15.05 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Misiewicz, Guźniczak, Janik, Dobosz, Gul, Buczyński, Sopyło, Procyszyn
Skład: Stefańczyk, Antczak, Duda, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Biskup, Furmanek, Belda, Pawlaczyk, Cencelewicz
6' Michał Biskup
11' Michał Furmanek
13' Przemysław Stefańczyk
Zawodnik meczu: Przemysław Stefańczyk (Solidny punkt pomocy Blitzu. Strzelec gola i asystent. W drugiej połowie zasłużył na wyróżnienie Konrad Cencelewicz.)

Ostatni mecz dzisiejszego wieczora zapowiada się dość interesująco, jednak gracze Moico chyba niezbyt wierzą w szansę na zwycięstwo. Zawodnicy Blitz są przykładem świetnego przygotowania od strony technicznej, bo widząc u przeciwników białe stroje, wyjęli po prostu drugi komplet ciuchów i zagrają na czarno. Na Estadio de Kuźniki zimno i tworzy się mgła, co może zmotywować graczy do zwiększonego wysiłku.

2' Konrad Cencelewicz podaje do Artura Kalety, który z narożnika pola karnego trafia w bramkarza.
4' Duże zamieszanie w polu karnym Moico, ale Grzegorzowi Antczakowi nie udaje się oddać strzału.
4' Piotr Buczyński dostaje dobre podanie w polu karnym, jednak po jego główce piłka leci w boczną siatkę.
6' (1:0) Cencelewicz świetnie zagrywa do wbiegającego Michała Biskupa, a ten zakłada siatkę bramkarzowi i mamy otwarty wynik.
8' Michał Supyło podaje do Marcina Janika, jednak jego strzał jest obroniony przez Macieja Beldę.
8' Ponownie Janik, tym razem z piętnastu metrów w bramkarza.
9' Co tu się dzieje... Psy szczekają, kukułki kukają, istny zwierzyniec.
10' (2:0) Przemysław Stefańczyk oddaje piłkę dobrze ustawionemu Michałowi Furmankowi, który robi trzy kroki i strzela z piętnastego metra tak precyzyjnie, że piłka wpada przy słupku obok bezradnego Guźniczaka.
13' (3:0) Strzał zza pola karnego Stefańczyka odbija się jeszcze po drodze od jednego z obrońców i wpada do bramki. Moico na łopatkach.
15' Jarosław Procyszyn podaje do Buczyńskiego, ten obraca się z piłką, jednak górą bramkarz Blitzu.
24' Kaleta z piętnastego metra posyła piłkę obok słupka.
25' Stefańczyk podaje do Furmanka, a ten sprzed pola karnego i Guźniczak z trudem na rzut rożny.
25' Przy wykonaniu rzutu rożnego niezbyt fortunnie interweniuje obrona i prawie wpada gol samobójczy.
26' Biskup podaje do Kalety, a ten z linii pola karrnego strzela obok słupka.
27' Dobry rajd Cencelewicza, który mija dwóch obrońców, ale strzał z przedpola niecelny.
28' Kolejna dobra kontra Blitzu, jednak po podaniu Cencelewicza Biskup nie trafia do bramki z trzech metrów.
29' Trzeba pochwalić Blitz za fair play. Pomimo tego, że wybija Moico, to gracze w czarnych koszulkach mając 4 zmienników chodzą po większość piłek widząc jak zmęczony jest jedyny rezerwowych białych. To się chwali.
30' Kolejna akcja Cencelewicza, który z trzech metrów trafia w słupek. Bombardowanie bramki Moico trwa, ale skuteczność w drugiej połowie mizerna.
32' Z kontrą rusza Różanowski, podaje do Biskupa, kolejny raz jednak górą Guźniczak.
34' Świetny rajd Różanowskiego, dobre podanie do Marcina Dudy, ten jednak trafia w bramkarza.
39' Stefańczyk podaje do ustawionego na linii pola karnego Cencelewicza, po strzale którego piłka mija słupek.

Mecz - zgodnie z oczekiwaniami graczy Moico - jednostronny. Blitz wykorzystał tylko ułamek swoich szans strzeleckich i zakończył mecz z trzema trafieniami, a mogli strzelić spokojnie dwa razy tyle. Moico próbowało grać z kontry, jednak braki kondycyjne w drugiej połowie dały o sobie znać i nawet przy dobrych akcjach brakowało ostatniego podania. Blitz po tym meczu wskakuje na drugie miejsce w tabeli, a Moico jeśli nie weźmie się w garść może zaliczyć spadek w tym sezonie.

autor: Jacek Śliz