04.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
( 2 : 3 )
Skład: Kmieć, Kaban, Sobański, Nowak, Lewandowski, Stopa, Kropidłowski, Jaworski, Piędel, Grzywniak
Skład: Guźniczak, Janik, Dobosz, Gul, Sienkiewicz, Buczyński, Piętak, Rak
2' Łukasz Nowak
5' Radosław Grzywniak
18' Radosław Jaworski
25' Radosław Jaworski
28' Łukasz Nowak
40' Radosław Grzywniak (Rzut karny)
9' Piotr Buczyński
10' Patryk Rak
27' Dominik Sobański (Gol samobójczy)
31' Patryk Rak
38' Marcin Janik
Zawodnik meczu: Radosław Jaworski (Nie tylko imponował nam swoją żelazną kondycją w dniu dzisiejszym (serio polecam rower). Potrafił świetnie odnaleźć się na boisku, dwoma dobitkami zdobywając dwa bardzo ważne gole. Do tego dołożył jeszcze asystę.)

Los w pierwszej kolejce nie miał zamiaru uśmiechnąć się do ekip Moico i FC Zbieraniny. Nie pomogły transfery last minute jakich dokonał Paweł Dobosz, nie pomógł też fenomenalny Radek Grzywniak. Moico na starcie zostało sprowadzone na ziemię przez Prezesów i przegrało 0:5, a Zbieranina mimo że Grzywniak zdobył dwa piękne gole nie była w stanie przeciwstawić się mocnemu AWL. Przez to wszystko obie drużyny obstawiły sam dół tabeli. Komu uda się odbić od tego dna i poprawić swoją sytuację przekonamy się już za chwilę!

2' - (0:1) Radek Jaworski zagrywa do Łukasza Nowaka, ten załącza "magic touch" i po nieco ponad 100 sekundach od pierwszego gwizdka Andrzeja Malca mamy otwarcie wyniku i Zbieraninę na prowadzeniu. W ocenie arbitra piłkę mógł sięgnąć jeszcze swoją czupryną Bartek Gul, wizyta u fryzjera jednak nie popłaciła, bo obrońca Moico nie przeciął toru lotu futbolówki. Po całej akcji Jaworski stwierdza "Już się zmęczyłem" i zjeżdża do boksu, dając szansę się wykazać kolegom z ławki. Podziwiamy kondycję Panie Radku. Może warto przesiąść się z Opla na rower?
5' - (0:2) Prowadzenie FC Zbieraniny strzałem z dystansu podwyższa Radek Grzywniak!
7' - Kolejny strzał z dystansu, też całkiem ładny, tyle że niecelny. W roli głównej Marcin Piędel.
9' - (1:2) Widać, że światowej klasy szkoleniowiec Adrian Miedziński do znudzenia wałkował w Dżaksonowie na treningach wariant gry z sępem z przodu. Stojący pod bramką Buczyński tylko czekał na podanie od Sienkiewicza, a jak w końcu je otrzymał pozostało już tylko posłanie futbolówki na pustaka!
10' - Na boisku melduje się odziany w gustowne dresiwo Arek Kropidłowski! Witamy! Dawno Pana nie widzieliśmy! (według dokładnych wyliczeń niezastąpionego Łukasza Kmiecia to już jakieś 1,5 roku będzie)
10' - (2:2) Bardzo ładne trafienie z dystansu autorstwa Patryka Raka, mamy remisik!
11' - Z nieoficjalnych źródeł dowiadujemy się, że stojący między słupkami Zbigniew Guźniczak zamiast monitorować sytuację na boisku monitoruje zachowania okolicznych nietoperzy, rozmyślając przy okazji, czy w najbliższy piątek Rafał Przybysławski przybędzie na Ceremonię z obiecaną skrzynką wódki za Top Gola (o trafieniu Guzika pod balonem słyszano już nawet w Dżibuti i Mozambiku), czy jednak nie dotrzyma obietnicy.
12' - Guźniczak na chwilę zostawia temat flaszki i obserwacje chiropterologiczne i włącza się w mecz wyłapując piłkę po strzale Radka Grzywniaka. Nietoperzami interesować zaczynają się natomiast kibice.
14' - Strzał Pitera Bućko zza pola karnego, górą stojący dziś na bramce Zbieraniny nominalny pomocnik Krzysztof Lewandowski.
17' - Piotr Buczyński ładnie skręcił rywala (jak widać nie tylko grę na sępie ćwiczy się w Dżaksonowie), późniejszy strzał zatrzymał się jednak na kiperze Zbieraniny.
18' - (2:3) Zbieranina ponownie obejmuje prowadzenie -piłka po strzale Nowaka trafia w słupek, ale czujnością popisuje się posiadający żelazną kondycję Radek Jaworski, który posyła futbolówkę pod samą poprzeczkę!
25' - (2:4) Na bramkę Guźniczaka uderza Grzywniak, na listę strzelców wpisuje się jednak specjalista od dobitek - Radek Jaworski!
27' - (3:4) Strzał Buczyńskiego, piłka odbija się rykoszetem od Dominika Sobańskiego i totalnie myli Krzysztofa Lewandowskiego!
28' - (3:5) "Jest gol to i asysta musiała być!" - z dumą komunikuje autor swojaka sprzed minuty, Dominik Sobański. Jego podanie zamyka stojący koło słupka na 100 metrowym spalonym Łukasz Nowak!
30' - Strzał Kabana, dobijać próbował Piędel, ale że nie chodził na korki z dobitek do Jaworskiego to gola z tego nie oglądamy.
31' - (4:5) Mateusz Piętak podaje do Patryka Raka, a nowy nabytek Moico wysokim lobem umieszcza piłkę w siatce!
36' - Nietoperze ponoć najlepiej obserwuje się z pozycji leżącej. Leży w najlepsze już więc Lewandowski, koło niego wygodnie zalega sobie Marcin Piędel, a Mateusz Sienkiewicz zamiast wykorzystać całą sytuację i wpakować piłkę do siatki doprowadzając do remisu posyła ją prosto w leżących zawodników FC Zbieraniny!
38' - Buczyński z wolnego, piłka odbija się od nóg defensorów, później jeszcze zaplątuje gdzieś w okolicy odnóży Sienkiewicza, a następnie opuszcza boisko i Zbieranina może rozpocząć akcję od bramki.
38' -(5:5) Co za szalone meczycho! Do wyrównania strzałem zza pola karnego na dwie minuty przed końcem doprowadza Marcin Janik!
40' - Kropidłowski kropnął z trudnej pozycji, a piłka przyfasoliła w samiuteńkie spojenie!
40' - (5:6) Popisy taneczne i pirueciki w polu karnym w wykonaniu Radka Grzywniaka tak poirytowały defensorów Moico, że postanowili to ukrócić. Radek pada na murawę, a arbiter Malec sięga po gwizdek i wskazuje na "wapno"! Karnego na gola pewnym strzałem zamienia sam poszkodowany!

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że na meczach Zbieraniny zawsze dużo się dzieje i o nudzie nie ma nawet mowy. Szalony pojedynek kończy się ostatecznie wygraną zespołu Łukasza Kmiecia. Słowa podziękowania należą się piłkarzom obu ekip za zapewnienie ciekawej rozrywki i wielu emocji wieczorową porą, a także arbitrowi Andrzejowi Malcowi, który tak dobrze relacjonował wydarzenia boiskowe, że śmiało można go uznać za współautora tej relacji. W następnej kolejce FC Zbieranina zagra z KP Ogrodomanią, Moico czeka natomiast pojedynek z Akademią Wojsk Lądowych.

współautor: Andrzej Malec