26.03 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
8 : 3
( 2 : 3 )
Skład: Kmieć, Kaban, Sobański, Nowak, Jaworski, Piędel, Grzywniak
Skład: Maziarz, Słowiński, Zapart, Lesiuk, Ozga, Zapart, Krajewski, Słomiński, Sztandur, Gobis, Tracz, Porczak
7' Radosław Grzywniak
12' Marcin Piędel
19' Radosław Grzywniak
40' Radosław Grzywniak
9' Dominik Porczak
15' Tomasz Słowiński
27' Tomasz Słowiński
30' Dominik Maziarz
37' Łukasz Lesiuk
38' Łukasz Tracz
39' Łukasz Tracz
39' Damian Krajewski
Zawodnik meczu: Dominik Maziarz (Mazi strzelił bramke i zaliczył dwie asysty, trzeba także dostrzec jakie spustoszenie robią jego wejscia w strefę obronną przeciwników co znacznie ułatwia grę kolegom w ataku i jeśli już zdecyduje się podać zawsze jest groźnie)

Nowy sezon, stare zwyczaje. Standardowo zaraz po meczu "dwójki" na boisku zamelduje się "jedynka". Pierwsza ekipa AWL będzie faworytem w starciu z beniaminkiem - FC Zbieraniną. Wojskowi jesienią sięgnęli po złote medale, zimą nie próżnując i również zgarniając najcenniejsze krążki, z tym, że w pierwszej lidze na hali. Zbieranina jak to Zbieranina - tradycyjnie w jednym sezonie spada z najwyższej klasy rozgrywkowej, żeby ponownie tam powrócić w kolejnej edycji. Ekipa Łukasza Kmiecia wraca do Superligi po zdobyciu tytułu mistrzowskiego na jej zapleczu na jesień. Czym obie drużyny mogą się nawzajem potraszyć? Patrząc na statystyki z ubiegłego sezonu obrońcy Zbieraniny powinni lepiej przypilnować Alana Adhama i Marcina Lachowicza. Defensorzy Wojskowych nie mogą natomiast spuszczać z oka Łukasza Nowaka i przede wszystkim niesamowitego Radka Grzywniaka - stałego bywalca siódemek tygodnia, MVP i króla strzelców pierwszej ligi, zdobywcy złotego buta. Pierwszy gwizdek tego ciekawie zapowiadającego się starcia już dziś o 19:55!

3' Dominik Maziarz próbuje zaskoczyć bramkarza strzałęm z 8 metrów, jednak piłka mija długi słupek o metr
7' (0:1) piękny strzał otwiera wynik meczu, Radosłąw Grzywniak uderzeniem sprzed pola karnego przełamuje ręce interweniującego Adama Ozgi i wpada do bramki
9' (1:1) wyrównanie strzałęm z prawego narożnika pola karnego zdobywa Dominik Porczak, jak zaczarowany stał broniący dziś bramki Zbieraniny Łukasz Kmieć
10' Maziarz kolejna próba, tym razem z szóstego metra po ziemi udereza celnie ale dobrze nogami broni Kmieć, rzut rożny
12' (1:2) rajd przez pół boiska Marcina Piędla, strzelił płasko i piłka pod bramkarzem wpada do bramki
13' hokejowa wrzutka po ziemi w pole karne Zbieraniny, piłka mija wszystkich zawodników po kolei i odbija się od słupka!
15' Grzywniak potężnie uderzył z 18 metró, z trudem nogami broni Ozga
15' (2:2) natychmiastowa kontra AWL, Łukasz Lesiuk wykłada piłkę Tomkowi Słowińskiemu i ten strzela przeciw nogom bramkarza Zbieraniny, wyrównanie!
19' (2:3) WOW ! co za gol, Radek Grzywniak wykorzystał złe ustawienie obrony przy rzucie rożnym i strzałęm bezpośrednio z rzutu rożnego zdobywa gola! rzadko się to oglada!!
22' wrzutka Grzywniaka na długi róg, tam do głowy dochodzi Radek Jaworski ale strzela niecelnie
23' Maziarz w kolejnej próbie, efektowny zwód następnie groźny strzał alke piłka nie chce wpaść do suatki, jestem za to pewny że Mazi będzie jeszcze próbował
25' "setka" Łukasza Nowaka ale świetnie w bramce Adam Ozga
27' (3:3) Tomasz Słowiński precyzyjnie w róg, Łukasz Kmieć chcąc bronić nogami nie mial szans dosięgnąć piłki nawet gdyby był długonogą modelką
29' wolny w pobliżu pola karnego wykonuje Grzywniak ale uderza wysoko nad poprzeczką
30' (4:3) Maziarz doczekał się swojej bramki, wykonał dwa świetne zwody czym wkrecił obrońcę w ziemię i wpakował piłkę w sam róg bramki
35' Dominik Maziarz swietne podanie w pole karne, ale podania nie spodziewał się i miał do tego prawo;) Łukasz Lesiuk, nie opanował piłki, która ostatecznie pada łupem obrońców
37' (5:3) Łukasz Lesiuk tym razem bez pomyłki, po podaniu z prawej strony uderza po długim słupku i Łukasz Kmieć musi znów uznać wyższosć strzelca
38' (6:3) Dominik Maziarz zalicza kolejną asystę, tym razem wyłożył piłkę Łukaszowi Traczowi, który nie zmarnował tego doskonałego podania
39' (7:3) koncówka zdecydowanie dla AWL, na listę strzelców wpisuje się Damian Krajewski, Zbieranina opada z sił
39' (8:3) zamieszanie w polu karnym, piłka odbija się jak w pinbalu ostatecznie metr przed linią bramkową dopada do niej Łukasz Tracz, zaliczając tym samym drugą bramkę tego dnia

Mecz bardzo ciekawy, szczególnie dopóty dopóki siły mieli grajacy dziś bez zmian zawodnicy Zbieraniny, którzy pod wodzą Radka Grzywniaka napędzili spopro strachu mistrzom. Końcóka nalezałą jednak do AWL, a szczególnie ostatnie 3 minuty, podczas któych strzelili oni 4 bramki i pogrzebali szanse Zbieraniny na korzystny wynik. Mecz mogł się podobać a jego cream de la cream była bramka Grzywniaka z rzutu rożnego.

autor: Paweł Kubów