15.05 godz. 18:20, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
( 0 : 2 )
Skład: Wolan, Lenartowicz, Matura, Kopeć, Mazurkiewicz, Strykowski, Provatas
Skład: Kosiński, Jaworski, Trzciński, Tyrakowski, Grabowski, Duda, Gaik, Stasiak
5' Łukasz Matura
11' Michał Strykowski
29' Łukasz Matura
32' Łukasz Matura
40' Michał Strykowski
Zawodnik meczu: Michał Strykowski (Strzelec 2 bramek i autor 1 asysty, świetny drybling i aktywność. Wyróżnienie dla Łukasza Matury, strzelca dwóch bramek.)

Spotkanie sąsiadów z dolnej części tabeli. GSC jeszcze w tym sezonie nie zdobyło punktów, a Czarny Byk zanotował jedną wygraną, jednak w 6 pozostałych meczach musiał skapitulować. Na Estadio de Kuźniki dość mocno wieje i wygląda, jakby miało zacząć padać, więc rozstawiliśmy namiot dla dobra swojego i drużyn, które zechcą schować swoje rzeczy przed zamoczeniem. Czarny Byk dzisiaj zagra bez zmian, a GSC z jednym rezerwowym, więc chyba nie ma co liczyć na porażające widowisko, ale mamy nadzieję, że zespoły nam pokażą, że jednak chcą wygrywać.

1' Pierwsza akcja i Jarosław Grabowski strzela na bramkę z dwudziestu metrów. Bramkarz źle interweniuje i po słupku pilka wypada na róg.
5' (0:1) Michał Lenartowicz podaje wzdłuż linii końcowej do Lukasza Matury, który z trzech metrów pokonuje bramkarza.
9' Michał Strykowski pokonał odległość całego boiska, mijając zawodników przeciwnika, ale w ostatnim momencie skiksował w polu karnym.
11' (0:2) Strykowski dostaje podanie w polu karnym i strzałem od słupka podwyższa wynik.
12' Łukasz Matura strzela z dwunastu metrów, jednak piłka przelatuje koło słupka.
15' Lenartowicz dostaje wrzutkę z autu. Bramkarz źle piąstkuje, ale zawodnik Czarnego Byka nie potrafił tego wykorzystać.
21' Strykowski zagrywa w tempo do Macieja Kopcia, ale ten strzałem z pięciu metrów nie trafia w bramkę.
26' Strykowski uderzeniem z rzutu wolnego nie trafia w bramkę.
28' Tomasz Mazurkiewicz dostaje podanie z autu, a piłka po uderzeniu główką uderza w słupek.
29' (0:3) Strykowski idealnie podaje do Matury, a ten dobrze dokłada nogę i posyła piłkę w długi róg.
30' Jedna z niewielu akcji GSC zakończona strzałem. Adrian Stasiak uderza piłkę z piętnastu metrów, ta leci w kierunku okienka, ale na posterunku bramkarz.
32' Za popychanie i ciągnięcie podczas akcji przeciwnika żółtą kartką ukarany zostaje Łukasz Matura.
34' Maciej Kopeć z narożnika pola karnego trafia piłką w bramkarza.
40' (0:4) Strykowski uderzeniem z liniii pola karnego, po którym piłka odbiła się od obu słupków i wpadła do bramki, ustala wynik spotkania.

Mecz wybitnie jednostronny. Na palcach jednej ręki można by policzyć akcje GSC MDM. Czarny Byk od początku spotkania narzucił twarde warunki gry, a Strykowski z Maturą rozbili obronę przeciwnika.

autor: Jacek Śliz