21.12 godz. 12:50, Redeco, Sedzia: Michał Hnatkiewicz
Skład: Przybylski, Kulesza, Walczak, Dudek, Maślak, Maślak, Zaborski, Kalisz
Skład: Szydłowski, Dychus, Przyjemski, Mikołajczyk, Młynarczyk, Jankowski, Skonieczny, Godzwon, Głowiński, Dychus, Myka
15' Tomasz Maślak
31' Rafał Kulesza
7' Mateusz Młynarczyk
13' Rafał Kulesza (Gol samobójczy)
24' Jakub Myka
26' Paweł Godzwon
Zawodnik meczu: Jędrzej Skonieczny (Wielokrotnie ratował swoją drużynę z opresji, a jego świetnie interwencje pozwoliły kolegom dobrze kontrować i zdobywać tym samym gole. )

W meczu pierwszoligowców zmierzą się ze sobą drużyny beniaminka i starego wyjadacza. Faworytem są "Szerszenie", ale "Pingiwny" wcale nie stoją na przegranej pozycji.

2' Dużo szarpanej gry z obu stron, ale obie dobrze się ustawiają i bramki nie wpadają. Dwie wspaniałe sytuacje Hectasu i dwie fantastyczne interwencje Jędrzeja Skoniecznego.
4' Natarcie "Pingwinów", Dudek strzela z pola karnego, wyciąga się Skonieczny i na róg piłkę zbija bramkarz.
5' Rafał Kulesza uderza sytuacyjnie i z bliska przepięknie interweniuje Skonieczny, ratując swoją drużynę przed utratą bramki.
6' Młynarczyk w kontrze, lecz fatalnie przestrzela. Po chwili znowu swoich sił próbuje Młynarczyk i po rykoszecie rzut różny.
7' (1:0) - Za trzecim razem Młynarczyk już trafia do siatki, kończąc składną akcje swojej drużyny.
Mimo, że Hectas przegrywa to jednak jego akcje są bardziej groźne. Tyle, żę dziś defensywa The Hornets dowodzona przez Skoniecznego.
12' (2:0) - Myka decyduje się na uderzenie z dużego palca i po rykoszecie od Kuleszy piłka wpada do siatki.
13' Czas dla Hectasu.
14' Dudek indywidualnie stara się odwrócić losy meczu. , ale zatrzymany przez dwójkę obrońców.
15' (2:1) - Kulesza znajduje w polu karnym lepiej ustawionego Tomasza Maślaka, a ten zachowuje zimną krew mając przed sobą Skoniecznego.
17' Szydłowski uderza sprzed pola karnego i słupek ratuje Krzysztofa Przybylskiego.
19' Godzwon poteżnie uderza z dystansu i dobrze blokują defensorzy "Pingwinów".
22' Godzwon wychodzi sam na sam z Przybylskim, ale ten pojedynek wygrywa golkiper.
22' Dudek stara się odpowiedzieć, ale też nie daje rady Skoniecznemu.
23' Przed doskonałą szansą Marcin Kalisz, lecz fatalnie pudłuje.
24' (3:1) - Niewykorzystana sytuacja się zemściła i Jakub Myka pokonuje Krzysztofa Przybylskiego.
25' Marcin Walczak uderza zaa połowy i na raty broni Skonieczny.
26' (4:1) - Głowiński wstrzeluje piłkę w pole karne, a w nim najprzytomniej zachowuje się Godzwon, który pokonuje Przybylskiego.
26' Znowu dobra szansa Godzwona i dobrze nogami broni Przybylski.
27' Idziemy w drugą stronę i widzimy dwie fantastyczne parady Skoniecznego.
28' Szybka kontra Hectasu, Kulesza do Kalisza, a strzał tego minimalnie mija słupek.
29' Młynarczyk z bliska trafia wprost w bramkarza.
30' Szydłowski uderza słupek - natarcie "Szerszeni" trwa w najlepsze.
31' (4:2) - Kulesza decyduje się na strzał sprzed pola karnego i pod pachą to uderzenie przepuszcza Skonieczny.
34' Tomasz Maślak ostrzeliwuje bramkę Skoniecznego, ale dwukrotnie dobrze nogami interweniuje Skoienczy.
36' Trzy strzały Maślaka w jednej akcji i trzy zablokowane. W głębokiej destrukcji Hornets, czyhający na szybkie kontry.
38' Kalisz w kapitalny sposób ratuje swoją drużynę przed utratą bramki.
39' Maślak uderza sprzed pola karnego i słupek ratuje Skoniecznego.

Choć mecz był bardzo wyrównany, to jednak kluczem do sukcesu była defensywa. W tej lepiej sprawowali się gracze The Hornets i to pozwoliło im na pokonanie "Pingwinów", którzy w pewnej mierze rehabilitują się za ostatnią wysoką porażkę. Zespół Alojzego Dychusa po dwóch spotkaniach jest wiceliderem, a Hectas zamyka tabelę.