24.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
2 : 1
( 0 : 0 )
Skład: Stefańczyk, Antczak, Duda, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Biskup, Furmanek, Belda, Pawlaczyk, Cencelewicz
Skład: Adham, Lesiuk, Ozga, Zapart, Krajewski, Słomiński, Sztandur, Gobis, Tracz, Porczak
15' Grzegorz Antczak
39' Michał Pawlaczyk
29' Łukasz Tracz
32' Łukasz Tracz
37' Jakub Zapart
Zawodnik meczu: Damian Krajewski (Biegał dzisiaj faktycznie jakby miał zaraz się zapier*****. Ale się nie zapier*****. Żelazne płuca, kawał dobrej roboty odwalony na boisku, a do tego jedna asysta. Brawo! Słowa uznania również dla autora dubletu - Tracza.)

Ktoś planuje oglądać dzisiaj wieczorem Liverpool - Roma? Nie ma sensu! W tym samym czasie prawdziwy hicior odbędzie się na wrocławskich Kuźnikach - lider Superligi, AWL, podejmie trzecie Blitz Wrocław. Wojskowi są w tym sezonie niepokonani - wygrali wszystkie pięć ligowych spotkań, a do tego ostatnio wygrali już pierwsze spotkanie o Puchar Mistrzów z FC Specem (3:2). W drużynie Adama Ozgi ciężko doszukać się słabych punktów. Mocnych punktów jest za to wiele. Jednym z nich jest na pewno Łukasz Tracz - lider klasyfikacji strzeleckiej, autor 12 bramek. Błyskawic mimo pięciopunktowej straty (przy meczu rozegranym mniej) lekceważyć jednak nie można. Blitz pokonał ostatnio wygrywające wszystko Tifoski i też ma chrapkę na "pudło" i medale na koniec sezonu. Dwie ostatnie potyczki Błyskawic z AWL kończyły się wygranymi 1:0 teamu Marcina Dudy. Teraz taki wynik solidnie by namieszał na szczycie ligowej tabeli. Zapinamy pasy i lecimy z hiciorem!

4' - W pierwszych minutach za wiele się nie działo, oglądaliśmy jedno niecelne uderzenie AWL, po którym piłka poszybowała nad poprzeczką, a teraz jesteśmy świadkami zablokowanego strzału wrocbalowego Pazdana - Wojtka Sztandura.
5' - Konrad Cencelewicz posyła piłkę obok słupka.
7' - Podanie od Różanowskiego, futbolówka przechodzi do Cencelewicza, ten decyduje się na strzał, ale na posterunku melduje się Adam Ozga.
9' - Bardzo dobre podanie od Lesiuka dostaje Krajewski, Kraju zaplątał się jednak z piłką i całą akcję zatrzymał Maciek Belda.
13' - Sztandurowi włącza się Pazdan, równo z trawą wykoszony zostaje Kaleta.
15' - Starcie aktywnego Krajewskiego z Antczakiem skutkuje żółtym kartonikiem dla gracza Blitz.
17' - Świetny strzał z główki w wykonaniu Biskupa i fenomenalna parada Ozgi.
18' - Na murawie leży Dominik Porczak, coraz ostrzejsze robi się nam to spotkanie.
21' - Lesiuk z dystansu, obok słupka.
22' - Znów uaktywnia się bańka Biskupa, tym razem poszło nad bramką.
23' - Różanowski z wolnego z 16 metrów, futbolówka zatrzymuje się na piłkołapie.
27' - Zapart fauluje Marcina Dudę, po czym sugeruje mu, że przewraca się z głodu.
29' - Adham chciał zamknąć akcję AWL głową, trzeba chyba pomyśleć nad zmianą fryzury, może wtedy będzie lepiej.
29' - (1:0) Łukasz Tracz świetnie głową zamyka dobre podanie od Alana Adhama! Wojskowi na prowadzeniu!
32' - (2:0) Krajewski podaje do Tracza, a ten strzałem z pola karnego pokonuje Beldę po raz drugi! "Traczu. Jeszcze dwie. Pamiętaj" - przypomina koledze stojący między słupkami Ozga.
34' - Konkretny fliper w polu karnym AWL, w tym całym zamieszaniu przewinął się jeszcze strzał Różanowskiego, ostatecznie Ozga rozpocznie jednak od bramki.
36' - Ładnie złożył się do woleja Cencelewicz, Ozga jednak pewnie wyłapuje futbolówkę.
37' - Na żółtą kartkę załapuje się Kuba Zapart.
37' - Był faul i kartka to mamy i rzut wolny. Z niego swoich sił próbuje Stefańczyk, piłka idzie jednak nad poprzeczką.
38' - Do bezpańskiej piłki doskakuje Biskup, strzał gracza Blitz skutecznie jednak broni Ozga.
39' - "Jak Krajan będzie tak biegał to się zapie*doli zaraz" - o swojego kolegę zmartwili się gracze AWL.
39' - (2:1) Precyzyjny strzał z główki w wykonaniu Michała Pawlaczyka, mamy gola kontaktowego dla Błyskawic i minutę do końca tego starcia!
40' - Znów Pawlaczyk, znów z główki, tym razem jednak futbolówka ślizgnęła się po bujnej czuprynie i nie poleciała tam gdzie chciałby tego autor strzału.

Momentami bywało nieco ostrzej ale generalnie widać było, że obie ekipy czują do siebie respekt i wiedzą, że to nie byle jaki mecz tylko prawdziwy hit kolejki. To ważne spotkanie wygrywa drużyna AWL, która po sześciu zwycięstwach ma na koncie komplet 18 punktów i jeśli dalej będzie tak grać, to za jakiś czas będzie mogła już odpalać szampana. AWL już w najbliższy czwartek zmierzy się w meczu o Superpuchar z Wielką Niewiadomą. Blitz zobaczymy ponownie w akcji 8 maja w meczu z wiceliderem - Prezesami.