Skład: Deleszkiewicz, Pyrkowski, Łysek, Stępień, Stępień, Rembiok, Lotka, Rusiecki, Turek
Skład: Kmieć, Nowak, Stopa, Jaworski, Piędel, Gąsior, Banaś, Pieniaka
2' Łukasz Gąsior
9' Łukasz Nowak
22' Łukasz Gąsior
39' Łukasz Nowak
Zawodnik meczu: Łukasz Gąsior (świetny mecz Łukasza, imponował dzis znakomitą techniką, strzelił dwie bardzo ważne bramki. Na wyróżnienie zasługują także: w drużynie Zbieranina, Łukasz Nowak i Miłosz Stępień i Mateusz Pyrkowski z PzB.)

Spotkanie, któe z dzisiejszej karty meczów zapowiada się szczególnie interesująco. PzB po remisie z Blitzem musiało na jakiś czas pożegnać się z pierwszą lokatą, lecz dziś na pewno będą chcieli zrobić krok do odzyskania miana lidera a FC Zbieranina zawsze grająca efektowny ofensywny futbol nie zamierza im tego zadania ułatwić. Emocje gwarantowane! Zaczynamy!

2' (1:0) otwarcie wyniku juz w drugiej minucie, podanie Marcina Pieniaka do Łukasza Gąsiora, ten 2 metry przed bramką zwodem ograł obrońcę i uderzył w samo okienko bramki Pyrkowskiego, bramkarz PzB był bez szans, piękny gol!
4' Maksym Rembiok uderza z 12 metrów, dobrze broni Mariusz Banaś
6' znakomita okazja Rembioka, błąd popełniają obrońcy i bramkarz Zbieraniny, piłkę wywalczył Maksym i miał juz orwarte swiatło bramki, jednak w ostatnieju chwili strzał blokuje jeden z obrońców!
9' (2:0) GOL! druga bramka dla Zbieraniny, znowu w roli asystenta wystąpił Marcin Pieniak, który idealnie wyłożył piłkę Łukaszowi Nowakowi a ten strzałęm po ziemi pokonuje wychodzącego z bramki Mateusza Pyrkowskiego
11' (2:1) wspaniała bramka Miłosza Stępnia, uderzył z podan 15 metrów idealnie w sam róg bramki Banasia, który nawet się nie ruszył!
12' Michał Lotka stanął oko w oko z Mariuszem banasiem i przegrał ten pojedynek, znakomita interwencja Banasia
14' Łukasz Gasior odebrał piłkę jednemu z obrońców, zwiodł balansem jednego kolejnego uderzył czubem minimalnie obok słupka, bardzo groźny jest dziś ten zawodnik
19' (2:2) bramka Maksyma Rembioka skrzydłęm pognał Miłosz Stępień, podał przed bramkę Zbieraniny wprost do rembioka, który miał juz przed sobą tylko pustą bramkę i skutecznie zakończył akcję
20' (2:3) GOL! tuż przed gwizdkiem kontra PzB, bramkarz wyrzuca piłkę do Miłosza Stępnia, ten na pełnej szybkości minął bramkarza i strzela gola dajęcego prowadzenie ekipie PzB!
22' (3:3) nie poddaje sie zespół Zbieranina, rzut rożny i idealna wrzutka do Łukasza Gąsiora, który efektownym strzałem głową pokonuje Pyrkowskiego, piękna bramka
25' rajd Miłosza Stępnia, uderza lewą nogą tuż obok prawego słupka bramki Banasia
28' przejęcie piłki przed polem karnym przez Adama Deleszkiewicza, jednak przy próbie uderzenia piłka zeszła mu z nogi i nie trafił w bramkę
30' Miłosz Stępień wykłąda piłkę do Deleszkiewicza a ten uderza w słupek!
33' bomba Łukasza Stępnia z 12 metró, pięknie broni Mariusz Banaś
36' kolejna charakterystyczna akcja dla Łukasza Gąsiora, po zwodzie uderzył mocno na bramkę ale Mateusz Pyrkowski popisuje się świetną interwencją!
37' kolejna cudowna obrona Pyrkowskiego, tym razem strzelał Łukasz Nowak ale Mateusz nie dał się pokonać!
39' (4:3) GOLLL! rzut rożny dla Zbieraniny, wrzutka w pole karne ogromne zamieszanie, najprzytomniej zachował się Łukasz Nowak który łądnym strzałem pokonuje w końcu Mateusza Pyrkowskiego!

Jedno z najlepszych spotkań, któe obserwowałęm przy ul. Sarbinowskiej, ogromna dramaturgia, piękne strzały, bramki i interwencje obu bramkarzy. Świetny początek zaliczyła FC Zbieranina, zespół zdobył szybko dwa gole. Potem do roboty wzięli się zawodnicy PzB, któzy w samej końcówce pierwszej części gry objęli prowadzenie. Druga połowa nalezała jednak do ZBieraniny, który wyprowadziła dwa skuteczne ciosy i to oni wywożą, co by nie mówić dość niespodziewanie, trzy punkty! Brawo dla obu zespołów.

autor: Paweł Kubów