17.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Stefańczyk, Antczak, Iwańczak, Różanowski, Kaleta, Nowak, Biskup, Furmanek, Pawlaczyk, Cencelewicz
Skład: Perucki, Natalli, Parossa, Padiasek, Rodriguez-Lovera, Bojarski, Sycz, Rzeszutek, Gardoń, Pająk
5' Grzegorz Antczak
29' Michał Biskup
30' Michał Pawlaczyk
37' Konrad Cencelewicz
25' Radosław Parossa
31' Radosław Parossa (Rzut karny)
33' Łukasz Bojarski
Zawodnik meczu: Konrad Cencelewicz (Strzelił bramkę i delikatnie wyróżniał się spośród kolegów, chociaż ciężko go uznać za ojca sukces. Wyróżnienie dla Radka Parossy za zimną krew i 2 gole.)
"Co to takie mokre?" - to pytanie dotyczące kartek ze składami. Tak, wilgoć w pełni, ale na szczęście nie ma robali. Oba składy z dużą ilością rezerwowych, więc mamy nadzieję na dobre spotkanie. Jednym z kibiców jest mały piesek, który też chciałby zagrać. Będzie to też spotkanie, w którym zobaczymy dwóch Bońków - z numerem 20 w Przyjaciołach (Arek Rzeszutek) i z numerem 6+1 w Blitzu (Przemysław Stefańczyk).

3' Michał Furmanek mocno strzela, ale bardzo niecelnie.
5' (1:0) Grzegorz Antczak strzela sprzed pola karnego, piłka odbija się delikatnie od obrońcy i wpada przy słupku.
7' Michał Pawlaczyk zatrzymany bezpardonowo przy kontrze, ale sędzia daje tylko ostrzeżenie.
7' Przyjaciele mają problem z oddaniem strzału, dobrze obrona Blitz.
9' Arek Rzeszutek strzela z dwudziestu metrów, ale prawie tyle samo obok bramki.
11' Stefańczyk ładnie wrzuca, dobry strzał Kalety, jednak bramkarz czyści.
15' Radosław Parossa z piętnastu metrów ponad poprzeczką.
18' Przyjaciele ruszają z kontrą trzech na dwóch, aczkolwiek Padiasek nie opanowuje piłki.
21' Iwańczak wrzuca z rogu do Antczaka na główkę, ale dobrze Pająk.
23' Różanowski strzela z dwudziestego metra, a bramkarz wybija końcówką rękawicy.
25' (1:1) Padiasek podaje do Parossy, a ten na raty pokonuje bramkarza.
29' (1:2) Świetne rozegranie pomiędzy Cencelewiczem, Kaletą i Biskupem, który z dobrej pozycji precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza.
30' Nietoperze latają, psy chcą grać, co za zwierzyniec!
30' Po wrzucie z autu Łukasz Bojarski świetnie przyjmuje piłkę, jednak jest faulowany przez Pawlaczyka w polu karnym. Pawlaczyk otrzymuje żółtą kartkę i mamy karnego.
31' (2:2) Parossa strzela pewnie w prawy róg i mamy remis.
33' Łukasz Bojarski mocno atakuje przeciwnika bez piłki, za co sędzia karze go żółtą kartką.
37' (2:3) Michał Furmanek zagrywa idealnie długim podaniem do Cencelewicza, a ten delikatnym zbiciem umieszcza piłkę w siatce.
39' Parossa dostaje podanie z autu i strzela główką blisko słupka.
40' Łukasz Bojarski strzela sprzed pola karnego, ale bramkarz wyciąga się jak długi i nie ma gola.

Po zaciętym meczu 3 punkty wędrują na konto Blitz, jednak los spotkania ważył się do ostatniej minuty. Blitz po zdobyciu bramki w pierwszej połowie zamurował swoje pole karne, nie dając dużo możliwości do oddania strzału Przyjaciołom. Druga połowa obfitowała w więcej akcji, gra mogła się podobać. Więcej zimnej krwi zachowali gracze Blitz, ale brawa dla Przyjaciół za walkę do końca.

autor: Jacek Śliz