Skład: Guziejewski, Deleszkiewicz, Pyrkowski, Łysek, Stępień, Rembiok, Żak, Turek
Skład: Olszewski, Prus, Pochodaj, Zdanowicz, Misztuk, Mól, Tomczyszyn, Urbański, Piątek, Polakowski, Gonciarz, Matusz, Polacki, Witoszek
3' Dawid Olszewski
25' Dawid Olszewski
37' Kamil Zdanowicz
40' Michał Mól
Zawodnik meczu: Mateusz Żak (Mateusz jak zwykjle dużo pracował na sukces swojego zespołu, strzelił dwie bardzo ważne bramki, które ostatecznie przesądziły o wyniku)

Debiut PzB w lidze Wrocbal był niezwykle udany - ekipa Maksyma Rembioka zdeklasowała drugą ligę i wygrywając wszystkie 12 spotkań sięgnęła po złote medale. Przyjaciele z Boiska awansowali tym samym do pierwszej ligi, jednak dostali szansę gry jeszcze wyżej - z Superligi w ostatniej chwili wycofała się drużyna Złotego Lwa i PzB wskoczyło na ich miejsce. Jak rewelacja edycji jesiennej poradzi sobie dwie klasy rozgrywkowe wyżej? W składzie drużyny Rembioka zobaczymy kilka nowych twarzy (m.in. Tomka Guziejewskiego, który jesienią był graczem Astechu), jednak trzon zespołu pozostaje ten sam. W kadrze dalej figurują więc takie gwiazdy jak Mateusz Żak (14 goli na jesień) i Mateusz (jak dobrze pamiętamy w PzB co drugi gracz ma na imię Mateusz) Mrowiec - król strzelców ostatniej edycji, autor aż 35 (a w sumie 42) goli. W AWL II za wiele się nie pozmieniało. Jesienią za strzelanie bramek odpowiadali tam Norbert Tomczyszyn i Marcin Brauer. Niewykluczone, że teraz nieco wspomoże ich Michał Urbański, który nieźle rozstrzelał się zimą, będąc drugim najlepszym strzelcem AWL na hali (razem z kolegami z "jedynki" Michał sięgnął po złoto w pierwszej lidze). Jak poradzi sobie mistrz drugiej ligi z jesieni z siódmą ekipą Superligi zobaczymy już za moment.

2' bezpośredniego strzału z rzutu rożnego próbuje jeden z zawodników AWL II, czujnie przy słupku Mateusz Pyrkowski
3' (1:0) kontra ekipy AWL, piłkę na swojej połowie przejął Dawid Olszewski, pognał sam na bramkę i w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem nie daje szans Pyrkowskiemu
5' szansa dla Przyjaciół, ale Mateusz Żak uderza zbyt wysoko
6' dobry wślizg Pyrkowskiego przerywa groźną kontrę ekipy AWL
10' piękny strzał Maksyma Rembioka, parada Piotra Gonciarza i piłka zostaje sparowana na rzut rożny
10' (1:1) mamy wyrównanie, po cornerze, któy wykonywał Mateusz Żak do piłki dopadł Łukasz Stępień i strzałem w krótki róg wyrównuje stan meczu
13' kontra PzB, Żak pognał prawą stroną boiska, strzela z dość ostrego kąta ale piłka mija słupek
15' strzał w krótki róg Michała Mola, Pyrkowski niezwykle czujnie zagarnia piłkę pod siebie po dobrej interwencji
19' (1:2) piękna bramka Rembioka, po kontrze lewą stroną boiska puścił piłkę płasko w długi róg, bez szans bramkarz AWL
20' Michał Mól psuje dobrą sytuację, będąc sam na sam nie trafia czysto w piłkę i ta przechodzi daleko od bramki
21' z ostrego kąta uderza Mateusz Żak, Gonciarz partuje piłkę na róg
23' (1:3) piękna akcja w polu karnym Mateusza Żaka, któy ograł obrońcę i bramkarza i z najbliższej odległosci pakuje piłkę do siatki, próbował od poczatku meczu, był bardzo aktywny co przynosi skutek bramkowy
25' (2:3) gol popularnego Zoli czyli Dawida Olszewskiego, pięknym strzałem w długi róg tuż przy ziemiu nie daje szans na skuteczną obronę Pyrkowskiemu
30' (2:4) czwarta bramka dla PzB, strzelcem ponownie Mateusz Żak, piłka uderzona po krosie po drodze dotyka jednego z obrońcó AWL co skutkuje zmianą kierunku, zdezorientowany Gonciarz nie miał żadnych szans na obronę
35' wspaniałą opkazja by odebrać nadzieję AWL, ale Adam Deleszkiewicz będąc metr od bramki, nie zdołął skierować dosrodkowanie z lewej strony do siatki, piłka była na niewygodnej dla napastnika wysokosci ale powinien  to skończyć!
37' wspaniała parada, obrona meczu Mateusza Pyrkowskiego po znakomitym strzale głową Michałą Mola! co za refleks!
37' (3:4) Zdanowicz po pięknym strzale w okienko daje jeszcze nadzieję AWL, mają 3 minuty czy potrafia je wykorzystać?

Jeśli ktoś miał wątpliwości czy PzB po wejściu awansem do superligi poradzą sobie w niej, po dzisiejszym spotkaniu powinien je porzucić, bo drużyna zagrała świetne spotkanie, wygrywajac z zawsze groźnym AWL II. Mimo braku króla strzelców i jednego z liderów PzB Mateusza Mrowca, który zrobił sobie przerwę od gry, ale z tego co wiem wróći na jesieni, Przyjaciele powinni być rewelacją tego sezonu i namawiam na śledzenie ich poczynań na boiskach Wrocbalu. Mecz bardzo ciekawy, wyrównany, chciałbym oglądać więcej takich spotkań.
autor: Paweł Kubów