18.04 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
Skład: Waleszczyński, Zając, Czarnecki, Mosiej, Rumin, Śliżewski, Zając, Dudek, Polski, Szabłowski
Skład: Matczak, Purtak, Zając, Stańczyk, Baran, Stokłosa, Gołaczyński, Rybiałek, Binek, Sikora
4' Piotr Zając
11' Piotr Zając
13' Adam Mosiej
24' Piotr Zając
31' Krzysztof Waleszczyński
2' Michał Stokłosa
Zawodnik meczu: Piotr Zając (Robił to co powinien robić napastnik - strzelał gole. Oprócz tego aktywnie kicał po murawie i skupiał na sobie uwagę defensywy Capgemini. Gratulujemy hat-tricka Piotrowi, ale nie zapominamy też o Dudku, któremu za dziś także należy się wyróżnienie.)

Jedynym pojedynkiem zaplanowanym na środę w ramach pierwszej ligi będzie starcie Capgemini z Fulanito. Szybki rzut oka na tabelę i już mamy wytypowanego faworyta. Capgemini szczęścia do zdobywania punktów w tej edycji nie ma - zespół Tomka Purtaka musiał już uznać wyższość Leroy Merlin, Wybrzeża Klatki Schodowej i ostatnio Rycerzy Ni i jako jedyna drużyna z zerowym dorobkiem punktowym okupuje ostatnią lokatę. Fulanito rozegrało w tej edycji tylko jeden mecz, ale udowodniło w nim, że forma po zimie jest naprawdę dobra i tyczy się to praktycznie każdej formacji. Każdy inny rezultat niż wygrana Szachownic będzie dla nas zaskoczeniem. Czy Capgemini będzie stać na sprawienie niespodzianki?

2' - Autorem pierwszego strzału w tym pojedynku zostaje Artur Polski. Piłka wylatuje obok słupka, na gole sobie jeszcze poczekamy.
3' - (1:0) Uderzenie Tomka Purtaka defensywa Fulanito zdołała zablokować, ale na dobitkę Michała Stokłosy nie było już mocnych! Capgemini na prowadzeniu!
4' - (1:1) Gracze Capgemini z prowadzenia długo się nie cieszyli. Już minutę później Wojtek Dudek ładnym ciasteczkiem obsłużył Piotra Zająca, a ten idealnie dołożył nogę i zmusił do kapitulacji Pawła Stańczyka!
7' - Strzał Waleszczyńskiego z główki (Krzysztofa, Oskar w najlepsze wciąga kanapkę przy linii bocznej i obserwuje poczynania taty), piłka w światło bramki jednak nie idzie.
8' - No i koniec jedzenia kanapki. Młody Waleszczyński tak się przejął tym co tata wyczynia na boisku, że aż kanapka mu wypadła z rąk i zmieszała się z granulatem. Koledzy taty sugerują młodemu, że teraz może poczuć prawdziwy "smak orlika".
9' - Stokłosa ładnie złożył się do woleja, jego strzał skutecznie jednak zablokował Paweł Rumin.
10' - Purtak posyła futbolówkę na piłkołap.
11' - (1:2) Na strzał na bramkę Stańczyka decyduje się Wojtek Dudek, uderzenie zostaje zablokowane, ale że piłka ląduje pod nogą Zająca finał tej historii można łatwo przewidzieć. Piotrek dzisiaj zajęcze łapki ma dokalibrowane wzorowo - więc tylko dokłada jedną z nich i mamy pozamiatane. Fulanito wychodzi na prowadzenie!
12' - Uaktywnił się drugi z Zająców - Marek. Górą jednak Stańczyk.
13' - (1:3) Szachownice podwyższają prowadzenie - Dudek podaje do Mosieja, a Adam pewnym strzałem "dziuruje" Stańczyka!
14' - Niecelne uderzenie Pawła Rybiałka.
16' - Groźne uderzenie Michała Stokłosy, ale bardzo dobrze w tej sytuacji spisuje się Szabłowski, który zbija piłkę do boku. Futbolówka ociera się jeszcze o słupek, będziemy mieć korner dla Capgemini.
20' - Aktywnie po boisku kica dzisiaj Zając. Kolejne uderzenie Piotrka, tym razem niecelne.
20' - Świetne uderzenie Stokłosy z pierwszej piłki, jeszcze lepiej spisuje się Tomek Szabłowski.
24' - (1:4) Zając z hat-trickiem! Piotrek po raz trzeci znajduje sposób na pokonanie Stańczyka, wykorzystując podanie od Michała Śliżewskiego!
25' - Znów przypomina o sobie aktywny Zając, po uderzeniu z powietrza nie udaje się jednak Piotrkowi po raz czwarty wpisać na listę strzelców.
27' - Powinno być już 5:1 dla Szachownic, Mosiej z gola jednak się nie będzie cieszył, bo zające mieszają też konkretnie w drugiej ekipie - a dokładnie miesza Leszek Zając, który wybija piłkę z samej linii bramkowej ratując cztery litery Stańczykowi!
29' - Atomowe uderzenie z dystansu Bartosza Sikory, piłkę przed siebie wybija Szabłowski, a jeszcze bardziej atomowa dobitka autorstwa Michała Stokłosy ląduje w okolicach szkoły. "Michał serio?" - komentuje całe zajście przebywający na ławce Michał Baran.
31' - (1:5) "Tata! Tata!" - drze się wniebogłosy mały Oskarek. Nietrudno więc domyślić się kto wpisuje się na listę strzelców. Krzysztof Waleszczyński dobija z dwóch metrów strzał Artura Polskiego i mamy już cztery bramki przewagi drużyny w kraciastych trykotach!
33' - "Ku*** Paweł! Złap do ch**a!" - wrzeszczą gracze Capgemini na biednego Stańczyka. Do ch**a? A nie lepiej w ręce? W każdym razie kosmiczny młyn pod bramką Capgemini nie przekłada się na bramkę dla Szachownic.
38' - Uderzenie Mosieja dobrze nogą broni Stańczyk.

Capgemini stworzyło sobie dzisiaj trochę sytuacji, zabrakło jednak nieco skuteczności, a do tego swoje dołożył stojący na budzie Szabłowski. W efekcie tego ekipa Tomka Purtaka zdobyła zaledwie jedną bramkę, a że rywal był o wiele skuteczniejszy i goli zdobył pięć to i w nagrodę załapał się na trzy oczka. W następnej kolejce czekają nas potyczki Capgemini z Klueh i Fulanito z Virtual Teamem.