Skład: Brauer, Zdanowicz, Dziuba, Misztuk, Urbański, Piątek, Madej, Gonciarz, Polacki, Witoszek
Skład: Ozga, Zapart, Krajewski, Sąsała, Sztandur, Gobis, Tracz, Porczak
7' Łukasz Tracz
15' Łukasz Tracz
22' Łukasz Tracz
24' Łukasz Tracz
34' Wojciech Sztandur
37' Damian Krajewski
Zawodnik meczu: Łukasz Tracz (świetna technika, przegląd pola i skutecznosc, to atuty którymi imponował Łukasz w tym meczu. Bezdyskusyjny nr 1. Dobrze zagrali także bramkarze obu drużyn, Adam Ozga i Piotrek Gonciarz)

Do derbów Akademii Wojsk Lądowych zespoły przestąpiły w odrobine okrojonych składach. Widoczny jest szczególnie brak Alana Adhama w AWL I, ale mimo to pierwsza drużyna uchodzi za faworyta, ale młodsi koledzy na pewno będą chcieli napsuc krwi bardziej utytułowanym kolegom. Jak to sie skończy? Odpowiedź za 45 minut!

2' dobry strzał Łukasza Tracza z pierwszej piłki, futbolówka mija słupek o pół metra
4' Marcin Brauer przed szansą, jego strzał po ziemi z półobrotu mija jednak bramkę Adama Ozgi
6' piękna trójkowa akcja AWL I, piłka po kilku dokładnych podaniach trafia do Tracza, który minimalnie sie myli
7' (1:0) do trzech razy sztuka, stare porzekadło sprawdziło się w tej sytuacji, Łukasz Tracz wykonał samotny rajd, w czasie którego minął kilku zawodników drużyny przeciwnej, wpadł w pole karne, strzelił w przeciwnym kierunku do ruchu bramkarza Piotra Gonciarza i otwiera wynik
10' dobre przejęcie w środku pola Dominika Porczaka, ale jego strzał blokuja wracajacy w pośpiechu obrońcy AWL II
12' dobry strzał po zwodzie Kuby Piątka, Ozga ratuje sie parując piłke na corner
15' (2:0) bramka! akcja dwójkowa Dominika Krajewskiego z Łukaszem Traczem, Tracz z bliska nie mial problemów z pokonaniem Gonciarza, mamy juz dwubramkowe prowadzenie pierwszej druzyny AWL
16' Tracz odwdziecza się Krajewskiemu wykładając idealnie piłke na strzał, dobre nogami broni PIotr Gonciarz
18' groźna kontra Kajetana Polackiego, ale w sytuacji 1 na 1 dobrze wyszedł z bramki Adam Ozga i zapobiega utracie bramki
19' fantastyczne uderzenie Marcina Brauera, piłka po odbiciu od poprzeczki odbija sie jeszcze o linie bramkowa i zostaje wybita przez obronę, coraz bliżej gola są zawodnicy AWL II
22' (3:0) Wojtek Sztandur uderza mocno w kierunku bramki, broni Gonciarz ale piłka trafia do Łukasza Tracza, ten majac piłke na 5 metrze pred bramkąuderza nie do obrony i mamy już 3:0!
23' kolejną dobitkę mial okazje zamienic na gola Tracza, lecz tym razem nie trafia z 2 metrów
24' (4:0) co sie odwlecze...i tak dalej, istny bilard w polu karnym AWL II, piłka obiera sobie za cel oczywiście Łukasz Tracza, który bez zastanowienia kieruje ją do siatki AWL II z 2 metrów
26' (4:1) wreszcie mamy odpowiedź AWL II, Kamil "Zdanek" Zdanowicz piękną głowką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonuje Adama Ozgę!
27' "setka" Kuby Zaparta, jednak w sytuacji 1 na 1 z Piotrkiem Gonciarzem nie trafił w bramkę
29' dwie genialne interwencje Piotra Gonciarza, broni bardzo groźny strzał i dobitkę tegoż strzału
32' Damian Krajewski zagrywa półgórna piłkę do Mateusza Gobisa, ten z powietrza nie trafia w światło bramki
34' (5:1) Wojtek Sztandur, popularny "Pazdan" zalicza trafienie w tym meczu, po dobrym rajdzie strzela z 12 metrów w sam róg bramki AWL II i Gonciarz bez szans!
36' (5:2) szczęśliwe trafienie daniela Misztuka, uderzył lecz Adam Ozga obronił strzał, piłke jednak niefortunnie dotknął jeden z obrońców i ta wtacza sie do bramki, bramka zaliczona Danielowi Misztukowi, gdyż cały czas piłka zmierzała w kierunku bramki
37' (6:2) znowu dwójkowa akcja świetnie rozumiejącej sie pary Tracz - Krajewski, tym razem Tracz asystował a Damian strzela swoja pierwsza bramkę tego popołudnia
40' w stuprocentowej sytuacji myli się Marcin Brauer i to jest ostatnia akcja tego meczu

Mecz mógł sie podobac, choć zbyt wiele emocji w nim nie było, jak to w meczu przyjaźni, to raz, dwa ekipa AWL I zdecydowanie pokonała mniej utytułowanych kolegów, a ich wygrana nie była ani przez chwile zagrozona. Kolejny swietny mecz rozegrał Łukasz Tracz, który wyrasta na gwiazdę tego sezonu i zachęcam wszystkich do śledzenia poczynań tego zawodnika.

autor: Paweł Kubów