26.03 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
3 : 1
( 2 : 0 )
Skład: Nadgrodkiewicz, Kokociński, Rabel, Luźny, Węcławski, Szczucki, Piotrowski, Winnicki, Tokarski, Hojniak, Ruszkiewicz, Kuśmierz
Skład: Stefańczyk, Duda, Różanowski, Kaleta, Biskup, Belda, Cencelewicz
27' Damian Kokociński
13' Michał Biskup
16' Michał Biskup
39' Konrad Cencelewicz
Zawodnik meczu: Michał Biskup (Michał strzelił dwie bardzo ważne bramki, z czego drugą wyjątkowej urody i był bardzo groźny przez cały mecz nękając obronę przeciwnikiów. Na bardzo wysoką notę zapracował także Kuba Różanowski, autor 3 asyst)

Zarówno gracze Blitz Wrocław, jak i KP Ogrodomania miny po zakończeniu ostatniej edycji mieli nietęgie. Błyskawice do samego końca miały szanse na mistrzowski tytuł, porażka w ostatniej kolejce z Prezesami 1:2 przesądziła jednak o tym, że Blitz skończyło rozgrywki na najbardziej pechowym, czwartym miejscu, z pustymi rękami. KPO formą na jesień nie zachwycało i w 11 spotkaniach uzbierało zaledwie 7 punktów, przez co team Roberta Jakiela sezon zakończył w czerwonej strefie tabeli, równoznacznej ze spadkiem. Jak to zwykle bywa przed startem rozgrywek mieliśmy do czynienia z zamieszaniem ze zgłoszeniami - Piorun Zaodrze przeniósł się na WLB, Złoty Lew całkiem wycofał, a to pozwoliło Ogrodomanii na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kadry obu zespołów zostały delikatnie zmienione - Blitz uszczupliło swój skład (na wiosnę zabraknie m.in. Adama Domka), KPO zgłosiło kilka "nowych" twarzy - w tym Tomka Tokarskiego i Krzysztofa Nowostawskiego, którzy grali tej zimy z KPO pod balonem (i całkiem nieźle im szło - Tokarski strzelił 14 bramek w OFC, Nowostawski 6). Jesienią pojedynek Blitz z KPO zakończył się wygraną Błyskawic 3:2. Jak będzie tym razem? Przekonamy się o tym już dzisiaj

2' zmarnowana "setka" przez Wojtka Ruszkiewicza, przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Maciejem Beldą
4' Michał Biskup oddaje groźny strzał w róg bramki, czujnie przy słupku broni Paweł Szczucki i mamy corner
6' rajd lewą stroną boiska, podanie do Michałą Rabla, ten strzela ale za lekko by zaskoczyć Beldę
11' Karol Węcławski podkreconym strzałęm chciał pokonać Macieja Beldę, bramkarz wybija piłkę w pole
12' dobra akcja Blitz, z 8 metrów uderza Artur Kaleta lecz wspaniale broni Szczucki, swietna parada
13' (1:0) rzut rożny wykonuje Kuba Różanowski, piłka w polu karnym trafia do Michałą Biskupa i po dość przypadkowym strzale wpada do bramki!
15' Artur Kaleta strzela sprzed pola karnego, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny
16' (2:0) rzut rozny znów wykonuje Różanowski, dośrodkowuje idealnie na głowę Michała Biskupa, który pięknym strzałem głową zdobywa swoją drugą bramkę!
20' 100% sytuacja zmarnowana przez Michała Kuśmierza, szkoda bo bramka "do szatni" na pewno zmieniłą by oblicze meczu
22' piękne uderzenie z dystansu Wojtka Ruszkiewicza i jeszcze piękniejsza robinsonada Maćka Beldy! Piłka uderzona z 15 metrów zmierzała wprost w okienko ale Belda cudownie to wyjął
25' Różanowski do KOnrada Cencelewicza ten do Artura Kalety i Artur z piewrwszej piłki minimalnie chybił!
27' (2:1) kontaktowa bramka KP Ogrodomania, znakomitym strzałęm z dystansu Beldę pokonuje Damian Kokociński, uderzył z 15 metrów w sam róg i piłka grzęźnie w siatce
30' rzut wolny dla Ogrodomanii, kąśliwy strzał z około 15 metrów Węcławskiego ale za bardzo w środek bramki
31' Biskup z 8 metrów po ziemi ale nogami broni Szczucki
32' strzał z rzutu wolnego Kuby Różanowskiego przelatuje około 1 metr nad poprzeczką
34' znowu Kuba próbuje szczęścia, strzał jest niecelny za to bardzo mocny;)
36' kontra Ogrodomanii, piłkę przejął Kuśmierz ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i ostatecznie stracił piłkę
39' (3:1) znakomity gol Konrada Cencelewicza, po akcji z lewej strony i podaniu Kuby Różanowskiego strzela idealnie w samo okienko i ustala wynik meczu na 3:1

Ciężkie warunki postawili ekipie Blitza gracze KP Ogrodomania, ale zespół Blitz imponując tym co zawsze, czyli konsekwencją, zaangażowaniem, zgraniem i skuteczną obroną potrafili wygrać ten trudny mecz, mimo tego że grali bez zmienników. Mecz był bardzo wyrównany ale bardziej doświadczona i wyżej notowana ekipa Blitz wyszła z niego zwycięsko, o czym zdecydowały indywidualności a szczególnie świetne zrozumienie między Kubą Różanowskim i Michałem Biskupem przy stałych fragmentach gry, z których padły dwa gole. Zasłużone zwycięstwo Blitz

autor: Paweł Kubów