27.03 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
Skład: Perucki, Natalli, Parossa, Targoni, Padiasek, Bojarski, Sycz, Rzeszutek, Gardoń, Pająk
Skład: Furmanek, Przybysławski, Obremski, Rądlewski, Graca, Obremski, Kiełkowski, Bracisiewicz, Zieliński, Stark
3' Maciej Padiasek
9' Łukasz Bojarski
34' Krzysztof Natalli
39' Łukasz Bojarski
Zawodnik meczu: Maciej Padiasek (Chociaż trudno wskazać jednoznacznie najlepszego zawodnika, bo cały zespół zagrał dobrze, to jednak Maćka najwięcej było widać po stronie zwycięzców. W drużynie przeciwnej na wyróżnienie zasługuje Grzegorz Kiełkowski, który raz po raz zagrażał bramce.)

Dzisiaj swój pierwszy w historii mecz w Superlidze rozegra Azzurrobianco - brązowy medalista pierwszej ligi z jesieni. Przyjaciele Tifosek ostatni sezon na trawie również zakończyli z medalami - i gdyby udało się wygrać bezpośredni mecz z Akademią Wojsk Lądowych byłyby to medale najcenniejsze, a nie "tylko" srebrne (obie drużyny sezon zakończyły z 25 punktami na koncie). Wicemistrz Superligi z racji tego, że jest wicemistrzem Superligi powinien być typowany jako faworyt w starciu z brązowym medalistą ligi pierwszej. Nie można jednak zapominać o ofensywnym duecie w szeregach Ragazzi - Kiełkowski - Naliwajko, który jest praktycznie pewną receptą na dużą ilość goli. Jak tym dwóm bramkostrzelnym zawodnikom pójdzie strzelanie w Superlidze i co na to wszystko srebrny medalista z jesieni dowiemy się już za chwilę.

1'  Rozpoczęcie spotkania - mamy piękną, słoneczną pogodę, miejmy nadzieję, że zawodnikom dobrze się będzie grać.
1' Szybka akcja już w pierwszej minucie. Radosław Parossa uruchamia Macieja Padiaska i w ostatniej chwili wybijają obrońcy Azzurrobianco.
3' (0:1) Kolejna akcja duetu Parossa-Padiaska i tym razem ten drugi strzałem przy długim słupku nie daje szans bramkarzowi.
3' Kontra ze strony Azzurrobianco i Bracisiewicz testuje bramkarza przeciwników.
4' Kolejny groźny strzał - po błędzie obrońców Przyjaciół Tifosek - znowu popisuje się Pająk, wybijając piłkę poza linię końcową.
5' Sycz ładnie wrzuca do Krzysztofa Targoniego i tym razem to Rądlewski zalicza udaną interwencję.
7' Po fatalnym błędzie obrońców PT, którzy niemal wystawili Kiełkowskiemu piłkę jeden z obrońców broni zespół przed stratą bramki.
9' (0:2) Kolejna zabójcza kontra Przyjaciół i strzałem przy słupku podwyższa Łukasz Bojarski.
11' Znów potężnie uderza sprzed pola karnego Kiełkowski i piłka mknie obok słupka.
12' Kolejna szansa Kiełkowskiego, który po podaniu od Zielińskiego obija obrońcę i zamiast gola mamy rzut rożny.
13' Przyjaciele obudzili się i ponownie było blisko sytuacji sam na sam, ale na posterunku był Wojciech Graca i zatrzymał akcję przeciwników w ostatniej chwili.
13' Azzurobianco nie pozostają dłużni, znów idealnie obsłużony Kiełkowski zatrzymany przez defensywę.
15' Złe wyprowadzenie piłki w obronie przez Sylwestra Furmanka, ale prezentu nie potrafi wykorzystać Perucki i bramkarz bez trudu wyłapuje piłkę.
17' Mocny strzał Parossy sprzed pola, ale dobrze ustawiony Rądlewicz.
19' Dobrze bity rzut rożny przez Azzurrobianco, ale Zieliński o centymetry rozmija się z piłką.
20' Zamieszanie w polu karnym, Bojarski staje sam na sam z bramkarzem, ale zamiast strzelić z ostrego kąta wywraca się na piłce, nie ma więc bramki do szatni.
21' Pierwsza akcja drugiej połowy i idealnie sam na sam wychodzi Zieliński, ale sędzia dopatrzył się tam ręki, więc nici z bramki.
22' Albert Gardoń podaje dobrze do Macieja Padiaska w pole bramkowe, ale na posterunku Rądlewski.
23' Znowu Padiasek, ale Graca staje na linii strzału i nie ma gola.
24' Kolejna kontra Przyjaciół , bramkarz Azzurrobianco zmuszony do gry na przedpolu ratuje zespół przed utratą bramki.
24' Przed szansą zdobycia gola ponownie staje Kiełkowski, ale ofiarnie obrońcy.
25' Zieliński faulowany przed linią pola karnego, szybkie wykonanie przez Kiełkowskiego, ale Zieliński nie złożył się zbyt dobrze do strzału.
27' Gardoń zagrywa w czas do Parossy na wolne pole, ale Radek przegrywa sytuację sam na sam.
28' Rzut rożny zagrany przez Gardonia idealnie na głowę Padiaska, ale ten trafia prosto w bramkarza.
28' Gracze Azzurrobianco domagają się żółtej kartki za faule na Zielińskim, ale sędzia pozostaje niewzruszony.
28' Atomowe uderzenie z woleja Kiełkowskiego i na szczyt umiejętności wspina się Pająk wyciągając końcówką palców piłkę lecącą w okienko.
31' Parossa zakręcił obrońcami przy linii końcowej, ale i piłka wpada w siatkę - niestety dla strzelca, tylko w boczną.
32' Targoni zagrywa do Parossy w pole karne, ale brakło kilku rozmiarów buta, aby sięgnąć tę piłkę.
32' I znowu ten Kiełkowski, ale bramkarz był gotowy na strzał.
34' (0:3) Akcja Przyjaciół kończy się kiksem Peruckiego, ale piłka szczęśliwie spada pod nogi Krzysztofa Natalliego, który mija bramkarza i pakuje piłkę do pustej siatki.
36' Natalli podaje do Gardonia, ten oddaje mocny strzał, ale Rądlewski przenosi piłkę ponad poprzeczką.
39' Kolejny strzał Kiełkowskiego centymetry od słupka.
39' (0:4) Targoni wypuszcza Bojarskiego, który do końca zachowuje zimną krew i podwyższa prowadzenie w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

Chociaż wynik na to nie wskazuje, to wydawać się mogło, że to Azzurrobianco przeważali w tym meczu. Przyjaciele Tifosek zagrali za to lepiej taktycznie i bezlitośnie wykorzystali swoją najsilniejszą broń - zabójcze kontry. Niebiesko-białym zabrakło trochę boiskowego cwaniactwa i celności przy strzałach, co ich przeciwnicy skrzętnie wykorzystali. Mecz zdecydowanie mógł się podobać, bo był prowadzony w szybkim tempie i nie brakowało okazji strzeleckich z obu stron.

autor: Jacek Śliz