12.06 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
1 : 2
( 0 : 0 )
Skład: Stefańczyk, Antczak, Duda, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Kruk, Nowak, Biskup, Furmanek, Pawlaczyk, Cencelewicz
Skład: Prus, Zdanowicz, Tomczyszyn, Urbański, Piątek, Polakowski, Gonciarz, Polacki, Majszyk
21' Michał Pawlaczyk
27' Artur Kaleta
31' Kamil Zdanowicz
Zawodnik meczu: Michał Pawlaczyk (Mocny, nieustępliwy zawodnik, a także zdobywca jednego z dwóch goli. Wyróżnienie dla Michała Urbańskiego, który dwoił się i troił, aby stworzyć dogodne sytuacje dla AWL.)

Mecz pomiędzy walczącym o medale Blitzem Wrocław, a mającym bardzo iluzoryczne szanse zespołem AWL II. Statystycznie patrząc można by stwierdzić, że będzie to mecz bez historii, jednak w przeszłości Wojskowi pokazali, że nawet z najlepszym przeciwnikiem potrafią nawiązać równą walkę. Blitz z kolei ma też matematyczne szanse nawet na mistrza, jednak musi tu liczyć na porażki rywali. Po ich stronie jest pięciu rezerwowych, AWL dysponuje tylko dwoma.

4' Początek spotkania to głównie dużo walki w środku. Oba zespoły dobrze przygotowane kondycyjnie, na razie się wyczuwają.
6' Wrzutka AWL w pole karne, a tam Mariusz Iwańczuk wybijał tak, że prawie trafił we własne okienko.
8' Uderzenie Kamila Zdanowicz z ponad 20 metrów przelatuje niedużo ponad poprzeczką.
14' Po błędzie Iwańczuka piłkę przejmuje Jakub Polakowski, przebiega z nią kilkanaście metrów, jednak strzela tylko w boczną siatkę.
17' Mateuszyk Majszyk świetnie przedarł się z piłką, przechodząc dwóch rywali, jednak już w polu karnym zabrakło energii na mocny strzał.
18' Ładny strzał po ziemi Jakuba Piątk broni dobrze Paweł Nowak.
21' (0:1) Mocny początek Blitza. Michał Furmanek zagrywa w tempo do Michała Pawlaczyka, a ten z 4 metrów strzałem w krótki róg otwiera wynik spotkania.
23' Piątek uderza z 15 metrów na bramkę, jednak zbyt słabo i bramkarz łapie.
24' Artur Kaleta świetnie znajduje Przemysława Stefańczyka, jednak "Boniek" zamiast strzelać podaje do kolegi, a w rezultacie tracą szansę na kolejną bramkę.
26' Dobra wrzutka Marcina Dudy na długi róg, jednak zamykający Michał Biskup z 2 metrów trafia w słupek.
27' (0:2) Co się odwlecze, to nie uciecze. Tym razem to Biskup w roli podającego, wypuszcza Kaletę na sam na sam, a ten strzałem z pola karnego w długi róg podwyższa prowadzenie.
31' (1:2) Mamy bramkę kontaktową. Potężny strzał Polakowskiego broni Nowak, jednak do wybitej piłki przytomnie dobiega Kajetan Polacki i strzela precyzyjnie przy słupku.
33' Polacki przed kolejną szansą, jednak ofiarnie wbiegł jeden z obrońców i AWL ma tylko róg.
35' Stefańczyk dobrze przechodzi lewą stroną, jednak w sytuacji sam na sam górą Piotr Gonciarz.
37' Pawlaczyk uruchamia Konrada Cencelewicza, który niestety nie wykorzystuje szansy na dobicie Wojskowych i stojąc tylko naprzeciwko bramkarza przegrywa.
39' Jakub Różanowski strzałem z 15 metrów nie dał rady zaskoczyć golkipera.

Nierówny mecz. W pierwszej połowie przeważał AWL, jednak z tej przewagi ostatecznie nic nie wynikło, a znikoma ilość strzałów na bramkę nie zamieniła się na gole. W drugiej połowie to Blitz zdecydowanie dominował, a po pierwszej akcji prowadził, co nie zmieniło się do końca spotkania. W pewnym momencie wydawać się mogło, że AWL może wrócić do gry, jednak nie udało im się dogonić przeciwnika. Tą porażką AWL II przypięczętowuje swój los i spada do 1 ligi. Blitz będzie z niecierpliwością oczekiwać rozstrzygnięć w meczach rywali, aby przekonać się, jaki medal w tym sezonie dostaną.

autor: Jacek Śliz