17.05 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
Skład: Homa, Furmanek, Graca, Obremski, Kiełkowski, Zieliński, Cieżak
Skład: Kokociński, Szczucki, Halada, Piotrowski, Winnicki, Nowostawski
9' Wojciech Graca
10' Wojciech Graca
27' Przemysław Zieliński
6' Damian Kokociński
12' Paweł Winnicki
20' Paweł Winnicki
24' Krzysztof Nowostawski
31' Damian Kokociński
38' Piotr Halada
40' Damian Kokociński
Zawodnik meczu: Damian Kokociński (autor hattricka w dzisiejszym spotkaniu, bardzo groźny, robił najwięcej zamieszania pod polem karnym rywali)

Coraz mniej ciekawie wygląda sytuacja KP Ogrodomanii. Za nami już połowa sezonu, a team Roberta Jakiela dalej nie ma na koncie ani jednego punktu. Jeśli KPO myśli o utrzymaniu w elicie musi w końcu się przełamać. Najbliższy rywal Ogrodomanii - Azzurrobianco co prawda w strefie spadkowej nie przebywa, ale ma nad nią zaledwie trzypunktową przewagę, więc też nie może być jeszcze pewny utrzymania. Wszelkie statystyki z tego sezonu przemawiają na korzyść drużyny Krzysztofa Obremskiego. Czy to oznaczać będzie siódmą porażkę KPO, czy może jednak mający już powoli nóż na gardle team Jakiela zmobilizuje się na tyle, żeby w końcu wywalczyć jakieś punkty? Przekonamy się o tym już za około 45 minut!

4' strza z 8 metrów Wojciecha Piotrowskiego, piłka uderzona na długi słupek mija go w odległosci około metra
6' (1:0) nieporozumienie obrony Azzurrobianco, w zastanawiajacych się nie wiadomo nad czym obrońców wszedł Damian Kokociński, nie zastanawiając się za długo uderzył bezpańską piłkę mocno i celnie, bramkarz nie miał szans i mamy otwarcie wyniku
7' akcja prawą stroną boiska w wykonaniu Azzurrobianco, na uderzenie zdecydował się Przemysław Zieliński, dobrze broni Paweł Szczucki
9' (1:1) wyrównanie! strzałem po ziemi popisał się Zieliński, błąd bramkarza Ogrodomanii, który puszca piłkę pod brzuchem i Azzurrobianco odrobiło stratę
10' (1:2) poszli za ciosem! po podaniu z prawego narożnika boiska swoją drugą bramkę zdobywa Przemek Zieliński
12' żółty kartonik za niesportowe zachowanie zobaczył Paweł Winnicki, Ogrodomania będzie grać 2 minuty w osłabieniu
14' Winnicki zaraz po wejściu na boisko strzela bardzo mocno z 15 metrów, piłka przelatuje jednak nad poprzeczką
20' (2:2) Paweł Winnicki podrazniony wyraźnie kartką jest wyjątkowo aktywny co przynosi oczekiwany skutek, pięknie złozył się do strzału z pierwszej piłki i nie dał szans goalkiperowi przecowników!
22' groźny od poczatku spotkania Kokociński uderzył z 10 metra po ziemi, piłka minimalnie mija słupek
24' (3:2) kolejne nieporozumienie w szeregach obrony Azzurrobianco, między nich wskoczył Krzysztof Nowostawski i uderzył z pierwszej piłki, nie dał szans bramkarzowi
27' sytuację jeden na jeden miał Winnicki, przegrywa tym razem z dobrze wychodzącym do piłki  bramkarzem
27' (3:3) kontra Azzurrobiano i mamy wyrównanie, Zieliński idealnie obsłużony przez Łukasza Homę i na tyablicy świetlnej mamy remis!
31' (4:3) nie cieszyli się zbyt długo remisem zawodnicy Azzurrobianco, kolejna akcja Damiana Kokocińskiego, uderzenie w długi róg i bramkarz kapituluje po raz czwarty!
33' 300procentową sytuację do podwyższenia wyniku mieli zawodnicy Ogrodomanii, wyszli 2 na 1 z bramkarzem, jednak zamiast podać koledze zawodnik postanowił sam wykończyć akcję i przegrał pojedynek z bramkarzem
35' Nowostawski z 5 metrów uderzył prosto w nogi bramkarza
36' Kokociński głową próbuje zaskoczyć bramkarza Azzurrobianco, jednak tym razem goalkiper wychodzi z tego pojedynku zwycięsko
37' Przemek Zieliński 1 na 1 z Pawłem Szczuckim przegrywa, strzela wprost w nogi wychodzącego bramkarza
38' (5:3) kontra Ogrodomanii kończy sie bramką, Piotr Halada po podaniu Karola Lużnego strzela nie do obrony
40' (6:3) hattricka kompletuje Kokociński i zaraz po tej bramce sędzie "Jankes" gwiżdze po raz ostatni!

Ciekawe spotkanie, do którego obie druzyny przystąpiły w niepełnych składach, zespół Ogrodomanii z czasem jednak zaczął grać w 7 co odbiło się w koncówce meczu, kiedy osłabieni gracze Azzurrobianco zaczęli odczuwać brak jednego zawodnika. Wtedy to po kilku skutecznych kontrach Ogrodomania uzyskała przewagę i nie oddała prowadzenia już do konca meczu. Jednak brawa należą się Azzurrobianco za ambitną postawę, kto wie co by sie wydarzyło gdyby jednak mieli choć jednego gracza więcej. Ogrodomania wreszcie zdobyła 3 punkty, czy to pojedynczy przypadek, czy też początek ostrej walki o utrzymanie w Superlidze? Przekonamy się juz wkrótce.

autor: Paweł Kubów