11.04 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Janikowski
( 0 : 1 )
Skład: Wiktorowski, Andrunyk, Baran, Rychel, Pondel, Czuchraj, Leszczyński, Niciński
Skład: Szycher, Lenartowicz, Wolan, Matuszny, Strykowski, Provatas, Klimisz
13' Piotr Baran
25' Misza Andrunyk (Rzut karny)
32' Misza Andrunyk
33' Tomasz Szycher (Gol samobójczy)
23' Mateusz Matuszny
27' Michał Strykowski
31' Piotr Klimisz
Zawodnik meczu: Mateusz Matuszny (Najbardzien aktywny zawodnik dzisjejszego meczu, autor dwóch bramek. Sprawiał najwięcej problemów przeciwnikom. )

Obie drużyny przystępują do meczu z zerowym dorobkiem punktowym. Jeśli by spojrzeć na historię spotkań między trymi rywalami, faworytami wydają się być gracze JCD, ale po dwóch porażkach Byki pałają żadzą wygranej, więc przed nami miejmy nadzieję emocjonujący spektakl! Zaczynamy!

3' w znakomitej sytuacji michał Strykowski przegrywa pojedynek sam na sam z Kubą Pondlem! Swietna interwencja bramkarza!
4' Karol Leszczyński zagrywa ładne dokładne długie podanie w pole karne na głowę Marcina Wiktorowskiego, ten dochodzi do strzału ale uderza niecelnie, ładna akcja
5' Wiktorowski w zamieszaniu podbramkowym znalazł miejsce na strzał, ale nie przymierzył dokłądnie i piłka mija bramkę
7' Marcin Niciński znalazł Wiktorowskiego tuż przed bramką Tomasza Szychera, Wiktorowski dwukrotnie strzela lecz znakomicie spisał się Szycher, który broni strzał z najbliższej odległości, stuprocentowa szansa
10' Mateusz Matuszny strzela z narożnika pola karnego na długi słupek bramki Pondla, piłka mija słupek o metr
13' (0:1) gol! Karol Leszczyński kolejny raz celnie podaje, tym razem adresatem zagrania jest Piotr Baran, który przejął piłkę na 5 metrze i wślizgiem pokonuje Tomka Szychera, 1:0 dla JCD!
17' rzut rożny dla Jacierpiedolę, dobre dośrodkowanie ale nikt nie doszedł do strzału
23' (1:1) znakomita akcja Czarnego Byka, lewą stroną pociągnął Rafał Wolan, będąc na wysokości pola karnego zagrał wzdłuż linii do nadbiegającego z prawej strony Mateusza Matusznego, który uderzył wewnętrznym podbiciem z pierwszej piłki w sam róg, Jakub Pondel zupełnie bez szans, jest 1:1
23' (2:1) w tej samej minucie tuż po rozpoczęciu gry ze środka pola przez JCD Marcin Niciński stracił piłkę w środku pola, piłka trafia do Matusznego, który strzela z 8 metrów, piłka odbija się od słupka i wpada do siatki bezradnego Jakuba Pondla
25' (2:2) kontrowersyjny rzut karny po zagraniu ręką, przynajmniej według graczy Czarnego Byka, którzy szukają analogii w niedawnym meczu Ligi Mistrzów, gdzie miała miejse podobna sytuacja, ja nie podejmuję się rozstrzygnięcia sporu, wiec polegajmy na faktach, a są one takie, ze Andrzej janikowski dyktuje rzut karny, do którego podchodzi Misza Andrunyk, który myli bramkarza i pewnie zdobywa wyrównanie!
26' strzał z 20 metrów Matusznego, pewnie do koszyczka łąpie piłkę Pondel
27' (3:2) indywidualna akcja Michała Strykowskiego lewą stroną boiska, mocny strzał z dość ostrego kąta i Jakub Pondel pokonany po raz trzeci, znakomita akcja Strykowskiego
29' wrzutka w pole karne do Marcina Nicińskiego, nie doskoczył jednak i nie był w stanie uderzyć głową
31' (4:2) fatalny błąd Kuby Pondla, który mając juz piłkę w rękach wypuszcza ją między włąsnymi nogami, tam stał Piotr Klimisz, któy lekko piętą kieruje piłkę do siatki, bramka w 100% obciąża konto bramkarza JCD
32' (4:3) jest kontaktowy gol! Michał Rychel z rzutu rożnego wykłada piłkę przed pole karne do Miszy Andrunyka, a ten znakomicie uderza i bez szans jest Tomasz Szycher, brawo piękny strzał!
33' (4:4) wyrównanie! Łukasz Czuchraj wybijał aut, posłał piłkę w pole karne, tam do piłki doszedł bramkarz Tomasz Szycher, który tak niefortunnie łapał piłkę, że wrzucił ją do własnej siatki, kolejny błąd bramkarza w tym meczu, tym razem po drugiej stronie boiska, stan meczu 4:4
35' Misza Andrunyk z 15 metrów trafia w słupek! Co za pech! to mogła być piłka meczowa
39' wrzutka w pole karne do Andrunyka, ten doskakuje do głowki jednak strzela odwrócony tyłem do bramki i nie jest w stanie zaskoczyć bramkarza
40' SŁUPEK!! tym razem furę szczęścia mieli gracze JCD, najlepszy dziś na boisku Mateusz Matyszny przeprowadził rajd, po czym uderzył lecz milimetrów zabrakło aby strzał zmienił się na bramkę!

Sprawiedliwy podział punktów, bardziej wyrównany skład ma na pewno JCD, lecz wiecej indywidualności dziś było po stronie Czarnego Byka, i to właśnie dwaj najlepsi zawodnicy tej drużyny stanowili największe zagrozenie, mowa oczywiscie o Mateuszu Matusznym i Michale Strykowskim, któzy raz po raz nękali obronę i bramkarza JCD. Świetna skutecznosć Miszy Andrunyka pozwoliła jednak ekipie JCD wyrównać i dotrwać z tym wynikiem do końca. Nie najlepszy dzień mieli obaj bramkarze, któzy solidarnie wbili sobie po jednym golu. Podsumowując: momenty były, a wynik nie krzywdzi żadnej ze stron.

autor: Paweł Kubów