tel. 691 395 503 | @ organizator@wrocbal.pl
Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1 . Blitz Wrocław 11 +24 28
2 . Prezesi 11 +25 23
3 . WSOWL 11 +23 20
4 . Moico 11 +9 20
5 . Skleptech 11 -3 19
6 . Przyjaciele Tifosek 11 +6 18
7 . Kuchcik Kuźniki 11 +3 15
8 . WSOWL II 11 -6 15
9 . Złoty Lew 11 -9 10
10 . Klueh 11 -21 6
11 . Wratislavia-Bio 11 -22 5
12 . FC Zbieranina 11 -29 5
Więcej

WROCBAL to Amatorskie Ligi Piłkarskie, które zrzeszają ponad 100 wrocławskich drużyn. W okresie wiosenno - jesiennym organizujemy ligi piłkarskich siódemek, zimą zespoły mogą rywalizować zarówno w lidze futsalu, jak i w lidze piłkarskich szóstek na zadaszonym boisku ze sztuczną trawą.

Więcej
19.06 godz. 20:40, Kuźniki, Sedzia: Adam Rynkowski
Przyjaciele Tifosek
Blitz Wrocław
1 : 0
( 1 : 0 )
Skład: Perucki, Natalli, Parossa, Padiasek, Gorczyński, Bojarski, Sycz, Skalski, Tkacz, Pająk
Skład: Stefańczyk, Lewalski, Antczak, Zachariasiewicz, Różanowski, Kaleta, Kruk, Biskup, Belda, Zych, Furmanek
7' Artur Kaleta
Zawodnik meczu: Damian Pająk (Prawdziwy Spiderman. Bronił jakby faktycznie miał osiem odnóży. Zatrzymał sporo strzałów Blitzu, gdyby nie on porażka byłaby dotkliwsza. Wyróżnienie wędruje do Artura Kalety za gola na wagę trzech punktów.)
    vs    

Potyczka z Przyjaciółmi Tifosek będzie już tylko meczem o przysłowiową pietruchę. Dzięki wygranej z Wratislavią już w zeszłym tygodniu zespół Marcina Dudy zapewnił sobie historyczny tytuł mistrzowski mając pięć punktów przewagi nad drugimi Prezesami. Tifoski mają szansę na brązowy medal - do tego potrzebna by im była, oprócz trzech punktów z Błyskawicami, jeszcze strata punktów Skleptechu z Kuchcikiem (wystarczyłby remis). W najlepszym więc wypadku Tifoski skończą sezon na trzeciej lokacie, a najgorszym na miejscu szóstym. W październiku 2:1 wygrał Blitz. Czy teraz też świeżo upieczony mistrz okaże się lepszy od ekipy Żmudzińskich?

Relacja z meczu:
1' Rozpoczęcie spotkania
2' - Uderzenie Artura Kalety z siedmiu metrów udanie zatrzymuje Tifoskowy Spiderman - Damian Pająk!
5' - Konbinują i kombinują Przyjaciele Tifosek, ale nic z tych kombinajcji nie wynika.
7' - (1:0) Artur Kaleta uderza z dystansu, a piłka melduje się w siatce! Blitz na prowadzeniu!
8' - Radek Parossa odwiedził fryzjera, kupił nawet nowe getry, ale na nic to się zdało. Gola z wolnego nie będzie.
10' - Znów wolny, znów w tym samym miejscu (w okolicach lewej części pola karnego) i znów Radek Parossa i jego nowe getry. Tym razem uderzenie broni Belda.
11; - Kolejny wolny, znów tam (nie żartuję!) i znów Parossa. Dla odmiany idzie podanie do Peruckiego, ale ten traci futbolówkę.
11' - Groźny strzał Przemka Stefańczyka, świetnie broni to Pająk!
12' - Blitz krzyczy "Ręka!", co w wolnym tłumaczeniu oznacza "Rynkowski albo gwizdniesz karnego albo ci wpier...".
14' - Stefańczyk z rogu do Lewalskigo, temu jednak nie siadło na nodze tak jak powinno.
15' - Różanowski z pierwszej piłki zagrywa do Biskupa, ten uderza też z pierwszej ale futbolówka idzie obok bramki.
16' - Wolny dla Tifosek, tym razem z prawej strony zza pola karnego. A jak z prawej to nie nowe getry Parossy tylko Bojar. Belda jednak na posterunku.
19' - Lewalski próbuje swoich sił z bańki, nie wyszło jednak tak jak powinno, Kuba rzuca więc dżentelmeńskie "przepraszam".
20' Koniec pierwszej połowy
23' - Atomowe uderzzenie Lewalskiego! Świetny strzał, prawie z połowy, gdyby nie Spiderman między słupkami i jego piąstkowanie byłaby brama miód malina.
26' - Świetna okazja przed Michałem Biskupem, ale gola nie ma bo znów z bardzo dorej strony pokazuje się wrocbalowy Spiderman - Damian Pająk!
27' - Co on dzisiaj wyprawia między tymi słupkami?! Kolejna znakomita interwencja Pająka (dla odmiany teraz pajęczą nogą) po strzale z pola karnego w wykonaniu Furmanka.
30' - Chwila przerwy. Czas na zapoznanie się z naturą piłki. Z piłką w naturze. Dobra. Obie piłki wylądowały w krzaczorach, nie ma czym grać. W poszukiwaniach bierze udział nawet sam arbiter (on ponoć ślepy, więc i tak nie pomoże).
31' - Belda  nie chce by gorszy od Pająka, skutecznie broni więc strzał Mateusza Tkacza.
33' - Michał Biskup chce zaskoczyć uderzeniem z główki Pająka, ale straszak coś słaby bo futbolówka ląduje na piłkołapie.
34' - Biskup - Różanowski - Kaleta, wszystko było cacy, poza ostatnim dołożeniem stopy. Bogu ducha winny piłkołap obrywa po raz kolejny.
35' - Znów Blizt - Różanowski do Biskupa i możemy odnotować tysiącpięćsetstodziewięćstetne niecelne uderzenie Błyskawic.
40' Koniec spotkania
 
Blitz Wrocław w stylu Atletico zmasakrował swojego rywala 1:0 i udanie zakończył niezwykle udany w swoim wykonaniu sezon. Gdyby nie świetnie spisujący się między słupkami Pająk, który zamiast grzecznie siedzieć na pajęczynie w okienku uwijał się jak w ukropie między słupkami zwycięstwo byłoby jeszcze bardziej okazałe. Przyjaciele Tifosek medali na ostatniej ceremonii jednak nie odbiorą, ale i tak gratulujemy im przyzwoitej wiosny i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji. Błyskawicom po raz kolejny gratulujemy natomiast historycznego mistrzostwa. Dobra robota Panowie. Do zobaczenia na jesień!

autor: Marta Toczek
Zauważyłeś jakiś błąd w opisie lub statystykach? Napisz: marta@wrocbal.pl

Zawodnik meczu:

Damian Pająk (Przyjaciele Tifosek)