27.03 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Andrzej Malec
5 : 2
( 2 : 1 )
Skład: Szycher, Lenartowicz, Owczarek, Matuszny, Mazurkiewicz, Strykowski
Skład: Różewicz, Pastuła, Jaczewski, Malanowski, Langowski, Kądzioła, Buda, Dusza, Łabędzki, Wojciechowski, Woźniak, Bożek
6' Michał Strykowski
28' Michał Lenartowicz
12' Szymon Łabędzki
15' Damian Dusza
28' Damian Dusza
29' Piotr Wojciechowski
31' Piotr Wojciechowski
Zawodnik meczu: Damian Dusza (Zdecydowanie najbardziej aktywny pośród graczy Axiom. Nie tylko strzelił 2 bramki i zaliczył asystę, ale kreował grę zespołu i wszędzie go było pełno. Wyróżnienie dla Piotra Wojciechowskiego.)

Dzisiaj zaplanowano tylko jedno spotkanie w ramach drugiej ligi - w akcji ujrzymy drużyny Axiom United i Czarnego Byka. Jesienią ekipa Pomarańczowych Świrów rywalizowała w pierwszej lidze, rywalizacja okazała się jednak średnio udana i przełożyła się na zaledwie siedem oczek i przedostatnią lokatę, co równoznaczne było ze spadkiem. Czarny Byk zajął natomiast na jesień dziewiąte miejsce w drugiej lidze. Przerwę w rozgrywkach na Kuźnikach obie drużyny spędziły bardzo pracowicie - Axiom grał na hali, Byki pod balonem. Komu zimowe granie wyjdzie na dobre i przełoży się na lepszą formę na wiosnę? Kto będzie w lepszej dyspozycji strzeleckiej w najbliższy wtorek? Damian Dusza, a może Przemek Matuszny? A może zupełnie ktoś inny zapracuje sobie na tytuł gracza meczu? Już za chwilę poznamy odpowiedź na te pytania!

Czarny Byk zaczyna bez zmian, mogliby "pożyczyć" kogoś od Axiomu, który ma 5 zmienników.
3' Pierwsza akcja Axiomu - Wojciechowski do Bożka przed pole karne, ale bramkarz daje radę na raty wyłapać strzał.
5' Wojciechowski dostaje piłkę przed polem karnym, obraca się z nią i obija słupek, ale tylko z zewnątrz.
6' (0:1) Pierwsza akcja Czarnego Byka i to jak udana. Rafał Wolan wypuszcza Michała Strykowskiego, a ten uderza kozłującą piłkę lewą nogą (najprawdopodobniej dużym palcem) i daje prowadzenie swojemu zespołowi.
11' Axiom troszkę oszołomiony stratą gola - pomimo całkowitej dominacji na przedpolu - nie potrafi oddać strzału.
12' (1:1) Przebudził się Szymon Łabędzki i po pierwszym strzale wyciągniętym przez bramkarza dobitka skutecznie doprowadza do wyrównania.
15' (2:1) Axiom wychodzi na prowadzenie po tym, jak Damian Dusza minął dwóch rywali i atomowym uderzeniem w krótki róg przełamał ręce Szychera, a piłka znalazła się w siatce.
16' Kolejna szansa dla Duszy, mocny strzał z półobrotu, ale tym razem czujnie bramkarz Byka.
18' No i znowu ten Dusza, tym razem brakło ledwie centymetrów.
18' Jedna z niewielu akcji Czarnego Byka, ale dobre dośrodkowanie Wolana nie ma kto zamknąć.
19' Jeszcze raz Byk, tym razem Strykowski wrzuca piłkę Wolanowi, ale główka niezbyt celna.
22' Szybka kontra Axiomu, ale Wojciechowski nie zdołał dołożyć nogi.
23' Woźniak do Wojciechowskiego, ale strzał na raty wyłapuje Szycher.
25' Pastuła do Woźniaka, ten do Duszy, ale nie udaje się oddać strzału. Zawodnik Axiomu upada w polu karnym i domaga się rzutu karnego, ale sędzia mówi "gramy"!
27' Wolan sprzed pola karnego dość niecelnie - nie zauważył lepiej ustawionego Matusznego, który bez trudu mógł wpakować piłkę do "pustaka".
28' Znowu dobrze ustawiony Matuszny, ale ponownie nie otrzymał podania.
28' (3:1) Jak to mówi piłkarskie powiedzenie - "niewykorzystane sytuacje się mszczą". Damian Dusza strzela idealnie koło słupka i zwiększa prowadzenie Axiomu.
28' (3:2) Szybko jednak odgryza się Byk - Matuszny strzela obijając słupek, ale Lenartowicz dobrze się ustawia i mocnym strzałem z woleja zmniejsza dystans.
29' (4:2) Rozwiązał się nam worek z bramkami. Pastuła do Wojciechowskiego, ten obraca się z piłką i po jego strzale bramkarzowi Byka pozostaje jedynie po raz 4-ty wyciągać futbolówkę z siatki.
32' (5:2) Jest kolejna bramka! Szycher źle zagrał do obrońcy i Dusza obsługuje idealnie Wojciechowskiego, który nie ma problemów z umieszczeniem piłki w bramce.
35' Dobre podanie od Kądzioły otrzymał Wojciechowski, ale nie udało się ustrzelić hattricka. Byka ratuje poprzeczka.
37' Kądzioła z rogu pola karnego wystrzeliwuje piłkę niemal w kosmos.
38' Znowu Kądzioła, tym razem zdecydowanie lepiej, ale piłka mija bramkę.
39' Wolan z główki i naprawdę niewiele brakowało, aby zmniejszyć rozmiary porażki.
40' Malanowski obok słupka.

Czarny Byk bez zmian był niejako skazany na pożarcie, ale starał się grać mądrze taktycznie i "kąsać" rywala. Tak też zdobyli pierwszą bramkę i przez kilka minut to oni prowadzili. Jednak Axiom po początkowym szoku poprawił swoją grę i jeszcze przed przerwą udało im się wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca. Szacunek dla Byków za twardą grę do końca, mimo barku zmian, ale 3 punkty idą na kontu Axiomu.

autor: Jacek Śliz