Skład: Kmieć, Kaban, Nowak, Piędel, Jaworski, Gąsior, Urbański
Skład: Furmanek, Przybysławski, Obremski, Rądlewski, Graca, Księżarek, Obremski, Bracisiewicz, Zieliński
25' Łukasz Nowak
28' Łukasz Gąsior
37' Łukasz Gąsior
38' Łukasz Gąsior
18' Przemysław Zieliński
35' Przemysław Zieliński
36' Grzegorz Bracisiewicz
38' Przemysław Zieliński
Zawodnik meczu: Łukasz Gąsior (Jak tak dalej będzie grał to Nawałka powoła go na Mundial. Świetny mecz, Gąsiorowi naprawdę należą się wielkie brawa. Brał udział przy wszystkich golach dla FCZ, 4 strzelaląc samemu, przy 3 asystując. Wyróżnienie idzie do Nowaka i Zielińskiego.)

Jako pierwi z Superligowców po długim majowym weekendzie na kuźnickie Estadio wybiegną zawodnicy Azzurrobianco i FC Zbieraniny. Ostatni raz obie ekipy spotkały się ze sobą 7 września ubiegłego roku, jeszcze w ramach pierwszej ligi. Zbieraninie ciężko się było pozbierać po tym meczu, a wszystkiemu winien był Grzegorz Kiełkowski, który w pojedynkę rozmontował obronę rywala - Azzurrobianco wygrało wtedy 4:2, a wszystkie gole były właśnie autorstwa Kiełkowskiego. W tym sezonie Grzesiek trafiał do siatki trzykrotnie, co jest prawie najlepszym wynikiem w szeregach Ragazzi (lepszy o jednego gola jest tylko Bartek Naliwajko, ale ten jak wiemy, już niestety swoich statystyk w tym sezonie poprawić nie da rady). W ligowej tabeli lepiej wypada zespół Łukasza Kmiecia, który przy jednym spotkaniu rozegranym mniej posiada trzy oczka przewagi nad swoim najbliższym przeciwnikiem. Zbieranina oprócz przewagi punktowej o wiele lepiej wypada także jeśli chodzi o ilość strzelonych goli (21 tej wiosny, podczas gdy Azzurrobianco 12), a spory wkład w ten stan rzeczy ma ofensywny duet Łukasz Nowak - Radek Grzywniak. Mimo nieco lepszych notowań wynikających z tegorocznych statystyk, Zbieraniny w roli murowanego faworyta nie stawiamy, mając na uwadze to co zaszło we wrześniu.

1' - Zbieranina w dniu dzisiejszym ma delikatne problemy ze zbieraniem się. Łukasz Kmieć nazbierał dzisiaj na mecz dokładnie siedem sztuk (w tym siebie). Zabraknie m.in. bramkostrzelnego Radka Grzywniaka. Jest za to sam Rooney, co wzbudza spore zainteresowanie u kolegów z Azzurrobianco. Casting na golkipera wygrywa natomiast Jaworski. W teamie Ragazzi nie zobaczymy bohatera wrześniowego pojedynku - Grzegorza Kiełkowskiego.
3' - Graca próbuje swoich sił z wolnego, futbolówka wędruje obok bramki.
6' - Kolejny strzał Gracy, tym razem z gry, ale też niecelny. "Gość nie wygląda na bramkarza, trzeba uderzać" - stwierdza Obremski. Po czym Pan poznał, Panie Krzysztofie?
8' - Przy piłce Wayne Urbański, piłka trafia prosto w bramkarza Azzurrobianco.
11' - (0:1) Łukasz Urbański podaje do Łukasza Gąsiora, Łukasz Gąsior oddaje piłkę Łukaszowi Nowakowi, ten dokłada nogę w polu karnym i zmusza do kapitulacji Łukasza Rądlewskiego. Przypadek? Nie sądzę.
12' - (0:2) FC ŁUKASZ dalej w natarciu. Gąsior zagrywa do Nowaka, a ten zamyka to głową i mamy już dwa do zera!
13' - Nowak powinien dokonać egzekucji, zlitował się jednak nad swoim imiennikiem (dziś na murawie chyba co drugi jest jego imiennikiem) i posłał piłkę jedynie obok słupka.
14' - Z cyklu mądrości Grzegorza Obremskiego zasłyszane na ławce rezerwowych - "Ale paździerz gramy..."; "Źle się czuję. Ale to mnie nie usprawiedliwia, bo gram bez mózgu. Nie lubię grać bez mózgu".
16' - Marcin Piędel uderza, futbolówka idzie obok bramki. Pewnie jakby miał na imię Łukasz to by wpadło.
17' - Znów na tapecie Piędel, tym razem strzał zatrzymuje się na bramkarzu.
18' - (1:2) Azzurrobianco zdobywa gola kontaktowego - udana interwencja głową w defensywie w wykonaniu Gracy zamienia się w świetnie wypuszczenie Przemka Zielińskiego. Przemek przyuważył, że mocno wysunięty jest Jaworski i zdecydował się na loba. Decyzja wzór! Pod samą bramką nogę chciał dołożyć jeszcze Arek Księżarek, ostatecznie jednak postanowił nie psuć koledze statystyk.
19' - Nowak z główki, gola z tego nie oglądamy.
23' - (1:3) Od początku drugiej połowy swoje popisy znów uskuteczniają Łukasze. Nowak podaniem obsługuje Gąsiora, Gąsior kręci i kręci rywalami w polu karnym, a jak w końcu zabawa w śrubokręt mu się nudzi pakuje piłkę do sieci i podwyższa prowadzenie FC Zbieraniny!
24' - Księżarek z dystansu, piąstkuje Jaworski.
25' - (1:4) Śmiało można iść do buka i stawiać, że Łukasze w tym meczu jeszcze namieszają w statystykach. Gąsior do Nowaka i cyk - brameczka!
27' - Ładne prostopadłe podanie Księżarka do Gracy, Wojtek decyduje się na uderzenie, ale mamy jedynie rykoszet i korner dla Azzurro.
28' - (1:5) Gąsior (rzecz jasna - Łukasz) pakuje piłkę pod samą ladę, mamy już cztery gole przewagi ekipy FC ŁUKASZ! (czy jak kto woli - FC Zbieranina)
32' - Gąsior - Kaban - Nowak, dobrze się zapowiadało, ale się zes... jakby to rzekł Szpaku w Fifie.
33' - Idealnie wypieczone ciasteczko od Nowaka dostaje głowa Krzysia Kabana, pech chciał, że ten akurat zajęty był obserwacją swojego potomka siedzącego na ławce koło boiska i z tego wszystkiego przestrzelił.
34' - Niecelne uderzenie Przemka Zielińskiego.
35' - Nowak vs Rądlewski, górą z kolejnego pojedynku Łukaszów wychodzi kiper Azzurrobianco.
35' - (2:5) Podanie otrzymuje znajdujący się w polu karnym Przemek Zieliński, który następnie precyzyjnym strzałem posyła piłkę obok starającego się interweniować Jaworskiego!
36' - (3:5) Azzurrobianco idzie za ciosem, na listę strzelców wpisuje się Grzegorz Bracisiewicz!
37' - (3:6) Strzelaniny ciąg dalszy - tym razem mamy odpowiedź Zbieraniny, a w roli głównej bohater tego starcia - Łukasz Gąsior, który zaskakuje Rądlewskiego strzałem od słupka!
38' - (3:7) "Powtórka" - komunikuje Pani Koordynator prowadzący zawody Damian Pasternak. Gąsior niemal w identyczny sposób jak przed chwilą podwyższa prowadzenie swojego zespołu!
38' - (4:7) Ale się chłopaki rostrzelały w końcówce! Przemek Zieliński z hat-trickiem!
40' - Krzysztof Kaban chwilowo spuszcza dziecko z oka i atomowym strzałem obija obramowanie bramki! Tą sytuacją wyraźnie zdegustowany jest Rafał Pilarczyk z KEA FC, oczekujący na swój mecz - " Co oni tak walą po tych poprzeczkach?! To nie jest niezniszczalne!"

Zgodnie z przewidywaniami spotkanie pomiędzy Azzurrobianco, a FC Zbieraniną było bardzo ciekawe. Goli padło aż 11, do tego imponującą wartość osiągnął wskaźnik osobołukasza/m2 boiska. Zbieranina mimo braku zmian inkasuje trzy oczka i udanie rehabilituje się za porażkę z września, a największa w tym zasługa grającego koncertowo Łukasza Gąsiora. W następnej kolejce zespół Łukasza Kmiecia powalczy o ligowe punkty z Dżentelmenami. Azzurrobianco czeka natomiast mecz z KP Ogrodomanią.