tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . Asplex FC 11 +30 26
2 . Brak Sponsora 11 +13 21
3 . Impel 11 +14 20
4 . LeanForge 11 +3 20
5 . ORA Wrocław 11 -1 17
6 . FC ŻWiR 11 -4 16
7 . XL Catlin 11 -6 14
8 . Auto Truck 11 +0 13
9 . DecoKing 11 -7 12
10 . Fresenius United 11 -10 11
11 . Stow. Odra-Niemen 11 -20 8
12 . QIAGEN DNA Crew 11 -12 7
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
22.06 godz. 19:00, Skwierzyńska, Sedzia: Tomasz Pondel
Asplex FC
QIAGEN DNA Crew
1 : 3
( 0 : 1 )
Skład: Gąsowski, Tendaj, Kalimow, Żarecki, Podymkiewicz, Podymkiewicz
Skład: Stępień, Cęcek, Śleszyński, Zacharski, Sobolewski, Rosołowicz, Pożarowski, Lopez
19' Bartłomiej Tendaj
26' Marcin Żarecki
40' Krzysztof Podymkiewicz
32' Jacek Pożarowski
Zawodnik meczu: Krzysztof Podymkiewicz (Miał udział przy każdym golu Asplexu - dwukrotnie otwierał kolegom drogę do bramki, a w końcówce sam wpisał się na listę strzelców. Wyróżnić trzeba również Bartłomieja Tendaja za bardzo dobrą grę w defensywie i groźne akcje w ofensywie.)
    vs   

Przed tygodniem mistrzostwo drugiej ligi przypieczętował Asplex i teraz już jako świeżo upieczony pierwszoligowiec będzie, chciał zdobyciem trzech punktów, pożegnać się z najniższą klasą rozgrywkową. W swoim ostatnim meczu "stanie w szranki" z zamykającym tabelę Qiagenem DNA Crew. Na pierwszy rzut oka spotkanie to wydaje się być bardzo jednostronne, ale team Macieja Stępnia jest nieprzewidywalny i potrafi zaskoczyć faworytów. Pokazał to pokonując Okręgową Radę Adwokacką i Impel. Czy teraz zostanie pogromcą "Acerowców" i przynajmniej do meczu Odry-Niemen wydostaną się z ostatniego miejsca w stawce? Czy jednak planowo wygra lider i udowodni tym samym, że jego awans jest w jak najbardziej zasłużony?

Qiagen DNA Crew pojawił się dzisiaj na Skwierzyńską bez nominalnego goalkeepera, a także bez swojego najlepszego zawodnika - Łukasza Nowaka. Miejsce między słupkami zajął Maciej Stępień, który z tej roli wywiązyła się naprawdę bardzo dobrze. Przy dwóch straconych bramkach nie miał szans, a przy ostatniej przebywał już w polu, gdyż jego miejsce zajął kolega z zespołu. Przez całe spotkanie Asplex dłużej utrzymywał się przy piłce, stworzył więcej dogodnych sytuacji, lecz na otwarcie wyniku musieliśmy czekać aż do 19 minuty. Z rzutu wolnego piłkę do Bartłomieja Tendaja zagrał Krzysztof Podymkiewicz, a zawodnik z numerem 4 technicznym strzałem zaskoczył Stępnia. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie - nadal dominował Asplex, lecz coraz odważniej atakował Qiagen. W 26 minucie futbolówkę w pole karne wrzucił Krzysztof Podymkiewicz, jej tor źle obliczył obrońca, a ta spadła pod nogi Marcina Żareckiego, który wpakował ją do pustej siatki! Sześć minut później źle aut rozegrali "Acerowcy", z kontrą wyszli rywale, a w notesie arbitra zapisał się Jacek Pożarowski. Zdobyte trafienie dodało "wiatru w żagle" debiutantowi, lecz żadna z ich akcji nie zakończyła się zdobyciem bramki. W ostatniej minucie spotkania wynik tej rywalizacji ustalił bardzo aktywny Krzysztof Podymkiewicz i tym samym przypieczętował "majstra" swojej ekipy.

Team Macieja Stępnia nie przestraszył się bardziej utytułowanego rywala i napsuł im dużo krwi. Mimo braków kadrowych "DNA" pokazało charakter i dzielnie walczyło ze świeżo upieczonym mistrzem. Asplex zgarnął planowe trzy punkty, lecz nie przyszło to wcale łatwo. Można gdybać, co byłoby gdyby w szeregach Qiagenu pojawił się Łukasz Nowak, lecz teraz nie ma to już żadnego znaczenia.


autor: Tomasz Pondel
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: t.pondel@wrocbal.pl

Zawodnik meczu:

Krzysztof Podymkiewicz (Asplex)