04.04 godz. 19:10, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
6 : 1
( 1 : 0 )
Skład: Szycher, Wolan, Matuszny, Kopeć, Matuszny, Strykowski
Skład: Szewczyk, Leśniowski, Vevrinec, Shkurikhin, Jaszczyk, Jeziorski, Brzezicki, Szandrocho
38' Przemysław Matuszny (Rzut karny)
20' Damian Leśniowski
25' Damian Szewczyk
27' Damian Szewczyk
28' Josef Vevrinec
31' Josef Vevrinec
37' Damian Leśniowski
40' Damian Szewczyk
Zawodnik meczu: Damian Szewczyk (Dobroduszny, świetnie wyszkolony technicznie, bramkostrzelny, asystujący. Taki piłkarz w składzie to prawdziwy skarb. Podobnie jak Leśniowski, któremu należy się wyróżnienie.)

FC AmRest sezon zaczął z przytupem i na dzień dobry spuścił konkretny łomot GCS MDM. Po cztery gole w tym spotkaniu zdobyli Damian Szewczyk, Damian Leśniowski i Evgenii Shkurikhin. Po tym imponującym zwycięstwie team Szewczyka objął prowadzenie w najniższej klasie rozgrywkowej. Czarny Byk natomiast w pierwszej kolejce wypadł słabo i uległ Axiom United 2:5, co przełożyło się na trzecią od końca lokatę. Jeśli forma sprzed świąt zostanie podtrzymana AmRest powinien zgarnąć łatwe trzy oczka. Pierwszy gwizdek tego spotkania usłyszymy już za chwilę, a w roli operatora wcześniej wspomnianego gwizdka wystąpi powszechnie znany i lubiany arbiter Andrzej Malec.

4' - Michał Strykowski zagrywa do Maćka Kopcia, a ten uderza, jednak nieznacznie się myli.
8' - Strykowski w pojedynkę poszedł na bramkę AmRestu, jego strzał dobrze broni golkiper AmRestu Kacper Jeziorski.
9' - Uderzenie Leśniowskiego, futbolówka wędruje obok słupka.
10' - Strzał zza pola karnego w wykonaniu aktywnego Leśniowskiego, Szycher wybija piłkę przed siebie.
12' - Któryś z graczy AmRestu trafia futbolówką w słupek, gdyby wrocbalowy fotograf nie był zajęty przeszkadzaniem i pokazywaniem mi jakiś głupot na swoim smartfonie może i napisałabym Wam kto to taki.
13' - "Tata, widziałam dwa dwa!" - wykrzykuje zza linii bocznej córeczka Josefa Vevrinca. Z takimi kibicami AmRest bez punktów do domu wrócić nie może.
15' - Filip Jaszczyk uderza zza pola karnego, Szycher zbija to do boku i mamy jedynie rzut rożny.
16' - Fantastycza wrzutka z obrony na stojącego w polu karnym Shkurikhina, ten decyduje się na strzał głową, brakuje w tym wszystkim jednak celności.
18' - AmRest dalej w natarciu, tym razem na tapecie Jędrzej Brzezicki. Górą z opresji wychodzi Tomek Szycher.
20' - (1:0) Ładne uderzenie zza pola karnego autorstwa Leśniowskiego, Szycher próbuje interweniować, jednak nie sięga ręką piłki i na chwilę przed gwizdkiem obwieszczającym przerwę AmRest obejmuje prowadzenie! "Kto podawał?" - dopytuje arbiter. "Ja sam sobie" - nieskromnie odpowiada autor gola. Nic z tego Panie Damianie, asysta idzie na konto Jędrzeja Brzezickiego.
21' - Piłka po strzale Byków ląduje w krzaczorach, niezbędne jest wysłanie ekspedycji poszukiwawczej w okoliczną dżunglę.
22' - Leśniowski uderza, a piłka mija słupek i leci w stronę szkoły. Jeszcze chwila i nie będzie czym grać.
23' - Poziom spotkania wskoczył na level międzygalaktyczny. Jedna piłka wróciła, jednak chwilę później ponownie wylądowała w kuźnickiej dżungli.
25' - (2:0) Koniec walenia piłką po krzaczorach. Swoje show zaczyna Damian Szewczyk, który jak w masło wjechał sobie w obronę Czarnego Byka, a później uderzył z pola karnego na pełnym luziku pokonując Tomka Szychera. Tym razem Panie Leśniowski asystę zapisujemy na Pana koncie. "Panowie, kluczowe podanie od tyłu! Miałem udział! Pół asysty!" - nie możemy zapominać także o nieocenionym wkładzie w tę akcję bramkarza AmRestu Kacpra Jeziorskiego.
26' - Mateusz Matuszny trafia piłką w boczną siatkę. "Ja bym zaliczył" - wesoło komunikuje rozgadany Jeziorski. Andrzej Malec jednak zaliczać nie ma zamiaru i nadal mamy dwa zero dla teamu Szewczyka.
27' - Wielkie brawa dla Christiano Shkurikhina za efektowną przewrotkę, aż szkoda, że to nie wpadło!
27' - "Nie chciałem żeby biegli" - komunikuje dobroduszny Damian Szewczyk, który zatrzymuje piłkę zmierzającą na aut rękami. Rywal docenia to poświęcenie i próbuje nakłonić arbitra, żeby jednak zmienił zdanie i żółty kartonik schował do kieszeni, ale Andrzej Malec jest nieugięty. W końcu trzeba utrzymać prowadzenie w rankingu najbardziej kartkujących arbitrów (za pierwsze miejsce  na koniec sezonu jest nagroda - pobyt w SPA z samym Marcinem Wiktorowskim), więc Andrzej musi nabijać sobie statystyki. Szewczyk schodzi na dwie minuty do boksu, gramy dalej.
28' - (3:0) AmRest gra w osłabieniu, ale nie przeszkadza to w zdobywaniu goli. Córeczka Vevrinca widziała dwa dwa, a tu proszę - już trzy zero. W roli bohatera akcji sam tata, w roli antybohatera kiper Byków, który konkternie zbabolił i wpuścił do siatki strzał z gatunku "anemiczny szczur".
31' - (4:0) Świetna akcyjka AmRestu, Byki zostają rozklepane przez trio Leśniowski - Szewczyk - Vevrinec!
37' - (5:0) Akcja dwa na jeden, Szycher już wie co za chwilę się stanie i nie za wiele może podziałać, żeby temu zapobiec. Szewczyk podaje do Leśniowskiego, a ten po raz drugi wpisuje się na listę strzelców!
38' - (5:1) W polu karnym faulowany zostaje Przemek Matuszny, a arbiter Malec sięga po gwizdek, więc nietrudno ogarnąć jaki będzie werdykt. Karnego na gola pewnym strzałem zamienia sam poszkodowany!
39' - Strykowski strzela z pola karnego, prosto w gadułę Jeziorskiego.
40' - (6:1) Kropkę nad "i" stawia świetnie wyszkolony technicznie Damian Szewczyk, który popatrzył, przymierzył, uderzył zza pola karnego i nie dał szans Szycherowi. Asystę przy tym trafieniu zapisujemy Shkurikhinowi.

Córeczka Vevrinca widziała dwa dwa, chodziło chyba jednak o numer na koszulce jej taty, a nie o wizję samego wyniku. My widzimy 6:1 i możemy z czystym sumieniem stwierdzić, że było to w pełni zasłużone zwycięstwo. AmRest był drużyną lepszą, aktywniejszą, skuteczniejszą i zasłużył na trzy oczka w tym starciu. O kolejne punkty lider drugiej ligi powalczy z Velicante. Byki czeka natomiast potyczka z JaCierpieDole FC.