10.04 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Guźniczak, Janik, Dobosz, Gul, Sienkiewicz, Buczyński, Rak, Procyszyn, Pawełczyk
Skład: Adham, Słowiński, Ozga, Zapart, Krajewski, Słomiński, Sąsała, Gobis, Tracz, Porczak
40' Piotr Buczyński
7' Jakub Zapart
37' Robert Sąsała
Zawodnik meczu: Robert Sąsała (Zdobył ważną bramkę, a do tego brał udział w wielu akcjach swojej drużyny. Koledzy z ławki rezerwowych niemal jednogłośnie wskazali Roberta jako gracza MVP. )

Mistrz ostatniej edycji Superligi nie zawodzi oczekiwań swoich kibiców. Dwa mecze rozegrane przez Akademię Wojsk Lądowych to dwie wygrane - najpierw z beniaminkiem - FC Zbieraniną, a następnie z Azzurrobianco. Moico szczęścia do punktów w tym sezonie nie ma - z Prezesami szans na nie zbytnich nie było, jednak tydzień później ze Zbieraniną już jak najbardziej, jednak wszystko zepsuł Radosław Grzywniak i jego bramka w ostatniej minucie z rzutu karnego. Team Pawła Dobosza, aby opuścić strefę spadkową musi zacząć punktować, jednak o punkty z trzecim AWL będzie niezwykle ciężko. W październiku ubiegłego roku Moico przegrało 0:3. Teraz podobny rezultat nie byłby wielkim zaskoczeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę świetną formę Łukasza Tracza, który po dwóch kolejkach ma już cztery gole na koncie.

2' Za boiskiem na Kuźnikach płonie łąka, dlatego potrzebna jest interwencja Straży Pożarnej.
4' Z dystansu na bramkę uderza Dominik Porczak i bez trudu futbolówkę chwyta Zbigniew Guźniczak.
6' Od samego początku dominują gracze AWLu, lecz jak narazie nie widać efektów ich poczynań.
7' GOL! (1-0) - Indywidualna akcja Jakuba Zaparta, który mija rywala, a następnie oddaje mocny strzał sprzed pola karnego i Zbigniew Guźniczak zmuszony jest wyciągać piłkę z siatki!
9' Mocna próba Alana Adhama zatrzymuje się w "koszyczku" Zbigniewa Guźniczaka.
11' Pierwsza groźnie zapowiadająca się akcja Moico, lecz wszystko rozbija się o defensywę AWLu.
13' Dobre dogranie wzdłuż bramki do Damiana Krajewskiego, lecz napastnik "Wojskowych" ma zbyt krótką nogę, aby zamknąć to podanie strzałem.
15' Marcin Janik z rzutu wolnego uderza prosto w mur.
17' Strzał Grzegorza Słomińskiego ociera się o rywala, do bezpańskiej piłki dopada Robert Sąsala, lecz w trudnej sytuacji jego uderzenie przelatuje obok bramki.
19' Błąd w defensywie Mateusza Sienkiewicza, piłkę przejmuje Robert Sąsala, uderza z woleja - futbolówka przelatuje obok bramki.
20' Dobra interwencja Zbigniewa Guźniczaka po strzale Łukasza Tracza.
20' Kąśliwa próba z rzutu wolnego Piotra Buczyńskiego i do szczęścia zabrakło naprawdę niewiele.
22' Fantastyczne krosowe podanie Mateusza Sienkiewicza na głowę Patryka Raka, a temu na przeszkodzie staje poprzeczka!
24' Dominik Porczak na wolne pole do Łukasza Tracza, a ten w idealnej bramkowej sytuacji... decyduje się na podanie do kolegi i z akcji wyszło wielkie nic!
26' Z pola karnego obok bramki uderza Jakub Zapart.
28' Groźna akcja Piotra Buczyńskiego kończy się oddaniem strzału, który przed siebie zbija Adam Ozga.
30' Z rzutu wolnego Alan Adham uderza mocno, lecz prosto w dobrze ustawionego Guźniczaka.
32' Ulala, ależ fenomenalny strzał Dominika Porczaka i na drodze do szczęścia staje poprzeczka!
33' Kontra AWLu, Słomiński zagrywa do Krajewskiego, a ten nieczysto trafia w futbolówkę...
34' Z ostrego konta w Adama Ozgę uderza Piotr Buczyński.
35' Paweł Dobosz zza lini bocznej wspira swoich kolegów: "Walczyć Panowie, walczyć! Ostro, ostro, do końca pięć minut!".
37' GOL! (2-0) - Po podaniu Damiana Krajewskiego, oko w oko z Guźniczakiem staje Robert Sąsala i strzałem między nogami "kipera" pakuje futbolówkę do siatki!

39' Ależ pudło w wykonaniu Arkadiusza Pawełczyka, który z najbliższej odległości uderza nad poprzeczką!
40' GOL! (2-1) - Za sprawą Piotra Buczyńskiego Moico łapie kontakt z mistrzowskim AWLem. Niestety czasu nie starczyło, aby pokusić się o kolejne trafienie i arbiter Niciński zakończył te zawody.

Mistrzowie, mimo iż nie zagrali fantastycznego meczu to zgodnie z przewidywaniami ograli bezbarwne Moico. Kolejne trzy punkty sprawiają, że AWL wskakuje na pozycję wicelidera i w starciu z Dżentelmenami postara się wywalczyć fotel lidera. Pierwsze skalpy team Pawła Dobosza będzie miał okazję zdobyć podczas starcia z Azzurrobianco.