14.06 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Kamil Struski
Skład: Kmieć, Kaban, Sobański, Nowak, Kropidłowski, Jaworski, Grzywniak, Gąsior, Banaś
Skład: Olszewski, Prus, Zdanowicz, Urbański, Piątek, Polakowski, Gonciarz, Majszyk, Witoszek
3' Łukasz Nowak
7' Łukasz Nowak
23' Łukasz Nowak
24' Łukasz Gąsior
30' Arkadiusz Kropidłowski
38' Krzysztof Kaban
7' Łukasz Prus
40' Kamil Zdanowicz
Zawodnik meczu: Łukasz Nowak (Autor klasycznego hat-tricka, jego dobra gra ofensywna dała dzisiaj ekipie wysokie zwycięstwo. Wyróznienie trafia na konto dobrze dzisiaj dysponowanego Grzywaniaka.)

Na zakończenie czwartkowego grania mecz o tzw ,,pietruchę'' czyli pojedynek AWL II pomiędzy Fc Zbieraniną. Jedni i drudzy nic w swoim ligowym losie nie mogą zmienić, Kmieć i koledzy są pewni utrzymania i zajęcia 7 lokaty. Natomiast AWL II już od dawna jest w strefie spadkowej i żegna się z Superligą. Dzisiaj do meczu podchodzą na chłodnych głowach i może to pomoże podopiecznym Pochodaja przełamać passę w której jeszcze nie wygrali w tym sezonie. O tym wszystkim przekonamy się już za chwilę.

3' (0-1) Co za rozpoczęcie spotkania. Dośrodkowanie na pole karne posyła Gąsior, a pięknie do piłki wychodzi Nowak i oddaje uderzenie z głowy jak to się mówi w trenerskim żargonie tam skąd przyszła. Bramkarz Wojskowych pokonany już na początku spotkania. Wykończenie tej akcji jak na rasowych napastników przystało.
5' Tym razem centruje AWL II, jednak strzał z głowy Witoszka przelatuje obok słupka bramkowego.
7' (0-2) Nierozważny atak na nogi przeciwnika i żółtą kartką ukarany Prus. Ekipa AWL II przez chwilę grać będzie w osłabieniu. Rzut wolny krótko rozegrany i Gąsior podaje do wolnego w polu karnym Nowaka który po raz drugi w tym meczu pokonuję golkipera rywali. Kara długo nie trwała, gdyż Prus może już wrócić na boisko.
10' Na strzał za pola karnego decyduję się Kropidłowski, lecz świetnie na aut tym razem piłkę paruję Gonciarz.
13' Dużo niedokładności w poczynaniach obu ekip czego efektem jest to że piłka wiele razy wychodzi poza boisko.
15' Centra na Majszyka, mimo to że Mateusz jest najwyższy na boisko to nie daje rady dojść do tak wysoko wrzuconej piłki i szansa na zdobycie kontaktu przepada.
17' Dużo szczęścia w tej akcji miał Prus, mało brakowało a po wrzucie z rożnego zapakowałby do własnej bramki. Na szczęście dla AWL piłka leci obok słupka i ponownie od rożnego Zbieranina.
18' Grzywniak będąc tyłem do bramki mógł strzelić piętką, jednak jego strzał odbił się od słupka a piłka wyszła ponownie w boisko.
22' Z rzutu wolnego strzał oddaje Grzywniak, lecz piłka trafia prosto w zawodników stojących w murze.
23' (0-3) Hat-trick na koncie Nowaka. Tym razem po podaniu Kropidłowskiego, Łukasz wbija futbolówke będąc już prawie na lini bramkowej.
24' (0-4) Posypała się obrona AWL II. Nowak podaje do Gąsiora, a ten od połowy po skrzydle mknie sam na sam z bramkarzem i posyła dobry techniczny strzał po długim rogu nie pozostawiając golkiperowi dużo do powiedzenia.
26' Jedna z nielicznych akcji Wojskowych, Urbański z wolnego uderza wysoko ponad mure oraz bramką strzeżoną dzisiaj przez Banasia.
28' Dwa strzały z głowy oddaje Zdanowicz, pierwszy zostaje sparowany na rożny, a po wykonaniu stałego fragmentu gry Kamil przenosi piłkę obok bramki.
30' (0-5) Bramkarz łapię piłkę poza polem karnym i od rzutu wolnego zacznie Zbieranina. Znowu szybkie wykonanie i podanie Grzywniaka do wolnego Kropidłowskiego, a Arkadiusz oddaje strzał z bliskiej odległości który zaskakuję rywali.
33' Prawie z połowy boiska próbował Grzywniak, wiele nie zabrakło bo piłka przelatuje obok słupka.
36' AWL II stara się zdobyć gola, lecz ich akcje są raz po raz rozbijane przez obronę Czerwono-Czarnych.
38' (0-6) To już jest pogrom. Podanie do niepilnowanego Kabana posyła Grzywniak, a Krzysztof strzałem z prostego podbicia nie daje żadnych szans Gonciarzowi.
40' (1-6) Gol honorowy dla Wojskowych. Urbański zagrywa w pole karne, a tuż przed linią bramkową do piłki dopada Zdanowicz i wbija futbolówkę do siatki.

Bardzo jednostronne spotkanie zobaczyliśmy między AWL II i Fc Zbieraniną. Kmieć i koledzy od początku meczu narzucili wysokie tempo z którym nie poradzili sobie Wojskowi. Dobrze dysponowany dzisiaj Nowak, Grzywniak czy też Gąsior prowadzą ekipę do okazałego zwycięstwa i jeszcze na koniec sezonu dopisują do swojego konta 3 punkty. Wojskowym na koniec pozostaje honorowe trafienie w ostatniej minucie meczu Kamila Zdanowicza. Ligowe zmagania Czerwono-Czarni kończą na 7 miejscu, a AWL II w ostatnim spotkaniu powalczy o przedostatnie miejsce, pod warunkiem że Moico przegra swoje spotkanie.

autor: Maciej Siwek