05.04 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
Skład: Guziejewski, Deleszkiewicz, Pyrkowski, Wieczorek, Starczewski, Stępień, Stępień, Rembiok, Lotka, Jasek, Domian, Siekierzycki
Skład: Nadgrodkiewicz, Kokociński, Luźny, Szczucki, Piotrowski, Winnicki, Hojniak, Ruszkiewicz, Nowostawski, Kuśmierz
2' Łukasz Stępień
4' Maksym Rembiok
4' Michał Lotka
12' Krzysztof Siekierzycki
19' Karol Starczewski
22' Maksym Rembiok
24' Tomasz Guziejewski
29' Karol Starczewski
32' Karol Starczewski
33' Michał Lotka
34' Patryk Wieczorek
36' Łukasz Stępień
37' Dawid Domian
40' Karol Luźny
Zawodnik meczu: Miłosz Stępień (nie będę się rozpływał nad grą Miłosza choć pewnie mogłbym, po prostu koncert gry, wiele asyst mimo, że sam bramki nie strzelił był absolutnym numerem 1 )

Jeszcze nie było takiego mocnego, co by pokonał PzB. Zespół Maksyma Rembioka wygrał wszystko w drugiej lidze i bardzo udanie rozpoczął przygodę z najwyższą klasą rozgrywkową pokonując na dzień dobry drugi zespół AWL. W ekipie PzB w tym meczu zabrakło w składzie superstrzelca - Mateusza Mrowca, swoje zrobił jednak drugi z Mateuszy - Żak, a także trzeci z Mateuszy - stojący między słupkami Pyrkowski. Jak z całą bandą Mateuszy poradzi sobie KP Ogrodomania? Czy ekipie Roberta Jakiela uda się przerwać niesamowitą passę PzB i przy okazji poprawić sobie swoją sytuację? (na razie na koncie KPO punktów nie ma - w pierwszej kolejce team Jakiela przegrał 1:3 z Blitz) Czas pokaże!

2' (0:1) Miłosz Stępień zagrywa w pole karne, tam zagranie to przecina sprytnym wejściem  Łukasz Stępień i mamy otwarcie wyniku
4' (0:2) bardzo podobna akcja, tym razem w roli asystenta wystąpił Tomasz Guziejewski a z gola cieszy się Maksym Rembiok
4' (0:3) w tej samej minucie mamy trzeciego gola, akcję z lewej strony bramki bronionej przez Pawła Szczuckiego wykańcza strzałem z bliska Michał Lotka
7' znakomita interwencja Mateusza Pyrkowskiego, stanął oko w oko z napastnikiem Ogrodomanii Wojtkiem Ruszkiewiczem, wyczekał do końca na ruch strzelca i skutecznie zapobiegł utracie bramki
10' Patryk Wieczorek uderzył mocno z dystansu, dobrze broni Szczucki
12' (0:4) mocnym strzałem w dolny róg bramki popisał się Krzysztof Siekierzycki, Paweł Szczucki dotknął lecącej do bramki piłki ale nie był w stanie jej zatrzymać
16' Karol Starczewski dobrze wstrzelił piłkę w pole karne Ogrodomanii, nikt nie był w stanie przeciąć lotu piłki
17' Adam Leszkiewicz marnuje czystą sytuację, oko w oko z bramkarzem strzelił ponad bramką
19' Starczewski lobem próbuje zaskoczyć Szczuckiego, ale piłka uderzona zbyt mocnoi mija bramkę
19' (0:5) Miłosz Stępień zakręcił obroną rywali, wyłożył piłkę Starczewskiemu, który kolejną swoją próbę kończy wreszcie skutecznym strzałem
22' (0:6) Maksym Rembiok strzela dość dyskusyjną bramkę, strzał na granicy nakładki, jednak sędzia nie ma wątpliwości i uznaje gola!
24' (0:7)błąd bramkarza Pawła Szczuckiego i obrony Ogrodomanii bezlitośnie wykorzystuje Tomek Guziejewski, strzelajac z pierwszej piłki
26' rzut karny dla Ogrodomanii po zagraniu ręką w polu karnym, do piłki podchodzi Wojciech Ruszkiewicz, strzela.....broni Pyrkowski! do dobitki dochodzi Michał Kuśmierz ale chybił!
29' (0:8) znakomita akcja Miłosza Stępnia, wyłożył piłkę Starczewskiemu a ten strzałęm zewnetrzną częscią stopy pokonuje Pawłą Szczuckiego
30' szansa na bramkę dla Miłosza Stępnia, ładnym lobem przerzucił bramkarza, ale z linii bramkowej piłkę wybija jeden z obrońców!
32' (0:9) świetne zagranie, kolejne, Miłosza Stępnia, dośrodkował piłkę w pole karne gdzie Starczewski dokłądnie obsłużony strzela swoją trzecią bramkę tego wieczoru
33' (0:10) która to już asysta Miłosza Stępnia? w tej chwili nie jestem w stanie powiedzieć, ale wspaniale wypuścił Michałą Lotkę, który znalazł się sam na sam z Pawłem Szczuckim i nie zawiodł!
34' (0:11)....Miłosz Stępień otwiera drogę do bramki kolejnemu koledze z drużyny, jest nim Patryk Wieczorek i jest to jego pierwszy gol dzisiaj
36' (0:12) Łukasz Stępień strzela dwunastą bramke dla PzB, gracze Ogrodomanii wyraźnie stracili ochotę dpo gry
37' (0:13) świetna zespołowa akcja PzB, Miłosz Stępień po przejsciu kilku metró z piłką zagrywa do Tomka Guziejewskiego, ten wypatrzył jeszcze lepiej ustawionego Dawida Domiana, który kończy akcję celnym i skutecznym strzałem
40' (13:1) jednak zdołali odpowiedzieć bramką, łądna akcja Ogrodomanii, Michał Kuśmierz zagrywa do Karola Luźnego i honorowa siedzi w siatce

Generalnie nie lubię tego typu meczów, jednak temu spotkasniu warto przyjrzeć się trochę dokładniej. Kiedy PzB grali w 2 lidze, takie wyniki notowali często, jednak dziś przecownikiem nie był outsajder, ale znana z solidnej gry i plasujaca się w srodku Superligi drużyna Ogrodomanii. PzB mimo to bezlitośnie ograli przeciwników, aplikując aż 13 bramek. To, że mają papiery na grę w Superlidze jesteśmy już pewni, ale zaczęło w mojej głowie świtać pytanie, czy przypadkiem nie zaczynają urastać do miana jednego z faworytów do tytułu. Mając to na uwadze, papierkiem lakmusowym powinno być spotkanie w najbliższy wtorek między PzB a Blitzem Wrocław. Ja już nie mogę się doczekać, warto być we wtorek 10.04.18 przy Sarbinowskiej.

autor: Paweł Kubów