05.04 godz. 19:55, Kuźniki, Sedzia: Marcin Niciński
2 : 3
( 1 : 2 )
Skład: Waszczyk, Słowiakowski, Łazorczyk, Szestak, Graf, Gorczyca, Obara, Łoś, Król
Skład: Bembenek, Dącer, Bałaga, Symonowicz, Symonowicz, Łapeta, Karliński, Apicionek
16' Piotr Słowiakowski
19' Łukasz Szestak
28' Łukasz Łazorczyk
6' Tomasz Apicionek
26' Marcin Karliński
Zawodnik meczu: Łukasz Szestak (Szczególnie w 1 połowie najbardziej widoczny zawodnik, co przyniosło efekt w 19 minucie, kiedy strzelił bramkę na 2:1. Aktywny w ataku, a jeśli chodzi o wyszkolenie techniczne o poziom wyżej niż reszta graczy)

GOJA Bianco Stars zaczęła sezon nieco lepiej od swojego najbliższego rywala - 3M. Ekipa Patryka Obary po pierwszej serii gier ma na koncie jedno oczko, a więc o cały jeden punkt więcej od zespołu Jacka Nosewicza, który na starcie uległ CSWiCH. Z jednej strony zawsze lepszy jeden punkt, niż nic, z drugiej strony kilkanaście sekund przed końcem meczu z WKS-em wszyscy myśleli, że GOJA w debiucie na Estadio de Kuźniki zainkasuje trzy oczka, jednak psikusa zrobiła niesforna głowa Dominika Kaczmara i cały misterny plan poszedł wiadomo gdzie. Nawet wróżenie z fusów i telefony do wróżek nie dały odpowiedzi na pytanie kto wygra mecz. Żeby przekonać się, czy górą będzie 3M, czy GOJA Bianco Stars okaże się za 50 minut!

1' popsuła się pogoda przy ul. Sarbinowskiej i to w strugach rzęsistego deszczu rozpoczynamy ten mecz
6' (1:0) dobra akcja ekipy 3M, piłka trafia do najlepiej ustawionego Tomasza Apicionka, który skutecznym strzałem kończy akcję
8' Maciek Król strzela z dystansu około 12 metrów, celnie ale dobrze broni Wojek Symonowicz
9' próba strzału z dystansu Karola Symonowicza, ale piłka leci bardzo wysoko nad bramką
11' Łukasz Łazorczyk wykonuje rzut wolny, bardzo mocno strela ale piłka grzęźnie w murze
14' Tomek Bałaga  strzela z linii pola karnego, strzał dobrze broni Maciej Łoś
16' (1:1) Piotr Słowiakowski dołożył tylko nogę dop piłki zmierzajacej po strzale jednego z kolegów, zmienił tym lot piłki, której nie był w stanie obronić Wojtek Symonowicz i mamy wyrównanie
17' Łukasz Szestak z pierwszej piłki strzela w dolny róg bramki, nogami skutecznie interweniuje Symonowicz
19' (1:2) Łukasz Szestak tym razem juz skurecznie, znowu strzela w dolny róg bramki, błąd Wojtka Symonowicza, któremu piłka przetacza się przez ręce i wpada do siatki, gol do szatni dla Goja Bianco Stars
23' Tomasz Bałaga strzela pod poprzeczkę z 10 metrów, ten łądny strzał broni piękną robinsonadą Maciek Łoś
26' (2:2) zamieszanie w polu karnym po tym jak Adam Łapeta swoim wejsciem w pole karne wprowadził lekką panikę w szeregi Goja Bianco, piłka trafiłą ostatecznie do Marcina Karlińskiego, który z bardzo ostrego kąta zdołał plasowanym strzałem umieścić piłkę w siatce!
28' (2:3) Łukasz Łazorczyk wykańcza akcję zawiązaną z lewej strony boiska, przejął piłkę pod linią końcową boiska i skutecznym strzałem z kąta pokonuje Symonowicza
30' Piotr Gorczyca strzela z 15 metrów ale idealnie do koszyczka piłkę łapie Wojtek Symonowicz
34' Michał Bembenek próbował szczęścia z 10 metró, nie przymierzył dobrze i chybił celu
36' kontra 3M, Adam Łapeta podaje piłkę do Tomka Bałagi ale ten niecelnym strzałem zaprzepaścił szansę na wyrównanie
39' Piotr Gorczyca z lewego narożnika pola karnego, piłka zmierza w dolny róg bramki ale dobrze broni Symonowicz i wybija piłkę na corner

Mimo złej pogody bardzo ciekawy i wyrównany mecz, Wynik otworzyli zawodnicy 3M, ale potem skuteczniejsi byli przeciwnicy z Goja Bianco Stars, którzy schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem zdobytym tuż przed gwizdkiem kończącym 1 połowę. W drugiej odsłonie dośc szybko wyrównali gracze 3M, ale ostateczny cios wyprowadzili Goja Bianco Stars, którzy za sprawą Łukasza Łazorczyka strzelili 3 bramkę, która okazałą się zarazem zwycięską.

autor: Paweł Kubów