24.04 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 1 : 1 )
Skład: Nadgrodkiewicz, Mikoś, Luźny, Szczucki, Piotrowski, Winnicki, Wojciechowski, Hojniak, Ruszkiewicz, Nowostawski
Skład: Paukszt, Brzoza, Czajkowski, Wyszumirski, Karpiński, Worożański, Rudziński, Zawisza, Szachniewicz, Nawrocki
2' Karol Luźny
8' Sebastian Rudziński
21' Andrzej Szachniewicz
35' Bartłomiej Karpiński
38' Michał Nawrocki
Zawodnik meczu: Bartłomiej Karpiński (Robił dzisiaj niemałe zamieszanie na murawie. Oddał wiele strzałów, obił słupek, strzelił ślicznego gola. Szkoda, że musiał wyjść przed końcem i nie załapaliśmy się na autograf. Wielkie brawa także dla Rudzińskiego i Paukszta.)

Wtorek w Superlidze rozpoczniemy od pojedynku Dawida z Goliatem. Bukmacherzy nie dają zbyt wielkich szans na zwycięstwo ostatniej w stawce drużynie KP Ogrodomanii. Drużyna Roberta Jakiela ma najsłabiej spisującą się obronę (aż 26 goli straconych po 4 meczach) i najmniej skuteczny atak (zaledwie 6 bramek strzelonych w tej edycji). Prezesi spisują się natomiast doskonale - drugie miejsce w tabeli, komplet 12 punktów po 4 spotkaniach, najszczelniejsze formacje defensywne w Superlidze (tylko dwa gole po stronie strat). Dokładając do tego będącego w świetnej formie Sebastiana Rudzińskiego mamy chyba gotowy przepis na trzy punkty dla Prezesów i piątą porażkę KPO. Pierwszy gwizdek już za chwilę!

Znany krytyk amatorskich lig piłkarskich spojrzał na swojego Rolexa - godzina 18:20, on już w pełnej gotowości (nie zdążył tylko podciągnąć do końca jednej skarpetki), a tu dalej dzieciaczki trenują na kuźnickim Estadio. Trening zaplanowany do godziny 18:30, podczas gdy w amatorskim terminarzu amatorskich lig piłkarskich Wrocbal na amatorskiej stronie www widnieje jak byk 18:20. Dziesięć minut z życia zmarnowane. Czekamy na najnowszy wpis na internetowym blogu Grzegorza P. odnoszący się do tej bulwersującej sytuacji.
1' - Dla osób, które nie opłaciły rachunku za internet i zostały odcięte od świata informujemy, że zwycięzcą ostatniego konkursu Top Gol został Bartłomiej Karpiński. Dzięki niezawodnemu Worożańskiemu dowiadujemy się, że przez to wszystko "Karpiu dzisiaj stawia".
2' - (0:1) Nie po myśli Prezesów rozpoczyna się ten pojedynek - bramkarz Paweł Szczucki długim podaniem obsługuje Karola Luźnego, a ten na luzie uderza sobie z pola karnego i posyła piłkę obok Worożańskiego!
4' - Uaktywnił się Sebastian Rudziński - gracz Prezesów zamyka centrę z rożnego z pierwszej piłki, jednak wszystko kończy się na piłkołapie.
6' - Rudziński jest tak aktywny w pierwszych minutach, że rywale muszą uciekać się do fauli, żeby go zatrzymać. Prezesi otrzymują rzut wolny, Paukszt zagrywa do Wyszumirskiego, strzał tego drugiego zostaje jednak zablokowany.
8' - (1:1) Posiadający unikatowo "nadrukowany" na trykocie numer osiemnaście Michał Nawrocki (kto przyklejał jedynkę?) podaje do Rudzińskiego, a ten ofiarnie zamyka akcję i strzałem w długi róg zaskakuje Szczuckiego!
12' - Błąd Nadgrodkiewicza, Zawisza nie korzysta jednak z prezentu i futbolówka ląduje w krzaczorach.
14' - Brzoza ładnie powalczył w polu karnym, jego strzał zatrzymuje się jednak na bramkarzu KPO.
15' - Zawisza ciekawym "skorpionem" zagrywa piłkę do Karpińskiego, ten omiata wzrokiem trybuny w poszukiwaniu Łukasza Czuchraja, a kiedy dociera do niego, że dziś na meczu nie ma "monitoringu" i nie ma szans na kolejnego Top Gola, ocenia że nie opyla się wysilać i oddaje mocno niecelny strzał.
17' - Struny głosowe Worożańskiego powoli zaczynają wysiadać, kiper Prezesów wypowiada o 87% więcej słów na minutę od przeciętnej kobiety (a babom jak wiadomo jadaczka się nie zamyka). No ale teraz faktycznie jest co komentować - gwiazda internetów Bartłomiej Karpiński poobijał właśnie słupek!
18' - Powiało nudą pod bramką Worożańskiego, kiper Prezesów postanowił więc dla zabicia czasu potrenować jogę. Ręce pełne roboty ma natomiast Szczucki, ale ze swoich obowiązków wywiązuje się wzorowo, broniąc groźny strzał Rudzińskiego (podawał Grzesiu Paukszt).
19' - Szachniewicz zagrywa piłkę wprost na bańkę Karpińskiego, ten uderza, jednak myli się o kilka cali.
21' - (2:1) "Brawo Andrzejewski!" - pochwalił Woro. "Andrzej coś Ty robił na tej Islandii?" - zaciekawiła się ławka Prezesów. My nie wnikamy w to co działo się na Islandii, ale "Andrzejewskiemu" gratulujemy bardzo ładnego gola! Precyzyjne i mocne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Szachniewicza, Szczucki nie miał szans sięgnąć piłki, która wpadła przy samym słupku!
22' - Rudziński vs Szczucki, górą bramkarz KPO.
23' - "Seba postrasz go albo podnieś!" - wydaje instrukcje Rudzińskiemu gaduła Worożański.
26' - "Jakby się Kuba nie bał to by strzelił" - fachowym okiem ocenia zmarnowaną sytuację Czajkowskiego (chybiony strzał z główki) rozgadany bramkarz Prezesów.
27' - Imponujący "dzik w żołędziach" i slalom gigant w wykonaniu Rudzińskiego, wszystko było cacy poza samym strzałem.
28' - Paukszt wypieka niezłe ciasteczko Karpińskiemu (z wolnego, po faulu na Rudzińskim), karpie ciastek chyba jednak nie jedzą, bo gwiazda YouTuba stojąc przy samym słupku trafia prosto w Szczuckiego. Ano tak, zapomnieliśmy. Nie ma dziś Czuchraja, więc po co się starać jak Topa i tak się nie wygra a wynik i tak póki co korzystny dla Prezesów.
29' - Karpiu trochę się dokalibrował, co z tego, skoro Szczucki ani myśli puścić gola.
34' - Szachniewicz położył się pod bramką Szczuckiego. Chwila zadumy nad malowniczą Islandią nie zaszkodzi.
35' - (3:1) Ławka Prezesów zaczyna już podśmiechujki, a to działa jak płachta na Byka na Karpińskiego. Karpiu ucisza całe Estadio (tylko Woro dalej gada) przepiękną brameczką. Piłka odbija się jeszcze od słupka i nic już z tym nie jest w stanie zrobić Szczucki. Trochę optymizmu Panie Karpiński, może ktoś to nagrywał z boku chociażby kalkulatorem i jest jakiś cień szansy, że bramka wyląduje na YT i w kolejnej edycji konkursu Top Gol.
36' - Żeby nie było tak wesoło Szachniewicz wykopuje piłkę z taką siłą, że ta ląduje na Islandii, w okolicach miejscowości Hafnarfjörður.
38' - Niestety Bartłomiej Karpiński zmuszony jest opuścić nasze Estadio - po wygraniu konkursu na Top Gola gracz Prezesów rozchwytywany jest przez najbardziej wpływowych dziennikarzy w kraju, pragnących przeprowadzić wywiad z gwiazdą YouTuba, Facebooka, Instagrama i portalu pudelek.pl. Z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że wywiad z Karpińskim (wraz z plakatem na ścianę) dostępny będzie w najnowszym wydaniu Faktoidu.
38' - (4:1) Paukszt zagrywa do Rudzińskiego, ten dalej na prawo do Nawrockiego (tak, to Michał dzisiaj gra w tej kultowej koszulce z własnoręcznie naklejanym numerem), a ten nie marnuje dogodnej ("ale patelnia!") okazji i pewnym strzałem posyła piłkę do siatki!

Prezesi zagrali dzisiaj dobre spotkanie i zasłużenie zainkasowali w nim trzy oczka. Co prawda zaczęło się dość niespodziewanie - od gola KPO, później jednak wszystko wróciło do normy. Grzegorz Paukszt czyścił w obronie i zagrywał ciasteczka do kolegów, Rudziński biegał, strzelał, podawał (normalnie człowiek orkiestra) i nabijał statystyki fauli rywalowi (inaczej nie szło chłopa zatrzymać), do tego swoją cegiełkę dołożył Szachniewicz (naprawdę ładne trafienie "Andrzejewski") no i oczywiście gwiazda YouTuba Bartłomiej Karpiński (ciekawe ile goli by wpadło, jakby na meczu była kamera). Prezesi odnoszą piąte z rzędu zwycięstwo i o kolejne punkty w drodze po upragnione medale powalczą z Blitz Wrocław (będzie hit kolejki!). KPO traci już sześć oczek do bezpiecznej strefy. Szansa na premierowe punkty stanie przed zespołem Roberta Jakiela 9 maja - Ogrodomania zmierzy się tego dnia z Przyjaciółmi Tifosek.