przybylski.
7' Marcin Kalisz zamyka akcje, ale ma zbyt krótką nogę i nie wykorzystuje dobrego zagrania Michała Padzińskiego!
8'  (1:0) - Tomasz Falisz prostopadle do wychodzącego Kamila Rota, który strzela po ziemi, tuż koło wychodzącego Przybylskiego.
9'  (2:0) - Worek z bramkami się rozwiązał. Stec podawał do Bereźnickiego, Bereźnicki strzela mocno, po czym bramkarz przed siebie. Zamieszanie w polu karnym i najprzytomniej zachowuje się Paweł Pustelnik
12'  (2:1) - Ręka w polu karnym Ybah i rzut karny. Do piłki podchodzi Radek Dudek i potężnym strzałem pokonuje Waldemara Steca!
14' Dudek indywidualnie, strzela z ostrego konta i nogami broni Stec!
15' Piłka po uderzeniu Pustelinika trafia w słupek.
16'  (3:1) - Wzorowa kontra Ybah. Rot wystawia piłkę Faliszowi, który pewnie umieszcza ją w pustej bramce.
17' Dwójkowa akcja Dudka z Maślakiem. Dudek do Maślaka, Maślak odgrywa i Radek trafia w słupek!
18' Dudek minął obrońcę, bramkarza i odgrywał do lepiej ustawionego Maślaka, lecz piłkę zbija wcześniej Waldemar Stec.
Po chwili kontra "Tygrysów" i Nowak technicznym strzałem trafia w słupek!
19' Dwa strzały Padzińskiego i dwa razy lepszy Stec!
19'   - Żółta kartka dla Szymona Steca za celowy faul!
Mamy bardzo szybkie widowisko, gdzie dzieje się naprawdę sporo!
21'  (3:2) - Grający w przewadze Hectas przycisnął. Kulesza strzela, ale rykoszet i rzut rożny! Szybkie rozegranie i Marcin Kalisz zmiejsza stratę do Ybah'u do jednej bramki!
23' Kontra "Tygrysów" Kosicki wychodzi sam na sam z Przybylskim, ale ulega presji bramkarza i trafia koło bramki!
24'  (4:2) - Karol Brychcy strzela sprzed pola karnego z dużego palca i przy słupku pokonuje Przybylskiego.
25' W odwecie Dudek, ale jego akcji nie zamyka Maślak!
26'  (5:2) - Wycofanie Szymona Steca przed pole karne do lepiej ustawionego Zioły, który płaskim strzałem zaskakuje golkipera "Pingwinów"
27'  (6:2) - W końcu przebudził się Stec, który mija Przybylskiego i trafia do pustaka.
27'  (7:2) - Znowu Stec tym razem po zagraniu kolegi pakuje piłkę do pustej bramki.
30' Zaborski przegrywa pojedynek z Waldemarem Stecem.
32' Szymon Stec w kontrze mija Przybylskiego, ale przegrywa pojedynek z obrońcą!
33'  (8:2) - Dzieło zniszenia się dopełnia. Wynik podwyższa Nowak
35' Rajd Kuleszy zakończony strzałem, który instynktownie obronił W.Stec!
37' Uderzenie Pustelnika sprzed pola karnego - przed siebie zbija Przybylski!
38'  (9:2) - Wrzutka z autu Nycza do Pustelnika, który strzałem z powietrza zaskakuje bramkarza Hectasu!

Spotkanie "Pingwinów" z "Tygrysami" tylko w pierwszej połowie było bardzo wyrównane i po przerwie "drapieżne ssaki" urządziły sobie krwawe polowanie. Pewna wygrana "niebieskich" pozwoliła na objęcie fotelu lidera. W pojedynku snajperów lepszy okazał się ten młodszy - Szymon Stec! Ybah Tigers już jutro "skrzyżuje rękawice" z FC Barmeloną, z kolei zespół Marcina Walczaka dopiero za tydzień podejmie Brata Alberta!