22.05 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Damian Pasternak
2 : 0
( 0 : 0 )
Skład: Puchała, Olejnik, Krzyżanowski, Darmochwał, Jakubowski, Słonecki, Fabisz, Piasecki, Zięcina, Kos
Skład: Zadorożny, Korsak, Gołaczyński, Gołaczyński, Żyniewicz, Nowakowski, Topornicki, Skorupa, Kołodziej, Głębicki
27' Krzysztof Kołodziej
32' Jan Głębicki
Zawodnik meczu: Tadeusz Zadorożny (Tadek wskoczył między słupki bramki Rycerzy Ni i został ich bohaterem. Golkiper zanotował wiele kapitalnych interwencji i dzięki niemu koledzy mogą cieszyć się z odniesienia wygranej. )

Podobnie jak CSWIiCH, tak Rycerze Ni udanie spłacają kredyt zaufania, jakim obdarzyli ich organizatorzy, mimo spadku dając im ponową szansę występowania w 1 lidze. W tej zawodnicy Piotra Gołaczyńskiego zajmują wysokie, drugie miejsce i również mają nadzieje na awans. Teraz na ich drodze stanie ekipa beniaminka, czyli Astechu. Ekipa Roberta Puchały i Piotra Jakubowskiego co prawda znajduje się nad strefą spadkową, ale tej wiosny gra w kratkę i trudno powiedzieć, czego możemy się po niej spodziewać w starciu z Rycerzami? Czy uda im się zatrzymać będącego w bardzo dobrej formie strzeleckiej - Przemysława Topornickiego? Czy ten zostanie katem "niebieskich", którzy ostatecznie będą musieli się pogodzić z zerowym dorobkiem punktowym?

2' Aleksander Darmochwał może otworzyć wynik spotkania, ale z najbliższej odległości, w dość trudnej sytuacji, przenosi futbolówkę nad poprzeczką.
3' Odpowiedź Rycerzy Ni i gola może strzelić Krzysztof Kołodziej, ale z pola karnego uderza tuż nad bramką Astechu!
6' Przemysław Topornicki obraca się z rywalem na plecach, ale jego strzał z woleja jest bardzo niecelny, a po piłkę trzeba się pofatygować, aż za piłkołap za bramką przeciwników!
11' Michał Żyniewicz prostopadle zagrywa w pole karne do Przemysława Topornickiego, a ten finalizuje całą akcję strzałem po ziemi - obok słupka.
13' Ładnie poklepał Marcin Krzyżanowski z Dawidem Fabiszem, a po chwili uderzenie tego drugiego instynktownie broni Tadeusz Zadorożny. Po chwili mamy dobitkę "Krzyżaka", ale z niej bramki nie będzie, gdyż obrońca Astechu nie trafił czysto w piłkę!
16' Kolejna efektowna akcja Astechu. Puchała do Fabisza, Fabisz do Piaseckiego, który zgrywa "ze ściany", a uderzenie Fabisza zza pola karnego udanie nogami broni Zadorożny!
20' Fabisz zgrywa piłkę do nadbiegającego Darmochwała, a ten bez przyjęcia przenosi ją tuż nad poprzeczką!
21' Strzał Marcina Krzyżanowskiego z dystansu - "Panu Bogu w okno", a ściślej mówiąc, wysoko nad piłkołapem za bramką Rycerzy Ni.
2
3' Kontuzja Przemysława Topornickiego wyklucza go z gry do końca meczu! Czy bez swojego strzelca Rycerze Ni dzisiaj coś ukłują?
25' Fabisz do Piaseckiego i instynktownie po tym strzale interweniuje Zadorożny.
26' Dobra interwencja Zięciny po uderzeniu Jacka Gołaczyńskiego z dystansu!
27' (1:0) - W końcu mamy gola w tym spotkaniu! Żywiołowa wymiana zdań w obronie Astechu, w efekcie brak koncentracji i krycia, a doświadczeni Rycerze Ni to wykorzystują, bowiem Kołodziej z zimną krwią pokonuje Zięcinę!
30' Astech powinien doprowadzić do wyrównania, ale wybornej sytuacji nie wykorzystuje Fabisz, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem przenosi futbolówkę obok bramki.
30' Michał Kos huknął z powietrza, a Zadorożny z trudem przenosi futbolówkęnad poprzeczką.
31' Po centrze Piaseckiego z narożnika boiska do strzału z główki dochodzi Kos i uderza minimalnie obok słupka!
32' (2:0) - Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak jest i tym razem! Jan Głębicki dostaje piłkę przed pole karne przeciwników i mając trochę miejsca wokół siebie, decyduje się na uderzenie z półobrotu po którym futbolówka wpada do siatki idealnie przy słupku, obok bezradnego golkipera!
35' Kołodziej urywa się obrońcom i oddaje strzał z powietrza, po którym Zięcina świetnie zbija piłkę do boku!
35' Płaskie uderzenie Fabisza zza pola karnego i kolejna dobra interwencja nogami w wykonaniu Zadorożnego!
36' Z piłką w pole karne wpada Piasecki, ale jego strzał przelatuje wysoko, a to wysoko nad poprzeczką!
39' Zadorożny jest dzisiaj zaporą nie do przejścia dla napastników Astechu. Kolejna parada golkipera Ni, tym razem po mocnym strzale Piaseckiego!

Rycerze Ni nie zawiedli i podobnie jak CSWIiCH zanotowali wygraną. Łatwej przeprawy jednak nie mieli, bowiem Astech grał bardzo dobrze, dominował, ale trafił na zaporę nie do przejścia, którą był bramkarz - Tadeusz Zadorożny. Ten wielokrotnie ratował skórę swoim kolegom, a Ci jego wysiłku nie zmarnowali i pod bramką przeciwników zrobili swoje. Efekt? Strzelone dwa gole, trzy punkty zdobyte i pozycja wicelidera obroniona! Co do ekipy Piotra Jakubowskiego i Roberta Puchały to przegrała piąty mecz w sezonie i choć ma punkt przewagi nad strefą spadkową, to musi mieć się na baczności, gdyż rywale również zrobią wszystko, aby pozostać na zapleczu Superligi na kolejny sezon! Następnym razem Astech zmierzy się z zamykającym tabelę Capgemini, a Ni zagrają z Za Bezpieczny Weekend.