16.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Kamil Struski
4 : 3
( 1 : 2 )
Skład: Szycher, Lenartowicz, Wolan, Matuszny, Strykowski, Klimisz
Skład: Nowaczyński, Harewski, Tobjasz, Fabijanowski, Szymanowski, Przybyłko, Szymanowski
6' Michał Strykowski
11' Michał Strykowski
38' Michał Strykowski (Rzut karny)
3' Radosław Tobjasz
26' Marek Szymanowski
39' Mateusz Fabijanowski
40' Aleksander Nowaczyński
Zawodnik meczu: Michał Strykowski (Mimo przegranej ten zawodnik nie zawiodł, strzelił hattricka i na jego barkach spoczywałą ofensywna gra zespołu Czarny Byk. Wyróżnić należy także Aleksandra Nowaczyńskiego za zaangażowanie i ostatnią zwycięską bramkę)

Ostatni mecz dzisiaj to pojedynek z drugiej lidze między Czarnym Bykiem a KPMG Audyt Team, zespół Audyt Team zjawił się w liczbie 7 zawodników, nasomiast Byki zagrają dziś tylko w 6-ciu. Na papierze więc wydaje się wszystko jasne i wyżej notowany i do tej pory zwycięski KPMG Audyt Team wystąpi w roli faworyta, ale nie lekceważyłbym zespołu w którym występ0uje zawsze groźny Michał Strykowski. Jak będzie w rzeczywistosci, przekonamy się za okolo 45 minut.

3' (1:0) Aleksander Nowaczyński wykłada piłkę Radosławowi Tobiaszowi a ten zamykając akcję z prawej strony bramki Tomasza Szychera
5' rzut rożny dla KPMG Audyt Team, piłka trafia do Aleksandra Nowaczyńskiego, ten rzuca piłkę na długi słupek gdzie akcję zamyka Mateusz Fabijanowski, lecz z bliska nie trafia w bramkę
6' (1:1) Rafał Wolan zagrywa do Michała Strykowskiego a ten mocnym uderzeniem pokonuje Piotra Harewskiego!
8' Mateusz Matuszny uderza z pierwszej piłki, strzał jest celny ale w sam srodek bramki, i łatwo broni to Harewski
11' (1:2) Rafał Wolan strzela mocno, broni Harewski ale do piłki dopadł Strykowski, wziął obrońcę na plecy i uderzył z półobrotu nie do obrony dla Piotra Harewskiego!
13' Marek Szymanowski nie opanował piłki w polu karnym po dobrym podaniu, zmarnowana szansa na bramkę
16' dwukrotnie świetnie broni Tomasz Szycher, najpierw broni groźny strzał Nowaczyńskiego a następnie dobitkę jednego z napastników Audyt Team
19' w sytuacji jeden na jeden Rafał Wolan trafia w bramkarza
21' poprzeczka po strzale Radka Tobjasza, potężny strzał, piłka odbita od poprzeczki odbija się jeszcze o murawę przed linią bramkową i obrona wybija ją w pole
25' Mateusz Matuszny zagrywa na długi słupek do Piotra Klimisza zamykającego akcję, wspaniale broni Harewski, stuprocentowa sytuacja!
26' Tobjasz z dystansu wysoko nad bramką
26' (2:2) znakomita wrzutka Nowaczyńskiego na przeciwległy słupek, gdzie wbiegajacy w pole karne Marek Szymanowski strzela nie do obrony, jest remis!
28' świetną sytuację marnuje Fabijanowski, mając 100% sytuację trafia w słupek
32' Matuszny po kontrze Byków uderza z dystansu, piłka po rykoszecie wychodzi na corner
34' mocny strzał z ostrego kąta Marka Szymanowskiego, piłka mija słupek
37' z lini bramkowej piłkę wybija bramkarz po strzale Krzysztofa Szymanowskiego!
38' (2:3) rzut karny po faulu w polu karnym na Mateuszu Matusznym, do piłki podchodzi as ataku Byków Strykowski i nie daje szans Harewskiemu! Byki wychodzą na prowadzenie!
39' (3:3) rzut wolny dla Audyt Team, Nowaczyński strzela w mur ale piłkę dostaje Fabijanowski i wyrównuje!
40'(4:3) GOLL! fatalne rozpoczęcie gry po stracie gola przez Byki,Nowaczyński  przejął piłkę zaraz po rozpoczęciu gry, pognał na bramkę i strzelił zapewne zwycięskiego gola!

To był wieczór pełen emocji i ostatni mecz także nam takowych dostarczył. Faworyzowany zespół KPMG Audyt Team wyszarpał 3 pkt Czarnym Bykom w ostatnich sekundach spotkania. Tak jak pisałem w słowie wstępu, Michał Strykowski grał jak zwykle swietnie i Czarny Byk był bardzo blisko wygranej. czego zabrakło? Wg mnie sportowej złosci, której nie umiem dostrzec w zespole którego kapitanem jest Rafał Wolan. Nad tym Byki powinny popracować, gdyż ostatnia bramka to efekt zaniedbania, rozkojarzenia i niefrasobliwosci. Szkoda bo grając w osłąbieniu spisywali się znakomicie. Ambiicja i wola walki dala zwycięstwo KPMG Audyt Team i za to należą się gratulacje, grali do konca i przyniosło to efekt.

autor: Paweł Kubów